Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu
Obrázok ku článku JBL QUANTUM 910: Prémiový herný headset s priestorovým zvukom a aktívnym tlmením hluku

JBL QUANTUM 910: Prémiový herný headset s priestorovým zvukom a aktívnym tlmením hluku

Prvý dojem z vlajkového herného headsetu JBL umocňuje kombinácia robustnej konštrukcie a elegantného dizajnu, ktorý využíva kontrast medzi lesklými a matnými vzormi a plochami. Dizajn pôsobivo dopĺňa prispôsobiteľné podsvietenie RGB pod veľkým logom a šrafovaním na vonkajších plochách mušlí. Mušle zakrývajú celé ucho, ide teda o konštrukčný formát over-ear. Hlavový most je z vnútornej strany takmer celý čalúnený a obalený príjemným materiálom, na dotyk pripomínajúcim jemnú kožu. Vonkajšia strana mosta má zaujímavý vzor pripomínajúci pancier korytnačky. Mušle sú k mostu upevnené cez flexibilné kĺby. Sú bohato čalúnené pamäťovou penou s poťahom zo syntetickej kože, takže už sama konštrukcia vás relatívne dobre izoluje od hluku okolia.  Priezvučná látka vo vnútri mušlí je zároveň aj polopriesvitná, čo slúchadlám dodáva technokratický vzhľad. Veľmi praktický je ohybný mikrofón. Headset je napriek hmotnosti 410 gramov veľmi pohodlný aj pri dlhšom hraní či počúvaní hudby. Prispieva k tomu optimálny prítlak, takmer 2 cm hrubé okraje mušlí a v neposlednom rade aj účinné odvetranie.

30.05.2023

NexTech

Obrázok ku článku JBL aktualizuje svoj rad slúchadiel Wave

JBL aktualizuje svoj rad slúchadiel Wave

Spoločnosť JBL prichádza s aktualizáciou svojich obľúbených modelov úplne bezdrôtových slúchadiel v modelovom rade WAVE. Starší model WAVE 100 nahradzuje v ponuke model WAVE BUDS a modely WAVE 200 a 300 prichádzajú v novej generácii ako WAVE BEAM a WAVE FLEX. Celý produktový rad prichádza s viacerými zlepšeniami aj novou funkcionalitou. Mnohých používateľov určite poteší kompatibilita s aplikáciou JBL Headphones, ktorá umožňuje kompletnú správu a nastavenie slúchadiel vrátane ekvalizéra. Slúchadlá podporujú funkciu rýchleho párovania, takže pri zapnutí sa vám na smartfóne automaticky zobrazí výzva na párovanie. V celom rade sa zlepšila výdrž na batérie, v čom určite pomáha nielen úprava kapacity batérií, ale aj prechod na novšiu verziu bluetooth 5.2, ktorá pracuje s nižšou spotrebou a zabezpečuje kvalitnejší prenos signálu.

11.05.2023

NexTech

Obrázok ku článku JBL Tune 520 BT a JBL Tune 720 BT: Slúchadlá s výborným zvukom a rekordnou výdržou batérie

JBL Tune 520 BT a JBL Tune 720 BT: Slúchadlá s výborným zvukom a rekordnou výdržou batérie

Hlavný rozdiel medzi testovanými modelmi je v konštrukčnom formáte. Slúchadlá JBL Tune 520 BT sú typu on-ear, teda „na uši“. Majú menšie mušle, ktoré doliehajú na ucho, ale neprekrývajú ho, takže vás až tak neizolujú od hluku okolia, prípadne od zvukov, ktoré by ste nemali prepočuť, ako sú napríklad hlásenia v dopravných pro­striedkoch. Model JBL Tune 720 BT je typu over-ear, čiže majú väčšie mušle obklopujúce ucho.

26.04.2023

NexTech

Obrázok ku článku Štýlové, odolné a ekologické ultraprenosné reproduktory JBL

Štýlové, odolné a ekologické ultraprenosné reproduktory JBL

Na výletoch, pri stanovaní či opaľovaní pri vode oceníte malé prenosné reproduktory, ktoré sú vodotesné a odolné proti prachu podľa triedy IP67, teda vydržia ponorenie do vody na 30 minút v hĺbke 1 meter. V praxi to znamená, že svoje obľúbené programy môžete počúvať v daždi, pri vode a neuškodí, ani keď vám reproduktor nedopatrením spadne do vody alebo ho položíte na piesok, prípadne ho budete používať v extrémne prašnom prostredí. Prívlastok ECO znamená, že reproduktory sú vyrobené na 90 % z recyklovaného plastu a priezvučná tkanina so štruktúrou hrubého plátna je vyrobená zo 100 % recyklovaného materiálu.

24.04.2023

NexTech

Obrázok ku článku Nové športové TWS slúchadlá JBL pre ľudí s aktívnym životným štýlom

Nové športové TWS slúchadlá JBL pre ľudí s aktívnym životným štýlom

Hudba je vynikajúci motivačný stimul pri všetkých športových aj fitnes aktivitách. Pri dlhších vychádzkach alebo túrach veľa ľudí počúva podcasty či audioknihy. Kľúčovou požiadavkou pre športové slúchadlá je pohodlné nosenie, odolnosť proti poveternostným vplyvom aj potu a, samozrejme, dlhá výdrž batérie. V článku predstavíme dve horúce novinky od JBL.

20.04.2023

NexTech

Obrázok ku článku Prenosné reproduktory JBL získavajú podporu WiFi

Prenosné reproduktory JBL získavajú podporu WiFi

Firma JBL si pre zákaznikov pripravila niečo nové, na čo aj my sme už čakali niekoľko rokov. V prenosných reproduktoroch JBL nám chýbala podpora WiFi, aby sme doma mohli streamovať do reproduktorov hudbu cez WiFi signál, čo je stabilnejšia konektivita s väčším dosahom. Teraz sa to stalo skutočnosťou.

17.04.2023

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku JBL Quantum Stream: Kvalitný zvuk vo videu alebo v podcaste

JBL Quantum Stream: Kvalitný zvuk vo videu alebo v podcaste

Dobrý zvuk je kľúčový pre video a ak nemáte dobrý mikrofón, nedosiahnete ho. Šikovné riešenie prináša mikrofón JBL Quantum Stream s pripojením cez USB port.

11.04.2023

TouchIT

Obrázok ku článku JBL Quantum 360 X (P) / Herný headset pre konzoly, PC aj smartfóny

JBL Quantum 360 X (P) / Herný headset pre konzoly, PC aj smartfóny

Slúchadlá sú konštrukčne riešené ako over-ear, keď mušle zakrývajú celé ucho. Majú ľahký a pritom pevný hlavový most s čalúnením v časti oblúka, ktorý sa môže dotýkať temena hlavy. Mušle sú k mostu upevnené cez flexibilné kĺby.

11.04.2023

NexTech

Obrázok ku článku JBL TOUR ONE M2: Parťák na cesty s výborným zvukom

JBL TOUR ONE M2: Parťák na cesty s výborným zvukom

Keby vám nestačili slúchadlá JBL Tour Pro 2, spoločnosť ponúka vo svojej vrcholovej sérii JBL Tour aj uzavretý model JBL Tour ONE M2. Na rozdiel od ostatných v tejto sérii ide o uzavreté bezdrôtové slúchadlá, ktoré využijete na špičkové počúvanie na cestách, ale aj doma. Slúchadlá totiž umožňujú aj pasívny režim pri pripojení káblom, v ktorom zvládajú aj rozsah HiRes audio. Napriek tomu, že preberajú viaceré firemné technológie od modelu JBL Tour Pro 2, posúvajú sa na pomyselnom rebríčku ešte o priečku vyššie.

04.04.2023

NexTech

Obrázok ku článku JBL Bar 1000: 3D soundbar s odpojiteľnými satelitmi

JBL Bar 1000: 3D soundbar s odpojiteľnými satelitmi

Kvalitný priestorový zvuk je dôležitá zložka zážitku pri pozeraní filmov, hudobných programov a samozrejme, aj pri hraní na herných konzolách. Moderné televízory majú relatívne dobrý zvuk, ale z hľadiska kvality je ochudobnený o najnižšie frekvencie, takže si nemôžete naplno vychutnať dunivé zvuky v akčných filmoch a hrách a ani basy pri sledovaní koncertov. Zvuk je len stereofónny, aj keď väčšina výrobcov televízorov implementuje nejakú technológiu virtuálneho priestorového zvuku. K reálnemu priestorovému zvuku tak, ako ho zamýšľali tvorcovia filmov, však majú tieto technológie veľmi ďaleko. Oveľa lepšie priestorové efekty dosiahnete soundbarmi, ktoré reprodukujú zvuk nielen priamo smerom k poslucháčom, ale aj odrazom od stien a stropu. Najlepší a najreálnejší priestorový zvuk však dosiahnete len zostavou s reproduktormi umiestnenými aj za poslucháčmi.

