Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu
Obrázok ku článku JBL Cinema SB120: Užite si dobrý zvuk a v novembri pritom aj ušetríte

JBL Cinema SB120: Užite si dobrý zvuk a v novembri pritom aj ušetríte

Dobrý zvuk je dnes neodmysliteľná súčasť dobrého filmu. Plechový zvuk z bežných televízorov býva obyčajne bez poriadnych basov. Túto zložku zvuku potom prinášajú soundbary, ktoré sa dizajnovo dajú umiestniť pod televízor.

25.11.2021

Obrázok ku článku Parťáci na každú príležitosť: JBL Tune 125TWS a JBL Tune 225TWS

Parťáci na každú príležitosť: JBL Tune 125TWS a JBL Tune 225TWS

Bez slúchadiel ani na krok! Moderným slúchadlám odstrihli výrobcovia káble, vďaka čomu dostali krídla a ponúkli dovtedy nepoznaný pocit slobody. A presne toto slovo vás napadne pri používaní perfektných plne bezdrôtových slúchadiel od JBL. Čím si vás získajú?

23.11.2021

Obrázok ku článku JBL Quantum 350 / Herný set s rádiovým prenosom bez oneskorenia

JBL Quantum 350 / Herný set s rádiovým prenosom bez oneskorenia

Bezdrôtová herná náhlavná súprava JBL ­Quantum 350 využíva proprietárnu rádiovú komunikáciu v pásme 2,4 GHz, čím sa prakticky eliminuje latencia čiže oneskorenie zvuku za reálnym dejom. Práve toto oneskorenie, čo je typická vlastnosť bluetoothových slúchadiel, pôsobí hráčom vrásky na čele, pretože zvuk prenáša dôležité doplnkové informácie o deji v hernej scéne, a ak je oneskorený, hoci aj o niekoľko stotín sekundy, môže to spomaliť reakcie hráča. Výhodou rádiovej komunikácie je, že bola navrhnutá priamo na prenos zvuku s minimálnou možnou latenciou, zatiaľ čo rozhranie bluetooth bolo navrhnuté ako univerzálne, z čoho vyplývajú niektoré kompromisy, čo sa týka nielen latencie, ale aj objemu prenesených údajov. Slúchadlá komunikujú s USB modulom v tvare menšieho USB kľúča, ktorý sa zasunie do počítača alebo hernej konzoly (Windows, Mac, PS4, PS5 alebo Nintendo Switch).

18.11.2021

Obrázok ku článku JBL Cinema SB120 / Lacný a dobrý partner pre váš televízor

JBL Cinema SB120 / Lacný a dobrý partner pre váš televízor

Značka JBL má vo svojom portfóliu viacero soundbarov. Model Cinema SB120 prichádza ako najlacnejší v ponuke. Poďme sa preto pozrieť, čo poskytuje. Hneď pri vybaľovaní pocítite pomerne veľkú hmotnosť a solídnu konštrukciu zariadenia. Celé telo je z lesklého čierneho plastu s jemne zaoblenými rohmi. Predná časť je tvorená kovovou mriežkou a ukrýva dvojicu širokopásmových meničov. V strede je smerom nadol umiestnený basový menič, zakrytý zospodu mriežkou. Vstupy sú sústredené vo výreze na pravej strane a okrem napájania 230 V tu nájdete jeden port HDMI a optický S/PDIF. Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje bluetooth vo verzii 4.2. Na vrchnej strane vpravo je umiestnená štvorica dotykových tlačidiel, ktorými možno zariadenie zapnúť, ovládať hlasitosť a prepnúť vstup. K dispozícii je však, samozrejme, aj diaľkový ovládač. Lesklý čierny povrch vyzerá veľmi efektne, no má to aj odvrátenú stránku. Jednak sú to odtlačky prstov a prach, ktoré budete musieť neustále čistiť, jednak to, že soundbar nemôžete umiestniť pred televízor, ale musí byť zasunutý pod ním. Inak sa vám bude obraz na vrchnej strane odrážať, čo pri pozeraní nie je veľmi príjemné. Je to však cena za krásu.

16.11.2021

Obrázok ku článku Recenze JBL Charge 5: Pátá generace bestselleru je tady, co přináší nového?

Recenze JBL Charge 5: Pátá generace bestselleru je tady, co přináší nového?

V dnešní recenzi se podíváme již na pátou generaci jednoho z nejpopulárnějších bezdrátových reproduktorů na našem trhu – JBL Charge. Letošní novinka s pořadovou číslovkou 5 si klade za cíl úspěšně navázat na předchozí modely, které si vždy vysloužily jak slova chvály od recenzentů, tak i přízeň majitelů, kteří jej oceňovali jako odolného a dobře hrajícího společníka do nepohody. Jak si v tomto ohledu vede Charge 5?

