Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu
Obrázok ku článku Poznáme slúchadlá bez kompromisov – JBL TUNE 230NC TWS

Poznáme slúchadlá bez kompromisov – JBL TUNE 230NC TWS

JBL rozširuje svoju sériu plne bezdrôtových slúchadiel (TWS) o model TUNE 230NC TWS. Novinka disponuje aktívnym filtrom hluku a ponúka veľmi dobrý pomer medzi kvalitou, výbavou a cenou.

14.01.2022

Obrázok ku článku Snadná cesta k lepšímu zvuku

Snadná cesta k lepšímu zvuku

I ten nejmenší a nejlevnější soundbar v testu přinese obrovské zlepšení zvukového doprovodu u většiny televizorů. Náš test ukázal, že výrobci nabízejí různá konstrukční řešení a záleží pouze na vás, jaké si vyberete.

13.01.2022

Obrázok ku článku Keď je reprák stredobodom každej párty – vyskúšali sme JBL PartyBox 710

Keď je reprák stredobodom každej párty – vyskúšali sme JBL PartyBox 710

Bezdrôtové reproduktory JBL sa v posledných rokoch stali synonymom pre ozvučenie každej párty, či už ide o letnú grilovačku, rodinnú oslavu alebo zimný večierok. Kvalitný zvuk a v prípade niektorých modelov aj pútavú svetelnú šou novinka JBL PartyBox 710 posúva na úplne nový level, aj s podporou karaoke.

12.01.2022

Obrázok ku článku JBL Cinema SB120 – s týmto soundbarom vám už neujde ani slovo z filmu

JBL Cinema SB120 – s týmto soundbarom vám už neujde ani slovo z filmu

JBL rozšírilo svoju rodinu obľúbených soundbarov o nový model JBL Cinema SB120. V elegantnom dizajne so štíhlym profilom ponúkne 2.0-kanálový zvuk, bezdrôtové pripojenie, podporu formátu Dolby Digital a výkon, ktorý sa postará o domáci kino zážitok aj bez potreby pripojenia dodatočného subwoofera.

11.01.2022

Obrázok ku článku Spoločnosť JBL® predstavuje prvý mikrofón a skutočne bezdrôtové herné slúchadlá z ocenenej série JBL Quantum

Spoločnosť JBL® predstavuje prvý mikrofón a skutočne bezdrôtové herné slúchadlá z ocenenej série JBL Quantum

Na scénu môžu nastúpiť noví konkurenti, keďže spoločnosť JBL rozširuje svoje uznávané portfólio herných produktov o niekoľko nových zariadení JBL Quantum. Dnes spoločnosť JBL uvádza na trh svoj prvý USB mikrofón, JBL Quantum Stream. Ako naznačuje jeho názov, mikrofón s dvojitým kondenzátorom je ideálny na koordináciu so spoluhráčmi a prináša krištáľovo čistú komunikáciu do centra diania ako samostatné riešenie. Obojstranne použiteľný stojan navyše poskytuje 360-stupňový rozsah pohybu, pričom súčasťou balenia sú aj ďalšie možnosti pre rôzne iné spôsoby montáže. K JBL Quantum Stream sa pridávajú prvé skutočne bezdrôtové herné slúchadlá tejto značky, JBL Quantum TWS, ako aj tri nové slúchadlá cez uši: JBL Quantum 910, JBL Quantum 810 a JBL Quantum 610.

06.01.2022

Obrázok ku článku Rozsvieťte zážitok z počúvania s novo vytvoreným zariadením JBL® Pulse 5

Rozsvieťte zážitok z počúvania s novo vytvoreným zariadením JBL® Pulse 5

Populárna séria JBL Pulse, vybavená originálnym zvukom JBL Pro Sound a zabudovanými LED svetlami, rozširuje svoje portfólio prenosných reproduktorov o model JBL Pulse 5. Novo vyvinutý reproduktor JBL Pulse 5 poskytuje skutočný 360° pohlcujúci zvukový zážitok a elektrizujúcu svetelnú šou pod vylepšeným elegantným povrchom. Žiarivé svetlá v dokonalej synchronizácii s hudbou dodajú každému zážitku z počúvania nový, fascinujúci rozmer.

05.01.2022

Obrázok ku článku Spoločnosť JBL® to s novým modelom Boombox 3 poriadne roztočí

Spoločnosť JBL® to s novým modelom Boombox 3 poriadne roztočí

Od záhradných grilovačiek a plážových párty až po výlety, JBL Boombox 3 prináša ohromný zvuk pre akékoľvek prostredie vďaka novému 3-pásmovému reproduktorovému systému pozostávajúcemu z výkonného subwoofera v tvare pretekárskej dráhy, dvoch stredových meničov a dvoch výškových meničov. Novo navrhnutý prenosný reproduktor poskytuje hlbšie basy ako jeho predchodcovia a má intenzívnu zreteľnosť a ešte výkonnejší zvuk ako predtým. Vďaka 24 hodinám prehrávania dokáže JBL Original Pro Sound rozprúdiť každú párty od východu do západu slnka.

05.01.2022

Obrázok ku článku Recenze JBL Live 460NC: Ideální každodenní společník

Recenze JBL Live 460NC: Ideální každodenní společník

V dnešní recenzi se podíváme na on-ear bezdrátová sluchátka JBL Live 460NC. Vzhledem k tomu, že jde o model z řady Live se dá očekávat o něco lepší zpracování a více funkcí, oproti modelům v základní řadě bezdrátových sluchátek. V tomto případě jde i o model, který se prodává za příznivou cenu, kolem tří a půl tisíce korun. Pojďme se podívat, co za tyto peníze dostanete a jestli za ně sluchátka opravdu stojí.

21.12.2021

Obrázok ku článku Recenze TWS sluchátek JBL Live Pro+. Skvělý zvuk i ANC s vysokým komfortem

Recenze TWS sluchátek JBL Live Pro+. Skvělý zvuk i ANC s vysokým komfortem

Velmi kompaktní sluchátka se skvělým zvukem a účinným potlačením hluku, tak by se dal popsat testovaný model JBL Live Pro+. Tato sluchátka jsou v nabídce výrobce nejvyšším modelem, který má zachovanou malou nožičku.

16.12.2021

Obrázok ku článku Recenze JBL BAR 2.1 Deep Bass: Dejte svojí TV šťávu

Recenze JBL BAR 2.1 Deep Bass: Dejte svojí TV šťávu

Rádi trávíte čas sledováním Apple TV, Netflixu či jiných streamovacích platforem, ale v poslední době vám přijde, že by bylo fajn zvukový projev vaší TV trochu vylepšit? V dnešní době je na trhu nespočet řešení od jednoduchých a levných zvukových systému, přes soundbary či víceprvkové sestavy domácího kina. V dnešní recenzi se podíváme na zástupce právě druhé jmenované kategorie, tedy na soundbar doplněný o dedikovaný subwoofer – JBL BAR 2.1 Deep Bass.

07.12.2021

Obrázok ku článku JBL Cinema SB120: Užite si dobrý zvuk a v novembri pritom aj ušetríte

JBL Cinema SB120: Užite si dobrý zvuk a v novembri pritom aj ušetríte

Dobrý zvuk je dnes neodmysliteľná súčasť dobrého filmu. Plechový zvuk z bežných televízorov býva obyčajne bez poriadnych basov. Túto zložku zvuku potom prinášajú soundbary, ktoré sa dizajnovo dajú umiestniť pod televízor.

25.11.2021

Obrázok ku článku Parťáci na každú príležitosť: JBL Tune 125TWS a JBL Tune 225TWS

Parťáci na každú príležitosť: JBL Tune 125TWS a JBL Tune 225TWS

Bez slúchadiel ani na krok! Moderným slúchadlám odstrihli výrobcovia káble, vďaka čomu dostali krídla a ponúkli dovtedy nepoznaný pocit slobody. A presne toto slovo vás napadne pri používaní perfektných plne bezdrôtových slúchadiel od JBL. Čím si vás získajú?

