Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL PartyBox On-The-GO vypĺňa medzeru v ponuke

Nový reproduktor spadajúci do rodiny PartyBox je tu. A svoj prívlastok Párty si plnohodnotne zaslúži. Je veľmi dobre prenosný, poskytuje kvalitný zvuk a v balení navyše nájdete aj bezdrôtový mikrofón.
JBL PartyBox On-The-Go je prvým vo svojej kategórii, ktorý je určený aj na prenášanie a tiež ho môžete bez väčších obáv vytiahnuť na nejakú outdoorovú párty. Vďaka certifikácii vodeodolnosti IPX4, vydrží ošpliechanie vodou alebo dážď. Nový PartyBox môžete oproti svojim predchodcom aj pohodlnejšie prenášať. Popruh na rameno je totiž úplne novou vychytávkou v tejto kategórii. V skratke dostanete prenosný a odolný reproduktor s parádnym výkonom 100W RMS a 6 hodinovou výdržou batérie. 

JBL PartyBox On-The-Go

Navyše môžete k JBL PartyBox On-The-Go pripojiť pribalený bezdrôtový mikrofón (maximálne dva). Konektory to má ešte na klasické káblové pripojenie mikrofónu či gitary. Pre tú pravú karaoke párty si pomocou otočných potenciometrov nastavíte podľa vašich požiadavok správny mix vstupu a prehrávanej hudby. S potenciometrami ovládate iba citlivosť vstupu a doladenie echa, basov a výšok. Tie nemajú vplyv na úpravu prehrávanej hudby. Na to môžete použiť tlačidlo "BASS BOOST", ktorý má dve úrovne zosilnenia basov

JBL PartyBox On-The-Go

Hudbu do JBL PartyBox On-The-Go dostanete troma spôsobmi. Najjednoduchším je bluetooth pripojenie. Ale v zadnej časti pod krytkou nájdete aj AUX vstup a USB konektor. Treba si preštudovať manuál na prehrávanie hudby z USB kľúča. Ten musí byť naformátovaný na FAT16 alebo FAT32 a prehráva skladby vo formátoch .mp3, .wma a .wav. USB konektor môžete použiť aj na nabitie vašich mobilných zariadení.

JBL PartyBox On-The-Go

Veľmi sa nám páči, že pre nabíjanie netreba používať nejakú propertiálnu nabíjačku a nie je ani špeciálny konektor. Jedná sa o štandardnú dvojkolíkový nabíjací kábel. Batéru do maxima nabijete za 3.5 hodiny a výdrž pre prehrávanie z batérie sa pohybuje na úrovni 6 hodín. My sme sa dokázali dostať aj za túto hranicu, ale záleží na úrovni hlasitosti, vstupu hudby a či sú zapnuté svetelné efekty. Svetelné efekty majú štyri režimy, vrátane vypnutého stavu, a prepínate sa medzi nimi stlačením príslušneho tlačídla. Z predchádzajúcich generácii PartyBox-ov je zachovaný svetelný efekt pri regulácii hlasitosti.

JBL PartyBox On-The-Go

Zachovaná ostala aj štrbina na odkladanie mobilných zariadení ako sú telefóny, či tablety. Do tejto 1.5cm širokej štrbiny sa zmestí drvivá väčšina zariadení. Pri speve si sem môžete odložiť aj dosku so slovami piesne.

JBL PartyBox On-The-Go

Príjemnými novinkami sú nové prvky na reproduktore. Na zadnej strane nájdete dva gumové popruhy na odloženie mikrofónov, ak ich nechcete extra prenášať. K samotnému mikrofónu je dodávané aj extra púzdro a je na vás ako ich budete prenášať. Na prenášanie JBL PartyBox On-The-Go slúžia dve bočné madlá. Ak chcete reproduktor preniesť na dlhšiu vzdialenosť, môžete využiť aj dodávaný popruh. Ten uchytíte na kovové úchyty ktoré sú identické s tými, ktoré boli použité pri JBL Xtreme 3. Dokonca aj na samotnom popruhu si nájdete, ako v prípade Xtreme 3, otvárač na fľaše. Rozdiel je, že popruh je širší (až 4cm) a pohyblivá časť popruhu je široká až 7cm. Otvárač na fľaše slúži aj na prispôsobenie dĺžky popruhu.

