Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL oslavuje 75. narodeniny

Peter Samuelis

23.03.2021

Spoločnosť Harman prostredníctvom svojej renomovanej značky JBL už trištvrte storočia prináša svoju víziu dokonalosti do sveta ozvučenia a hudby ako takej. Značka začala písať svoju pozoruhodnú históriu v roku 1946, keď ju založil James B. Lansing. Svojím ikonickým zvukom sa JBL podieľalo na najznámejších eventoch. Kvalitu zvuku a jej energiu si pochvaľovali profesionáli, hudobníci i diváci. JBL proste dáva hudbe život, spôsobom ktorí ľudia cítia všade, kde sa s ňou dostanú do kontaktu.
75. narodeniny

Vášeň pre inováciu
Pri vývoji nových produktov prináša JBL svoje vlastné riešenia. Objavuje nové technológie a vytvára vlastné nástroje, ktorými dostáva svoju inováciu a tvorivého ducha na iný level. Od počiatku pracovali JBL inžinieri so svojím talentom a vášňou na produkcii zlomových technológií, trendových audio produktoch a tiež nastavovali nový štandard v oblasti dizajnu. Od skutočného a domáceho kina, od HI-FI cez slúchadlá, či prenosné reproduktory alebo car audio, všade tam zanechalo JBL svoju nezameniteľnú stopu. Ozvučovať ocenenia Grammy alebo Oscarov, to sa nedá povedať o akejkoľvek audio značke.

75. narodeniny

Pozoruhodné dedičstvo
Za posledných 75 rokov, hralo JBL unikátnu rolu v hudobnej histórii. Má špeciálne miesto v srdci epických eventov, akými sú Woodstock, the Grateful Dead Wall of Sound alebo Tomorrowland. Dedičstvo ikonického zvuku má svoj počiatok, keď sa zakladateľ J.B. Lansing, inovatívny inžinier rozhodol svoje trúfalé sny premeniť v skutočnosť. Podarilo sa mu to ozvučením prvých kín, športových udalostí, jazzových klubov či koncertných arén. Taktiež najpredávanejšímI prenosnými reprákmi alebo trend meniacimi slúchadlami sa JBL podieľalo na evolúcii každodenného ozvučenia. V súčasnosti sú JBL reproduktory používané vo viac ako polovici svetových kín, športových štadiónoch a hudobných priestoroch. JBL je audio lídrom s viac ako 100 miliónmi predaných kusov prenosných reproduktorov. Zároveň je najrýchlejšie rastúcou audio značkou v oblasti slúchadiel.

75. narodeniny

Zdroj emócií
JBL vie, že zvuk je univerzálny jazyk s unikátnou silou, ktorý prekračuje hranice a rozdiely a tento zvuk dáva hudbe, aby sa dotkla ľudskej duše. Okrem svetoznámych eventov hovoria JBL jazykom aj naši slávni ambasádori, medzi ktorých patria Bebe Rexha, Mabel, Armin van Buuren, Lucas Hernandez alebo Giannis Antetokounmpo. JBL sprevádza svojich poslucháčov každodenným životom, pomáha im nájsť nevšednosť vo všednosti. V každom momente aj práve teraz sa ľudia zobúdzajú počúvaním hudby na JBL reprákoch a slúchadlách. Nahlas spievajú cestou do práce vo svojich autách ozvučených JBL technikou. Burcujú sa pri športovaní cez slúchadlá nabitými technológiami. Prípadne si užívajú prijemný filmový večer pri svojom JBL soundbare. Rôznymi cestami a spôsobmi JBL znásobuje radosť, ktorú prináša človeku hudba.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu