Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

CES Inovation awards – Harman zbiera ceny a predstavuje novinky

V priebehu mesiaca január sa uskutočnila každoročná akcia CES Inovation awards v Las Vegas, na ktorej boli okrem iného po celý týždeň k videniu najnovšie technológie všetkých divízií a spoločnosti Harman. Nie len, že bol tento ročník s 13 oceneniami veľmi úspešný, ale firma tu taktiež predstavila pár svojich noviniek - od AKG tu boli k videniu systém All in one speaker Q200 a ultra malá sluchátka do uší Y20 a Y23, divízia JBL zas predstavila prvé bezdrôtové slúchadla do uší Everest Elite 100.
Poďme si najprv predstaviť jednotlivé novinky:
Divízia AKG prišla s prírastkom s najnovším prírastkom ku kolekcii Quincy Jones - All in one speaker Q200. K tomuto designove štýlovému systému so šiestimi reproduktormi poháňanými 300W zosilňovačmi patrí technológia spotify Connect, s ktorou môžete prehrávať obľúbenú muziku priamo zo Spotify bez dodatočných konfigurácii, technológia Clari-Fi ™, ktorá obnovuje detaily stratene v dnešných kompresorových hudobných súboroch a technológia bezstratového pripojenia Airplay, DLNA a Bluetooth, ktoré umožňujú streamovať audio z akéhokoľvek bezdrôtového zariadenia. Keďže je ľahko ovládateľný pomocou Wi-fi či Bluetooth, v smartphone, nenájdete na samotnom systéme veľa ovládajúcich prvkov.

AKG ďalej predstavuje ultra malé stereo slúchadla do uší AKG Y20 a Y23. Michael Mauser, prezident Lifestyle Divize, HARMAN, o nich povedal: "Ľudia si často spojujú štúdiový zvuk s veľkými, mohutnými slúchadlami My sme dokázali vložiť AKG zvuk do dvoch z najmenších (8mm a 5.8mm drivers), najľahších a najpohodlnejších (FlexSoft®), slúchadiel na trhu.”

JBL Everest Elite 100

Divízia JBL sa taktiež pýšila novými slúchadlami a to prvými bezdrôtovými slúchadlami do uši JBL Everest ELITE 100 s NXTGen technológiou potláčania hluku, s ktorou môže užívateľ regulovať množstvo vonkajších zvukov, ktoré bude počuť, a s možnosťou prepojenia smart zariadenia pomocou Bluetooth 4.0. Vydrží hráť 6 hodín, sú dostupné v bielej a čiernej farbe a patria k ním tiež aplikácie My JBL Headphones App, ktorá umožňuje prispôsobenie nastavení a funkcií. K ttýmto slúchadlám prezident Lifestyle Audio Divízie Michael Mauser povedal: "JBL Everest ELITE 100 sú jediné bezdrôtové slúchadla do uší na trhu, ktoré ponúkajú NXTGen technológiu pre potláčanie hluku".

Na záver článku pridávame zoznam ocenení, ktoré HARMAN získal.
CES 2016 Innovation Awards:
- AKG N90Q
- HARMAN/KARDON AURA STUDIO
- INFINITY KAPPA K5
- INFINITY KAPPA PERFECT 600
- JBL XTREME
- JBL BOOST TV
- JBL REFLECT AWARE
- JBL BASSPRO MICRO
- JBL SMARTBASE
- JBL LEGEND CP 100
- JBL TRIP
- MARK LEVINSON No. 519 AUDIO PLAYER
- REVEL CONCERTA2 LOUDSPEAKERS

Pošlite článok známemu