Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Obľúbené prenosné reproduktory od JBL prichádzajú v ekologickom prevedení

Obľúbené prenosné reproduktory od JBL prichádzajú v ekologickom prevedení

Inovatívny a k životnému prostrediu priateľský dizajn. Rovnako bohatý zvuk JBL Pro sound. JBL rozširuje svoje Eco portfólio o mimoriadne populárne modely prenosných reproduktorov JBL Go 3 Eco a JBL Clip 4 Eco.

11.01.2023

Peter Samuelis

Obrázok ku článku JBL PREDSTAVUJE PRVÉ SLÚCHADLÁ SO SMART NABÍJACÍM PUZDROM S DOTYKOVÝM DISPLEJOM

JBL PREDSTAVUJE PRVÉ SLÚCHADLÁ SO SMART NABÍJACÍM PUZDROM S DOTYKOVÝM DISPLEJOM

Rad JBL Tour sa rozširuje o 2 unikátne modely. JBL Tour PRO 2 TWS so smart nabíjacím puzdrom a JBL Tour ONE M2 najvýkonnejším ANC, aké kedy JBL predstavilo.

10.01.2023

Peter Samuelis

Obrázok ku článku JBL rozširuje svoje gamingové portfólio o nové vylepšené Quantum slúchadlá

JBL rozširuje svoje gamingové portfólio o nové vylepšené Quantum slúchadlá

Ku špičkovým herným slúchadlám JBL Quantum pribúda nový True Wireless model a slúchadlá kompatibilné s populárnymi konzolami XBOX a PlayStation.

07.01.2023

Peter Samuelis

Obrázok ku článku Bezdrôtové slúchadlá JBL TUNE a VIBE True Wireless navrhnuté pre dokonalé pohodlie

Bezdrôtové slúchadlá JBL TUNE a VIBE True Wireless navrhnuté pre dokonalé pohodlie

CES 2023, LAS VEGAS - Série JBL TUNE a JBL VIBE sa rozširujú o tri nové varianty skutočného bezdrôtového štýlu - štuple, otvorené tyčinky a uzavreté tyčinky pre zákazníkov, ktorí chcú získať viac zo svojho zvukového zážitku vďaka vysokokvalitnému zvuku a pohodlným funkciám. Pre dokonalý zážitok z počúvania si vyberte z rôznych možností nástavcov do uší, ktoré sú súčasťou každého balenia, a získajte prístup k aplikácii JBL Headphone, aby ste sa naučili, ako dosiahnuť najlepšie tlmenie a prispôsobenie pre všetky typy uší.

06.01.2023

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku Preneste si filmové vzrušenie domov s doteraz najpokročilejšími soundbarmi JBL

Preneste si filmové vzrušenie domov s doteraz najpokročilejšími soundbarmi JBL

CES 2023, LAS VEGAS - Ponorte sa do zvuku s najnovšou sériou soundbarov JBL plnou funkcií, vrátane modelov JBL Bar 1300X, JBL Bar 1000, JBL Bar 700, JBL Bar 500 a JBL Bar 300. Nová séria JBL Bar pozdvihuje zvukový zážitok z kina a prenáša ho do obývačky s technológiou Dolby Atmos®. Tento rad ponúka nadšencom zábavy rôzne možnosti výberu vrátane počtu meničov, priestorového zvuku DTS:X 3D, odnímateľných bezdrôtových priestorových reproduktorov a subwooferov.

05.01.2023

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku JBL Boombox 3: Výkonný vodotesný prenosný reproduktor s kvalitným zvukom

JBL Boombox 3: Výkonný vodotesný prenosný reproduktor s kvalitným zvukom

Zabudovaná masívna kovová rukoväť naznačuje, že tento veľký a pomerne ťažký reproduktor je v podstate prenosný. Samozrejme, hmotnosť takmer 7 kg v praxi znamená vyniesť reproduktor z kufra auta na miesto určenia alebo z hotelovej izby do altánu, prípadne blízku pláž. Prívlastky veľký a ťažký sú myslené v pozitívnom kontexte, pretože veľký objem zariadenia je zárukou kvalitnej reprodukcie basov a hmotnosť naznačuje pevnú konštrukciu zabraňujúcu parazitným zvukom a veľkú batériu, v tomto prípade s kapacitou 72,6Wh, čo je pri napätí 7,26V 10 000mAh.

