Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu
Obrázok ku článku Bezdrátová sluchátka JBL E45BT dlouho vydrží a skvěle hrají

Bezdrátová sluchátka JBL E45BT dlouho vydrží a skvěle hrají

Bezdrátová sluchátka jsou hitem dnešní doby a pomalu se zbavujeme těch drátových. JBL E45BT jsou nejlepším zástupcem střední cenové třídy.

15.08.2017

Obrázok ku článku Veľké slúchadlá na uši

Veľké slúchadlá na uši

Cestovanie do práce so slúchadlami sa stalo bežnou záležitosťou. Mnohí si ešte pamätáme časy, keď sme cestovali s walkmanom v ruke a dúfali, že nám v ňom vydržia baterky. To boli časy malých plastových slúchadiel, ktoré nám trhali bubienky. Takéto slúchadlá ešte stále nájdete, no vo väčšine ako inear, teda priamo do uší. Dvadsať rokov dozadu bolo prakticky nemysliteľné ísť von s veľkými slúchadlami na ušiach.

03.07.2017

Obrázok ku článku Testovali sme: Kompaktné slúchadlá do ucha

Testovali sme: Kompaktné slúchadlá do ucha

Malé slúchadlá sú vhodné najmä pri cestovaní alebo do už aj tak preplnenej batožiny. Priznajme si, mnohí ich obtočíme okolo dlane a vložíme do vrecka nohavíc. In-ear slúchadlá sa stali segmentom, ktorý sa kvalitou zvuku môže rovnať väčším mušliam. Nie je to vždy, pretože veľmi závisí, ako si výrobca poradí s miniatúrnymi rozmermi. My sme vyskúšali šesť modelov, s ktorými neurobíte chybu, no finálny výber bude na vás.

13.06.2017

Obrázok ku článku Recenzia JBL E15: Slúchadlá s výborným zvukom a účinným odhlučnením

Recenzia JBL E15: Slúchadlá s výborným zvukom a účinným odhlučnením

Vieme, čo od JBL čakať. Aj keď nemáme príliš radi reklamné texty typu „charakteristický JBL zvuk“, v tomto prípade musíme dať výrobcovi za pravdu. Je to charakteristický zvuk a za svojich 40 eur dostanete nielen dobrý zvuk, ale aj účinné odhlučnenie. To je na úrovni konštrukcie, no nie každé in-ear slúchadlo automaticky znamená vysoký stupeň odhlučnenia. Tu si stačí štuple nasadiť do uší a eliminujú sa bežné šumivé zvuky, napríklad aj hlasité rapotanie 3,5 mm externého disku. Podotýkame, že to všetko bez zapnutej reprodukcie zo slúchadiel.

06.06.2017

Obrázok ku článku Recenze JBL E45BT - Slušný vstup do světa bezdrátového poslechu

Recenze JBL E45BT - Slušný vstup do světa bezdrátového poslechu

V dnešní recenzi se podíváme na již několikrát testovanou řadu sluchátek E, od společnosti JBL. V minulosti jsme tu měli například větší a dražší model E55 BT, stejně jako levnější E25BT a E35. Logicky nám k otestování zbývá ještě jeden model z nabídky, který jsme tu neměli. Je jím model E45BT, který svou cenovkou cílí na méně náročné zákazníky. Nižší cena, která se pohybuje kolem 2600 korun/100€ ovšem rozhodně neznamená, že by se jednalo o nějaký podřadný kus techniky. Pojďme se podívat, jaká tedy sluchátka jsou.

01.06.2017

Obrázok ku článku Recenze JBL T210 a T290 - ideální náhrada za EarPods?

Recenze JBL T210 a T290 - ideální náhrada za EarPods?

V dnešní recenzi se podíváme na dvojici klasických špuntových sluchátek od JBL. Konkrétně jde o modely T210 a T290, které se prodávají za 600, resp. 900 korun (20, resp. 30€). Jedná se o základní řadu s velmi příznivou cenou, která se pohybuje pod úrovní originálních Apple EarPods. Pojďme se tedy podívat na to, co sluchátka za tuto cenu nabízí.

30.05.2017

Obrázok ku článku TEST JBL E15 a E25BT: také každodenné slúchadlá

TEST JBL E15 a E25BT: také každodenné slúchadlá

JBL nedávno predstavil ďalšie novinky z radu E-Series. Práve modely E15 a E25BT otvárajú ponuku týchto cenovo dostupných a kvalitných slúchadiel, ktorými chce značka útočiť na široké masy.

29.05.2017

Obrázok ku článku Kompaktné slúchadlá do ulíc

Kompaktné slúchadlá do ulíc

Všimli ste si aktuálny trend? Malé štupľové slúchadlá s bezdrôtovým pripojením? Tie sa totiž čoraz častejšie objavujú v portfóliu výrobcov. Najmä však v rôznej podobe. Už to nie sú len masívne modely s nejakou aretáciou poza ucho. Tá bola mimochodom pre mnohých nepríjemná. Výrobcovia sa poučili a prinášajú trochu iné koncepty. Napríklad s plastovým oblúkom vedeným poza krk alebo len s káblovým či gumovým prepojením.