27.03.2023

NexTech

Obrázok ku článku JBL PULSE 5: Keď zvuk vidieť

JBL PULSE 5: Keď zvuk vidieť

JBL má v ponuke množstvo prenosných reproduktorov, ale rad Pulse medzi nimi rozhodne vyniká a so žiadnym iným si ho nepomýlite. Rovnako ako predchodca Pulse 4 stavil aj nový Pulse 5 na typický vretenovitý tvar z priehľadného akrylátu, pod ktorým je ukrytá úžasná svetelná show, predvádzaná v rozsahu 360°. Jednotný dizajn narúša iba logo JBL vpredu, pásik s ovládacími prvkami a pútko na prenášanie zozadu. Reproduktor je situovaný na používanie nastojato. Dostal úplne nový zvukový systém, ktorý teraz pozostáva z dvojice meničov – 16 mm výškového a 64 mm basového. Oba sú umiestnené vo vrchnej časti, pričom basový je napojený na zvukovod vedúci nadol, ukončený pasívnym žiaričom. Táto konštrukcia umožňuje lepšie rozprestretie zvukového poľa a jeho lepšiu homogenitu. Faktom je, že vývojárom sa podarilo zase o kus posunúť kvalitu zvuku a reproduktor nielen dobre vyzerá, ale aj hrá. Ako jeho predchodcovia aj Pulse 5 je jasne mierený predovšetkým na mladú klientelu, ktorá si na rôzne svetielka potrpí. Musím však uznať, že nejde o žiadny lacný gýč.

13.03.2023

NexTech

Obrázok ku článku JBL Tour Pro 2 / Priblížte sa k dokonalosti

JBL Tour Pro 2 / Priblížte sa k dokonalosti

Nové úplne bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 2 prichádzajú s dosiaľ nevídanou inováciou - displejom na puzdre, výborným potlačením hluku a špičkovým zvukom. Radia sa tak na vrchol ponuky výrobcu v oblasti slúchadiel do uší. Poďme sa na ne pozrieť podrobnejšie.

13.02.2023

NexTech

Obrázok ku článku Vyhraj zájazd na JBL Snow Party s Martinom Garrixom

Vyhraj zájazd na JBL Snow Party s Martinom Garrixom

Najvyššie položené stredisko v Európe bude hostiť legendárnu JBL Snow Party. Účastníkov čaká mimoriadne pestrý program, ktorý bude vrcholiť vystúpením JBL amabsádora Martina Garrixa. Šancu vyhrať 2 lístky majú tí, ktorí si zakúpili JBL produkt v období od 1.1.2021 do 5.3.2023.

07.02.2023

Peter Samuelis

Obrázok ku článku Obľúbené prenosné reproduktory od JBL prichádzajú v ekologickom prevedení

Obľúbené prenosné reproduktory od JBL prichádzajú v ekologickom prevedení

Inovatívny a k životnému prostrediu priateľský dizajn. Rovnako bohatý zvuk JBL Pro sound. JBL rozširuje svoje Eco portfólio o mimoriadne populárne modely prenosných reproduktorov JBL Go 3 Eco a JBL Clip 4 Eco.

11.01.2023

Peter Samuelis

Obrázok ku článku JBL PREDSTAVUJE PRVÉ SLÚCHADLÁ SO SMART NABÍJACÍM PUZDROM S DOTYKOVÝM DISPLEJOM

JBL PREDSTAVUJE PRVÉ SLÚCHADLÁ SO SMART NABÍJACÍM PUZDROM S DOTYKOVÝM DISPLEJOM

Rad JBL Tour sa rozširuje o 2 unikátne modely. JBL Tour PRO 2 TWS so smart nabíjacím puzdrom a JBL Tour ONE M2 najvýkonnejším ANC, aké kedy JBL predstavilo.

10.01.2023

Peter Samuelis