Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Aké vodeodolné slúchadlá sú v ponuke od JBL?

Pri slúchadlách nie je až taká žiadaná vlastnosť vodeodolnosti tak, ako pri reproduktoroch. Napriek tomu je to tiež jeden z dôležitých parametrov. Záleží však na ich primárnom využití. Na používanie pri počítači je to zbytočné, ale ak mienime používať slúchadlá pri športových aktivitách, tak tento parameter by sme nemali prehliadnuť.
Už pri vodeodolných reproduktoroch sme si vysvetlili rôzne certifikácie vodeodolnosti. V zásade vám stačí vedieť rozdiely medzi IPX5 a IPX7. IPX4 certifikácia je podobná IPX5.

IPX4 - voda strieka na zariadenie zo všetkých uhlov, pri tlaku 50 – 150 kN/m2, v množstve 10 litrov za minútu počas najmenej 5 minút

IPX5 - takto označené produkty môžete umyť pod tečúcou vodou a znesú v pohode letnú búrku či postriekanie záhradnou hadicou. Hlavne ich neponárať! Testovanie prebieha nasledovne: voda z 6,3 mm dýzy mieri na zariadenie zo všetkých uhlov, pri prietoku 12,5 litrov za minútu a tlaku 30 kN/m2 počas 3 minút zo vzdialenosti 3 metrov

IPX7 - produkty označené touto skratkou môžete už aj ponárať pod vodnú hladinu. Vo vode bez porušenia vydržia približne v 1m hlbokej vode 30 minút

JBL Sport

To, že slúchadlá alebo reproduktory s certifikáciou IPX7 vydržia pod hladinou bez poškodenia, ešte neznamená to, že budú aj hrať pod vodnou hladinou! Pod vodnou hladinou stratíte konektivitu s vašim zdrojovým zariadením. Jedinú výnimku tvoria slúchadlá JBL Endurance Dive, ktoré majú zabudovaný mp3 prehrávač s možnosťou prehrávania.

JBL Endurance Dive

Do pozornosti by sme vám dali JBL Reflect Flow, ktoré sú takmer dokonalé po každej stránke. Nie nadarmo získali medzinárodné ocenenie EISA ako najlepšie slúchadla do uší.

JBL Reflect Flow

JBL Endurance Peak - slúchadlá určené takmer pre každý šport. Keď si ich nasadíte, tak veľmi ľahko vám z uší nevypadnú. A IPX7 je samozrejmosťou.

JBL Endurance Peak

JBL LIve 300TWS - posledný najaktuálnejší model od JBL. True Wireless slúchadlá s mnohými inovatívnymi technológiami. To si všetko môžete prečítať v našej recenzii.

JBL Live 300TWS

JBL slúchadlá s vodeodolnosťou sú tie určené na šport, kde sa predpokladá nadmerné potenie. Bežný pot zvládnu všetky slúchadlá. A keďže pri športovom výkone sa nadmerne potíte a ph potu je okolo 5.8 (kyslý), treba zabezpečiť slúchadlá tak, aby toto zvládli. Navyše aby zvládli vaše výkony aj pri outdoorových aktivitách, keď vás zastihne búrka.

Slúchadlá s certifikáciou IPX7 by sme odporúčali najmä tým, ktorý sa naozaj nadmerne potia pri športe, prípadne sa pohybujú v blízkosti vody.
JBL Under Armour ® True Wireless Flash
JBL Under Armour ® Sport Wireless React
JBL Reflect Flow
JBL Sprint
JBL Endurance Dive
JBL Endurance Peak
JBL Endurance Jump

JBL Sport

Certifikácia IPX5 postačí na rekreačné športovanie a zvládnu i letnú búrku.
JBL LIve 300TWS
JBL Reflect Fit
JBL Reflect Aware
JBL Reflect Mini2 BT
JBL Contour 2
JBL Endurance Run BT

Certifikácia IPX4
JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Odporúčame slúchadla po športovom výkone opláchnuť doma. Váš kyslý pot nesvedčí žiadnemu elektronickému zariadeniamu. A nezabudnite. Nabíjať až po dôkladnom vysušení. Elektrina a voda nie sú veľkí kamaráti.

Pošlite článok známemu