24.05.2017

Obrázok ku článku Recenze JBL E25BT: bezdrátová sluchátka jako dělaná pro iPhone 7

Recenze JBL E25BT: bezdrátová sluchátka jako dělaná pro iPhone 7

V posledních týdnech jsme se tu v recenzích zabývali vesměs samými Bluetooth reproduktory a nastal tak čas na změnu. Tentokrát se mi pod ruku dostala bezdrátová Bluetooth sluchátka od společnosti JBL, konkrétně model JBL E25BT. V rámci řady E produktů od JBL  se jedná o druhý nejnižší model. Cena sluchátek se pohybuje pod hranicí dvou tisíc korun a mohlo by se tak jednat o zajímavou vstupní bránu do světa kvalitních bezdrátových špuntů. Pojďme se tedy podívat, jak si vedou.

03.04.2017

Obrázok ku článku JBL T450/T450BT

JBL T450/T450BT

JBL je dlhodobo synonymom kvality, čo sa týka zvukového výstupu svojich produktov, ale aj ich dizajnu a spracovania. Viackrát sa nám to potvrdilo i pri slúchadlách tejto značky.

30.03.2017

Obrázok ku článku Slúchadlá na každý deň

Slúchadlá na každý deň

Názov článku asi najlepšie vystihuje moje pocity po viac ako dvojtýždňovom testovaní dvojičky slúchadiel. Vlastne otestované som ich mal za dva dni, ale keďže som si ich celkom obľúbil, strávil som v ich prítomnosti čas až do momentu, keď sme sa museli definitívne rozlúčiť.

27.03.2017

Obrázok ku článku Recenzia JBL E35: Kompaktné slúchadlá s kvalitným zvukom

Recenzia JBL E35: Kompaktné slúchadlá s kvalitným zvukom

Pri testovaní týchto slúchadiel nás príjemne prekvapil ich zvukový prejav. Najmä keď zoberieme do úvahy ostatné testované modely s cenou minimálne o 20 eur nižšou. Presne sme počuli ten rozdiel. V JBL použili 40 mm meniče, no stále v kompaktnom tele. Kábel je vedený z pravej mušle a dá sa odobrať. Má látkový poťah a aj keby sa vám ho nedopatrením podarilo poškodiť, ľahko ho vymeníte. Navyše je odolný voči zamotávaniu. Látkový poťah nájdete aj na spojovacom oblúku.

21.03.2017

Obrázok ku článku Recenzia JBL T450BT: Slúchadlá, z ktorých vás hlava bolieť nebude

Recenzia JBL T450BT: Slúchadlá, z ktorých vás hlava bolieť nebude

Toto sú slúchadlá s prítlakom na uši, ktoré vás nebudú tlačiť. Zároveň budú pevne držať. Sú skonštruované tak, aby ste ich mali na cestovanie. Mušle sa dajú sklopiť o 90° a v spojovacom moste aj zložiť. Zaberú vďaka tomu podstatne menej miesta. Balenie neobsahuje audiokábel a tento model je vyslovene bezdrôtový. Dĺžka hrania na jedno nabitie je do 11 hodín, takže to vystačí na bežné používanie počas niekoľkých dní.

17.03.2017

Obrázok ku článku JBL T110, T210, T290

JBL T110, T210, T290

Logo JBL je takmer okamžitou zárukou kvality spracovania a zvukového zážitku, čo mi už viac ako rok dokazujú moje JBL štupláky. Aj v prípade tejto trojice je tomu viac-menej tak.

21.02.2017

Obrázok ku článku Nielen na cesty

Nielen na cesty

Sme civilizáciou nomádov. A to nemám na mysli zďaleka iba vlnu migrantov valiacu sa na Európu, ktorí si za posledné peniaze kúpili smartfóny a zaplatili nekresťanské peniaze prevádzačom. Nuž čo. My – dovolenkovo poznávací nomádi, návštevníci fitnescentier, bežci lesoparkmi a pacienti krátiaci si čas na pohotovosti s podvrtnutým členkom počúvaním tíšiacej hudby (Vollenweider, Enya a pod.) – máme smartfóny so svojou obľúbenou (zďaleka nielen utišujúcou) hudbou. A tie vedia čudo zvané Bluetooth. Nuž a komu sa nechce jedovať s káblami slúchadiel, môže si zo širokej ponuky na trhu vybrať nejaké bezdrôtové. Ak preferujete dobrý zvuk a máte hlbšie do vrecka (napríklad študenti), mám pre vás dva horúce tipy z domu JBL.

08.02.2017

122232426