Ako aktivovať Google Assitenta na Slovensku?

Ako aktivovať Google Assitenta na Slovensku?

Viacero produktov od JBL podporuje služby hlasového asistena od Google, lenže čo nie je vinou firmy, je to, že Google Assistent nie je v našom regióne dostupný. Je to rozhodnutie firmy Google. Asi to možno bude dané aj tým, že hlasový Assistent podporuje zatiaľ iba svetové jazyky a medzi nimi sa Slovenský jazyk nenachádza.

Ak vám nevadí komunikovať s hlasovým asistentom v cudzom jazykom, ukážeme vám, ako sa dá jednoducho aktivovať hlasový asistent. Zvládne to aj "netechnický" užívateľ. Až tak komplikované to nie je.

Pre užívateľov telefónov Apple iPhone
Pri pokuse o aktiváciu hlasového asistenta pomocou aplikácie Google Home, skončí pokus chybou. Táto chyba nie je vo vašom telefóne. Stačí pár jednoduchých úkonov:

Otvorte si NASTAVENIA a v podmenu "Jazyk a Región", si v položke Jazyk iPhone zmenňte Slovenčinu napr. na Angličtinu. Poradie preferovaných jazykov si zmeňte tak, aby Angličtina bola na prvom mieste.

Ešte na tej iste obrazovke, treba zmeniť položku "Región" napr. na "Spojené kráľovstvo". Po týchto úkonoch sa vám telefón prepne kompletne do Anglického jazyka.

Teraz si môžete aktivovať hlasového asistenta od Google v aplikácii Google HOME a prispôsobiť si ho vlastným potrebám. Ak budete mať celú aktiváciu a nastavenie hotové, môžete si telefón prepnúť späť do Slovenčiny so Slovenským regiónom. Funkcie a nastavenia hlasového asistenta ostanú aktívne a môžete ich naplno využívať.

Pre užívateľov telefónov s operačným systémom Android
S Android telefónmi je situácia o niečo jednoduchšia. Stačí nainštalovať takisto aplikáciu Google Home. Pri pokuse o pridanie reproduktotoru vám aplikácia sama vyhlási, že Slovenský jazyk nie je podporovaný a stačí si zvoliť ktorý vám vyhovuje. Nič viac.
*Testované s telefónom Samsung Galaxy J3 a operačným systémom Android Pie (9.0)

H/K Citation Oasis