JBL PartyBox On-The-Go

Prenášanie JBL PartyBox On-The-Go s popruhom je síce pohodlnejšie ako v rukách, ale stále máte na ramene niečo cez 10kg. Aby vás reproduktor nebúchal príliš do boku pri prenášaní, zadná časť reproduktoru je mierne polstrovaná a potiahnutá umelou kožou.

JBL PartyBox On-The-Go

Ako sme spomenuli v úvode, JBL PartyBox On-The-Go vypĺňa medzeru medzi Boombox 2 a PartyBox 100. Aj výkon reproduktora tomu zodpovedá, keď je presne medzi týmito dvoma reproduktormi. Keď by sme to mali kvalitatívne porovnať, tak tento kúsok je pre nás "najpočúvateľnejší" pre bežné počúvanie doma, ale i na párty. Kým Boombox 2 príliš tlačí na basy a výkonovo nestíha vo väčšom priestore, tak zas PartyBox 100 zas vsádza na svojich 160W, kde hlavne dominuje zas stredová zložka. PartyBox On-The-Go má všetko. Dostatočná hlasitosť na doma, už pri 5-10% ozvučí príjemne miestnosť a nenechá sa zahanbiť ani na záhradnej párty či grilovačke. Osobne nám nič nikde nechýbalo, ani nevyčnievalo. Zvuk je príjemný a nenásilný. To aj očakávame od reproduktoru, aby extra nevyčnieval a príjemne doladil atmosféru. Ale keď vytočíme hlasitosť nad 50%, tak dá o sebe dostatočne vedieť. Teoreticky má aj rezervu, že by dokázal ísť za maximum svojej hlasitosti. Práve na maxime nikde nič sa neskresľuje, ale zas ekvalizér nemáme nijako nastavený. Očakáva sa samozrejme, že svoje skladby máte v dostatočnej kvalite. Basy na východzom nastavení príjemne kopú, ale presne aj skončia ako majú, ale akonáhle zapneme BASS BOOST na Level 2, tak to doslova duní a zvuk sa zlieva.

JBL PartyBox On-The-Go

JBL PartyBox On-The-GO sme vytočili na maximum pri skladbe Yerevan 2800 od Ara Gevorgyan. V skladbe sa striedajú strunové arménske ľudové nástroje so svojim špecifickým zvukom a krátkymi basovými údermi. Keď zavriete oči, viete takmer zrátať všetkých hudobníkov hrajúcich na Qanun.

JBL PartyBox On-The-Go

Boombox 2 vs. PartyBox 100 vs. PartyBox On-The-Go. Ktorý si vybrať.
Väčšina sa bude rozhodovať medzi týmito reproduktormi, prípadne ešte do rozhodovanie zahrnie nový JBL Xtreme 3. Treba si hlavne povedať, aké bude primárne využitie. JBL Xtreme 3 a Boombox 2 sú outdoorové prenosné reproduktory. Pri týchto reproduktoroch sa kladie dôraz na vodeodolnosť a výdrž na batériu a tomu sa podriaďuje výkon. PartyBoxy, ako z názvu vyplýva sa kladie na výkon a zábavu a do úzadia je odsunutá výdrž a vodeodolnosť. Je pravda, že nový JBL PartyBox On-The-GO je drahší ako PartyBox 100, ale zas máte o niečo lepšiu prenositeľnosť a pribalený mikrofón. Keď si určíte na čo budete primárne reproduktor využívať, tak určite túto dilemu ľahšie rozlúsknete.

JBL PartyBox On-The-Go

Pošlite článok známemu