11.11.2021

Obrázok ku článku Párty reproduktor s atraktívnymi svetelnými efektmi a dunivými basmi

Párty reproduktor s atraktívnymi svetelnými efektmi a dunivými basmi

Tento párty reproduktor je horúcou novinkou, ktorá príde do predaja v auguste 2021. Jeho rozmery, hmotnosť a čiastočne aj dizajn sú navrhnuté s ohľadom na kvalitu zvuku a prenosnosť. Keďže reproduktor má nabíjateľnú batériu, ktorá pri primeranej hlasitosti vydrží hrať 12 hodín, a je odolný proti vode, predpokladá sa, že ho budete prenášať z auta do klubovne, k bazénu, prípadne poslúži pri cvičení zumby či na ozvučenie párty na jachte.

09.11.2021

Obrázok ku článku Zažite dokonalý zážitok z párty - prichádza nový JBL Partybox 710

Zažite dokonalý zážitok z párty - prichádza nový JBL Partybox 710

Ohromujúci zvuk JBL Pro Sound a jedinečná svetelná šou, ktorá vám vyrazí dych. Nový Partybox 710 z vás urobí kráľa tohtoročných domácich párty.

06.11.2021

Obrázok ku článku JBL® Flip 6: Odvážny zvuk pre všetky dobrodružstvá

JBL® Flip 6: Odvážny zvuk pre všetky dobrodružstvá

Ako vytvoriť nový dizajn ikony? JBL Flip 6 prináša inovácie zvonku aj zvnútra, pričom zostáva verný svojim legendárnym predchodcom. Nový dizajn loga, prémiové materiály a osviežujúce farebné varianty prinášajú do zariadenia úplne nový zvukový zážitok. JBL Flip 6 ponúka ešte lepší zvuk JBL Pro Sound v doteraz najštýlovejšom dizajne.

04.11.2021

Obrázok ku článku Ktorý je lepší? JBL Clip 4 vs Sony SRS-XB13

Ktorý je lepší? JBL Clip 4 vs Sony SRS-XB13

Pekné počasie nás priam volá, aby sme si užili leto na plný plyn. Vynikajúcim spoločníkom, ktorý nikdy nešomre na počasie, politiku a pitný režim je Bluetooth reproduktor. V dnešnom dueli sme vyzvali na súboj dve známe značky, JBL a Sony. Čo sme zistili?

21.10.2021

Obrázok ku článku Unboxing JBL Horizon 2

Unboxing JBL Horizon 2

Určite ste sa mnohokrát stretli s tým, že sa vďaka zabudovanému zvoneniu budíka vo vašom telefóne častokrát zobúdzate podráždení. Dnes vám ukážeme ako sa zobúdzať štýlovo a zároveň príjemne, s pomocou JBL Horizon 2 budíka. Na čo sa môžete v dnešnom unboxingu tešiť?

20.10.2021

Obrázok ku článku Recenzia JBL Live 660NC: Veľké slúchadlá na uši s vynikajúcim zvukom

Recenzia JBL Live 660NC: Veľké slúchadlá na uši s vynikajúcim zvukom

Najväčšie slúchadlá z noviniek JBL prinášajú aktívne odhlučnenie a k tomu odpovedajúce funkcie, na ktoré sme už pri tejto značky zvyknutí.

19.10.2021

Obrázok ku článku Ideálne športové slúchadlá? JBL ponúka nové modely stvorené na športovanie

Ideálne športové slúchadlá? JBL ponúka nové modely stvorené na športovanie

Beh môže byť niekedy otupný a náročný, najmä ak neustále sledujete hodinky a kilometre, ktoré ste prešli. JBL ponúka na tento účel ideálne bežecké slúchadlá. Vyskúšali sme si ich.

16.10.2021

Obrázok ku článku JBL Live 460NC JBL Live 460NC: Slúchadlá, ktoré prinášajú vynikajúci zvuk v kompaktnejšej konštrukcii

JBL Live 460NC JBL Live 460NC: Slúchadlá, ktoré prinášajú vynikajúci zvuk v kompaktnejšej konštrukcii

Chcete kompaktnejšie slúchadlá na uši? JBL má model so 40 mm meničmi a skladateľnou konštrukciou.

14.10.2021

Obrázok ku článku JBL Live Pro+ Recenzia JBL Live Pro+: Funkciami nabité TWS slúchadlá

JBL Live Pro+ Recenzia JBL Live Pro+: Funkciami nabité TWS slúchadlá

Úplne bezdrôtové slúchadlá vhodné pre tých, ktorí nechcú typickú in-ear konštrukciu. Tieto si síce vkladáte do ucha cez silikónové nadstavce, no netreba ich do ucha veľmi tlačiť.

12.10.2021

Obrázok ku článku JBL posilnil svoju sériu LIVE o tri nové modely

JBL posilnil svoju sériu LIVE o tri nové modely

Aktívne potlačenie hluku je užitočná funkcia nielen počas núdzového stavu, keď to v mnohých domácnostiach bolo hlučnejšie ako obvykle. Počas leta budú mnohí oddychovať a cestovať – k pohybu i relaxu odjakživa patria kvalitné slúchadlá. Ak vaše staré dosluhujú, môžete siahnuť po značke JBL. Prečo si nedopriať niečo z toho najlepšieho?

09.10.2021