Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100

High & Style

30.03.2016

Priznám sa bez mučenia, nie som fanúšikom klasických štupľov do ucha, ale ak obľubujete pri športe počúvať muziku a nebyť obmedzovaný, vlastne ani na výber nemáte. Dorazila ku mne trojička športových in-ear slúchadiel od JBL s označením Reflect a Everest. Po dlhšom zvažovaní, komu ich pridelím na posluch, som sa rozhodol, že ich predsa len pekne jedny po druhých preverím osobne.
Siahol som po modrom modeli, lebo modrá je dobrá, a boli mi na pohľad najsympatickejšie. Bluetoothové slúchadlá JBL Reflect Response Blue s pevnou ergonomickou konštrukciou, ktorá je uspôsobená na nosenie na krku, vďaka čomu vás pri cvičení alebo behaní vôbec neobmedzuje. Odolne pôsobiaci reflexný káblik prispieva k bezpečnosti pri behaní v horších svetelných podmienkach. Párovanie cez bluetooth prebehne bezproblémovo a oceňujem aj vstavaný mikrofón a možnosť ovládania slúchadiel gestami, čo je celkom zaujímavá novinka. Bez priameho kontaktu tak gestom ovládate prehrávanie hudby alebo prijímate hovory. V závislosti od dĺžky trvania gesta na ľavom či pravom slúchadle posúvate skladby, zastavíte a následne spustíte prehrávanie, alebo prijmete hovor. Vo fitku tak stačí mať telefón na poličke, vďaka čomu vás absolútne neobmedzuje napríklad pri behu na páse či bicyklovaní. Podstatnou informáciou je odolnosť proti potu. Obmedzujúcim faktorom nebude ani intenzita záťaže, keďže športové nadstavce do uší (sú dodávané tri rôzne veľkosti) skvele pasujú a vôbec sa nevysúvajú. Overené a podčiarknuté v praxi. V balení nájdete aj tri veľkosti štandardných nadstavcov, takže slúchadlá môžete pohodlne používať nielen pri športovaní. Na nabitie zvládnu až 10-hodinový hudobný maratón. Zvukovo sú vyladené veľmi príjemne, čo som vzhľadom na nie práve najnižšiu cenu aj očakával. Súčasťou balenia je aj ochranné puzdro.

JBL Reflect Response

Druhé v poradí som z pekného JBL balenia vydoloval Reflect Mini BT. Ide o totožný systém nosenia na krku bez pevnej konštrukcie a rovnaké je tiež uchytenie pomocou kompaktných nadstavcov do uší pribalených vo viacerých veľkostiach (pribalené najdete dve veľkosti nadstavcov na športovanie a rovnaký počet na štandardné každodenné nosenie). Oproti vyššiemu modelu pôsobia o čosi menej odolne, no vďaka absencii pevnej krčnej konštrukcie sú podstatne spratnejšie. V súčastnosti ide o jedny z najkompaktnejších alebo, ak chcete, najmenších bluetooth slúchadiel do uší na trhu, čím takmer vôbec nepretŕčajú pri nosení. Podobne ako vyšší model sú vybavené odolným reflexným káblikom, vďaka ktorému bude ten, kto ich používa, aj pri behu v noci lepšie viditeľný. Po cvičení ich stačí jednoducho vložiť do vrecka alebo malého obalu, ktorý by nebolo na škodu dodávať ako súčasť balenia. Na pravom kábliku vedúcom k slúchadlu je integrovaný ovládač, ktorého súčasťou je aj baterka s výdržou 8 hodín pri plnom nabití. Reálne sme si spolu pošpásovali tak 5 – 6 hodín vzhľadom na množstvo ďalších produktov čakajúcich na otestovanie a zdalo sa, že batéria stále nemelie z posledného. Pri dĺžke trvania nabíjania len pár minút by mi úplne postačovala polovičná výdrž na jedno nabitie. Zvukovo opäť príjemné a vyvážené. Odolnosť proti potu a dažďu zabezpečujú pogumované časti so záslepkou pre micro usb nabíjací port. Garanciu odolnosti vyjadruje aj stupeň ochrany IPX-4. V ponuke je aj cenovo odľahčená káblová verzia za 59,90 €.

JBL Reflect Mini BT

Ako sa vraví, do tretice všetko dobré, vybaľujem model JBL Everest 100. Opäť v peknej krabičke a opäť so slušnou výbavou nadstavcov rôznych veľkostí (konkrétne dva druhy, pričom každý je dostupný v troch veľkostiach) a ovládaním na pravom kábliku s integrovaným mikrofónom na pohodlné telefonovanie s funkciou potláčania ozveny pre čistejší zvuk pri telefonovaní. O niečo tenší káblik ako pri predchádzajúcom modeli Reflect Mini BT, ktorý už nie je vybavený reflexnou vrstvou, ale stále sú slúchadlá odolné proti vonkajším poveternostným podmienkam, čiže sú vhodné na športovanie. Zvukovo sú všetky tri športové slúchadlá na podobnej úrovní. Ani verzia JBL Everest 100 vás nepripraví o skvelý hudobný zážitok pri počúvaní obľúbených skladieb počas športových či bežných denných aktivít. Výdrž batérie na jedno nabitie je maximálne postačujúcich osem hodín.

JBL Everest 100

Pošlite článok známemu