JBL vstupuje do sveta herných headsetov s novou sériou Quantum

Autor: TechBox
JBL vstupuje do sveta herných headsetov s novou sériou Quantum
Autor: TechBox
Na predstavení herného príslušenstva pod nehernou technologickou značkou dnes už nie je nič unikátne. JBL to však aj tak dokázalo ozvláštniť predstavením novej série herných headsetov, ktoré obohatilo o nové technológie z vlastnej dielne.
JBL sa vstupu do sveta herného príslušenstva rozhodne neštítilo a tak hneď na úvod predstavilo celú sériu produktov JBL Quantum, ktorú tvorí sedem herných headsetov a jeden model herných reproduktorov. Začnime teda s osamotenými reproduktormi.

Tie nesú názov JBL Quantum Duo a na pohľad okamžite zaujmú otvorenými drivermi, ako aj farebným podsvietením. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o plne programovateľné podsvietenie, no reproduktory majú ponúknuť niekoľko farebných nastavení a správaní.

Ich silnou stránkou je nová technológia Dolby Digital, ktorá dokáže simulovať priestorový zvuk, vďaka čomu budú môcť hráči rozpoznať smer prichádzajúceho zvuku aj bez slúchadiel. K počítaču, ale aj k Macu alebo herným konzolám sa pripájajú cez USB port. V predaji budú od apríla za odporúčanú cenu 159 €.

Neprehliadnite:
Hráčske slúchadlá JBL Quantum 300
JBL Quantum

Ponuku herných headsetov na druhej strane otvára výrazne lacnejší model JBL Quantum 100, ktorý pri cene 39,99 € stavia na rovnakej zvukovej technológii JBL QuantumSOUND, ako aj vyššie sopmínané reproduktory. V tomto prípade ide o drôtový headset s 3,5-mm jackom, čo platí aj pre vyšší model Quantum 200 s cenou 59,99 €.

Model JBL Quantum 300 s cenou 79,99 € je taktiež drôtový, no ponúka už aj priestorové ozvučenie JBL QuantumSURROUND s možnosťou pripojenia slúchadiel cez USB Audio adaptér. Model Quantum 400 s cenou 99,99 € k tomu pridáva už aj technológiu DTS Headphone 2.0 a softvér JBL QuantumENGINE s priamym pripojením slúchadiel cez 3,5-mm jack alebo USB.

JBL Quantum

Headset JBL Quantum 600 s cenou 149 € už okrem 3,5-mm jacku ponúka aj bezdrôtové pripojenie, no iba cez 2,4 GHz pásmo a bez aktívneho potláčania okolitého hluku. Túto funkciu ponúkne až headset JBL Quantum 800, ktorý za 199 € ponúka už aj pripojenie cez Bluetooth 5.0.

Vlajkovou loďou napokon bude headset JBL Quantum ONE s proprietárnou technológiou JBL QuantumSPHERE 360 pre plnohodnotné priestorové ozvučenie hier. Najvyšší model bude stáť 249 € a do predaja dorazí aj so zvyškom série v priebehu apríla.
Časopis TECHBOX je najkomplexnejší slovenský lifestylovo-technologický dvojmesačník, ktorý má stabilnú pozíciu na trhu a silnú čitateľskú základňu. Vychádza už od roku 2010. Zaujme najmä kvalitným odborným obsahom a atraktívnym grafickým spracovaním.