19.12.2022

NexTech

Obrázok ku článku JBL Tune Flex: Počúvajte, ako chcete

JBL Tune Flex: Počúvajte, ako chcete

Spoločnosť JBL má v ponuke viacero zaujímavých úplne bezdrôtových modelov slúchadiel, ktoré sú charakteristické svojou vysokou kvalitou za rozumnú cenu. Medzi ne patrí aj testovaná novinka, slúchadlá JBL Flex Tune.

16.12.2022

NexTech

Obrázok ku článku JBL BAR 500: Kvalitný priestorový zvuk s pôsobivými basmi

JBL BAR 500: Kvalitný priestorový zvuk s pôsobivými basmi

Kvalitný zvuk je pri sledovaní programov všetkých žánrov aj pri hraní hier na konzolách rovnako dôležitý, ak nie dôležitejší, ako obraz. Reproduktory moderných televízorov hrajú veľmi dobre, ale reprodukcia basov je limitovaná objemom vyhradeným v skrinke televízora na tento účel a priestorovosť zvuku umiestnením reproduktorov, ktoré pri väčšine televízorov smerujú dozadu alebo nadol. Tandem soundbaru s bezdrôtovo pripojeným subwooferom JBL Bar 500 je vynikajúca voľba na dosiahnutie plnohodnotného multimediálneho zážitku pri minimálnych nárokoch na priestor.

14.12.2022

NexTech

Obrázok ku článku Audiokniha zdarma k nákupu JBL True Wireless slúchadiel

Audiokniha zdarma k nákupu JBL True Wireless slúchadiel

Milovníci audiokníh zbystrite svoju pozornosť. K nákupu ľubovoľných True Wireless slúchadiel môžete práve teraz získať audioknihu zdarma. Vybrať si budete môcť až zo 40 titulov od vydvateľstva Audiolibrix.

12.12.2022

Peter Samuelis

Obrázok ku článku HARMAN KARDON CITATION MULTIBEAM 1100: Veľa muziky v peknom obale

HARMAN KARDON CITATION MULTIBEAM 1100: Veľa muziky v peknom obale

Soundbar s typickým tvarom podlhovastého hranola vybočuje z radu svojimi zaoblenými hranami a useknutými koncami, v ktorých sa nachádzajú lievikovité výduchy efektových reproduktorov, smerujúce dopredu. Telo je okrem zadnej strany potiahnuté balistickou tkaninou, ktorú vpredu hore dopĺňa kovová lišta slúžiaca na jej upevnenie. Prekvapením v strede hornej strany je podlhovastý farebný dotykový displej s vysokým rozlíšením, umožňujúci nastaviť systém, pripojenia, prepínať režimy aj ovládať funkcie, ako je napríklad prehrávanie Spotify aj so zobrazením skladby. Umožňuje takisto spustenie kalibrácie. Je trošku na škodu, že tento krásny displej nahrádza mobilnú aplikáciu, ktorá k soundbaru chýba, najmä ak chce konkurovať značkám ako Sonos. Soundbar môžete pripojiť do zostavy Google Home, tu však možno ovládať iba hlasitosť. Z mobilu môžete zrkadliť obsah, takže bez problémov prehráte hudbu z akéhokoľvek zdroja. Soundbar je vybavený okrem Wi-Fi a eternetu aj technológiou bluetooth. Podporuje hlasové ovládanie cez služby Google Assistant, Alexa aj Siri. Na pripojenie k TV slúži dvojica HDMI, jeden priechodný pre externé zariadenia, ktorý je kompatibilný s 4K/60p HDR10+ aj Dolby Vision, a jeden s eARC. Zariadenie podporuje aj formát Dolby Atmos.