23.11.2021

Obrázok ku článku JBL Quantum 350 / Herný set s rádiovým prenosom bez oneskorenia

JBL Quantum 350 / Herný set s rádiovým prenosom bez oneskorenia

Bezdrôtová herná náhlavná súprava JBL ­Quantum 350 využíva proprietárnu rádiovú komunikáciu v pásme 2,4 GHz, čím sa prakticky eliminuje latencia čiže oneskorenie zvuku za reálnym dejom. Práve toto oneskorenie, čo je typická vlastnosť bluetoothových slúchadiel, pôsobí hráčom vrásky na čele, pretože zvuk prenáša dôležité doplnkové informácie o deji v hernej scéne, a ak je oneskorený, hoci aj o niekoľko stotín sekundy, môže to spomaliť reakcie hráča. Výhodou rádiovej komunikácie je, že bola navrhnutá priamo na prenos zvuku s minimálnou možnou latenciou, zatiaľ čo rozhranie bluetooth bolo navrhnuté ako univerzálne, z čoho vyplývajú niektoré kompromisy, čo sa týka nielen latencie, ale aj objemu prenesených údajov. Slúchadlá komunikujú s USB modulom v tvare menšieho USB kľúča, ktorý sa zasunie do počítača alebo hernej konzoly (Windows, Mac, PS4, PS5 alebo Nintendo Switch).

18.11.2021

Obrázok ku článku JBL Cinema SB120 / Lacný a dobrý partner pre váš televízor

JBL Cinema SB120 / Lacný a dobrý partner pre váš televízor

Značka JBL má vo svojom portfóliu viacero soundbarov. Model Cinema SB120 prichádza ako najlacnejší v ponuke. Poďme sa preto pozrieť, čo poskytuje. Hneď pri vybaľovaní pocítite pomerne veľkú hmotnosť a solídnu konštrukciu zariadenia. Celé telo je z lesklého čierneho plastu s jemne zaoblenými rohmi. Predná časť je tvorená kovovou mriežkou a ukrýva dvojicu širokopásmových meničov. V strede je smerom nadol umiestnený basový menič, zakrytý zospodu mriežkou. Vstupy sú sústredené vo výreze na pravej strane a okrem napájania 230 V tu nájdete jeden port HDMI a optický S/PDIF. Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje bluetooth vo verzii 4.2. Na vrchnej strane vpravo je umiestnená štvorica dotykových tlačidiel, ktorými možno zariadenie zapnúť, ovládať hlasitosť a prepnúť vstup. K dispozícii je však, samozrejme, aj diaľkový ovládač. Lesklý čierny povrch vyzerá veľmi efektne, no má to aj odvrátenú stránku. Jednak sú to odtlačky prstov a prach, ktoré budete musieť neustále čistiť, jednak to, že soundbar nemôžete umiestniť pred televízor, ale musí byť zasunutý pod ním. Inak sa vám bude obraz na vrchnej strane odrážať, čo pri pozeraní nie je veľmi príjemné. Je to však cena za krásu.

16.11.2021

Obrázok ku článku Recenze JBL Charge 5: Pátá generace bestselleru je tady, co přináší nového?

Recenze JBL Charge 5: Pátá generace bestselleru je tady, co přináší nového?

V dnešní recenzi se podíváme již na pátou generaci jednoho z nejpopulárnějších bezdrátových reproduktorů na našem trhu – JBL Charge. Letošní novinka s pořadovou číslovkou 5 si klade za cíl úspěšně navázat na předchozí modely, které si vždy vysloužily jak slova chvály od recenzentů, tak i přízeň majitelů, kteří jej oceňovali jako odolného a dobře hrajícího společníka do nepohody. Jak si v tomto ohledu vede Charge 5?

11.11.2021