12.12.2022

NexTech

Obrázok ku článku JBL Quantum 810: Nejlepší headset

JBL Quantum 810: Nejlepší headset

Headset JBL Quantum 810 jsou dokonalá herní sluchátka. Líbil se nám herní, ale přesto decentní design, extrémní pohodlí a skvělý zvuk včetně aktivního potlačení okolních ruchů šumu (ANC). Sluchátka lze k počítači nebo mobilnímu telefonu připojit buď přes Bluetooth, nebo pomocí USB donglu. Praktický je mikrofon, který se překlopením nahoru automaticky vypíná. Headset si skvěle vedl i při praktickém hraní nebo online komunikaci. Výbornou zprávou je, že navzdory bohaté funkční výbavě a kvalitě přehrávání i hlasové komunikace se tato bezdrátová sluchátka nabízí za atraktivní cenu odpovídající lepším TWS sluchátkům.

09.12.2022

Chip

Obrázok ku článku JBL PartyBox 710: Výkonný párty reproduktor s atraktívnymi svetelnými efektmi a dunivými basmi

JBL PartyBox 710: Výkonný párty reproduktor s atraktívnymi svetelnými efektmi a dunivými basmi

Ozvučenie väčších priestorov, ako je veľká klubovňa, tanečná sála, prípadne ozvučenie väčšej záhradnej párty či outdoorovej akcie si vyžaduje veľké a výkonné reproduktory. JBL Partybox 710 disponuje RMS výkonom 800 W s možnosťou prepojiť dva reproduktory a vytvoriť tak stereofónnu zostavu, ktorá dokonale ozvučí akýkoľvek priestor. Dva basové akustické meniče s priemerom 216 mm pri adekvátne nastavenej hlasitosti spôsobia, že dunivé basy budete nielen počuť, ale vplyvom akustického tlaku aj cítiť. To je presne ten pocit, pre ktorý sa (okrem iného) chodí na diskotéky, popové alebo rockové koncerty. Na reprodukciu vyšších frekvencií sú určené ďalšie dva akustické meniče s priemerom 70 mm v hornej časti. Štvoricu akustických meničov dopĺňa basrefl exová trubica s otvorom vyvedeným v dolnej tretine zadnej steny. Reproduktor vo vertikálnej polohe po zatvorení krytu konektorov v zadnej časti je odolný proti striekajúcej vode podľa požiadaviek špecifi kácie IPX4, takže ani prípadný dážď nie je problém. Premiestňovanie zariadenia s hmotnosťou takmer 30 kg vám uľahčia praktické kolieska.

07.12.2022

NexTech

Obrázok ku článku JBL Bar 300: Dolby Atmos v jednej škatuľke

JBL Bar 300: Dolby Atmos v jednej škatuľke

Moderné televízory, hlavne tie v strednej a nižšej triede, sú zväčša vybavené iba základným zvukovým dielom zvládajúcim stereofónnu reprodukciu. Súčasné široké spektrum streamovacích platforiem však toho ponúka podstatne viac a používateľ by mal rád komplexný audiovizuálny zážitok. Jedno z rýchlych a jednoduchých riešení je soundbar. Ja som tentoraz testoval Bar 300, jeden z najnovších modelov z produkcie JBL.

05.12.2022

NexTech

Obrázok ku článku JBL slúchadlá na behanie aj plávanie

JBL slúchadlá na behanie aj plávanie

Oba modely sú úplne bezdrôtové a prispôsobené tak, aby ste ich mohli využiť v pohybe a nemuseli sa obávať dažďa alebo pádu do vody. Keď sa zašpinia, jednoducho ich umyjete. Ktoré iné TWS slúchadlá toto dokážu? Napovieme vám – je ich na trhu minimum.

23.11.2022

TouchIT

Obrázok ku článku Brutální JBL Boombox 3: Legendární reprák je ještě lepší!

Brutální JBL Boombox 3: Legendární reprák je ještě lepší!

JBL Boombox 3 je ďalším špičkovým reproduktorom. Je rovnako štýlový a ešte viac odolný ako jeho predchodca s charakteristickou rukoväťou. Ponúka ešte ďalšie vylepšenia, ktoré si môžete pozrieť nižšie vo videu.

22.11.2022

Jaroslav Knirsch