Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ideálne športové slúchadlá? JBL ponúka nové modely stvorené na športovanie

TechBox

16.10.2021

Beh môže byť niekedy otupný a náročný, najmä ak neustále sledujete hodinky a kilometre, ktoré ste prešli. JBL ponúka na tento účel ideálne bežecké slúchadlá. Vyskúšali sme si ich.

JBL Reflect Mini NC

Kompaktný model ponúka plne bezdrôtové štupľové slúchadlá, ktoré zvládnu aj náročné podmienky a navyše dlho vydržia. Okrem behu sú vhodné aj na iné športy vrátane jogy či cvičenia na preliezkach. Ak by ste sa neviem ako snažili, slúchadlá vám nevypadnú z uší. Navyše sú vodotesné vďaka certifikácii IPX7, takže sa nemusíte báť ani dažďa, ani potu. Ak by sa náhodou stalo, že by vám slúchadlá nesedeli, v balení nájdete aj tri rôzne stabilizátory a veľkosti štupľov.

Ako ste si určite všimli, označenie NC znamená aktívne potláčanie hluku, čím dosiahnete nulové rozptýlenie. Tento režim sa ideálne hodí, keď cvičíte na jednom mieste, prípadne v posilňovni. Pri dynamických športoch ako napríklad pri behu tu nájdete režim Smart Ambient, ktorý vás udrží v pozornosti s okolím a hlavne udrží v bezpečí pred autami či inými športovcami.

Zároveň slúchadlá ponúkajú režim TalkThru, ktorý umožní sa rozprávať s ostatnými tak, aby ste počuli aj ich, aj pustenú hudbu či podcast. Na spustenie tohto režimu stačí jednoducho poklepať po bočnej strane štupľu.

Aby toho nebolo málo, slúchadlá ponúkajú aj tzv. Smart Audio Modes, kde si viete nastaviť kvalitu zvuku podľa toho, či práve počúvate hudbu alebo sledujete video. V nastaveniach si tiež môžete zvoliť, koľko poklepaní po slúchadlách zapne akú funkciu.

Slúchadlá sa zároveň pripájajú každé zvlášť, to znamená, že môžete využívať napríklad iba jedno slúchadlo na telefonáty. JBL Reflect Mini NC ponúkajú aj funkciu automatického prerušenia po zložení si slúchadiel. Ak si ich opäť nasadíte, hudba bude pokračovať bez nutnosti vyťahovať smartfón.

Spomínaná výdrž slúchadiel dosahuje vynikajúcich 21 hodín, z ktorých samotné slúchadlá vydržia 7 hodín a nabíjacie puzdro, ktoré zároveň slúži ako obal na prenášanie, ponúka ďalších 14 hodín na jedno nabitie. Puzdro sa navyše nabíja cez univerzálny USB-C port.

Slúchadlá JBL Reflect Mini NC ponúkajú aj podporovanú appku My JBL Headphones či podporu pre hlasových asistentov Google a Amazon Alexa. Práve cez aplikáciu si viete slúchadlá spárovať so smartfónom a vykonať jednotlivé nastavenia zvuku a odhlučnenia. Viete si tu tiež nastaviť ekvalizér podľa štýlu hudby, aký počúvate. Čo sa týka samotného zvuku, ten je, ako to už býva pri JBL zvykom, na výbornej úrovni. Či už počúvate podcasty alebo hudbu, slúchadlá vás potešia svojimi basami aj výškami.

JBL Reflect Mini NC sa predávajú za vynikajúcu cenu 149 € a to v troch farebných spracovaniach – čierne, biele a modré.

JBL Endurance Peak II

Druhý model, ktorý je tiež stvorený na športovanie a aktívny život, je Endurance Peak II. Oproti minimalistickým Reflect Mini NC, Endurance Peak II ponúkajú o niečo výraznejší dizajn a hlavne disponujú funkciou JBL Pure Bass, ktorá obohatí vaše športové aktivity o nový zážitok.

Dizajn slúchadiel zabezpečí aj to, aby vám nevypadli. O to sa postará Powerhook pre ergonomické uchytenie na ucho. Aj tu nájdete v balení rôzne nadstavce pre dokonalé prispôsobenie sa vašim ušiam.

Nechýbajú dotykové prvky, s ktorými viete prijímať hovory či aktivovať hlasového asistenta. Podobne ako JBL Reflect Mini NC, aj tento model ponúka nezávislé pripojenie slúchadiel. Samozrejmosťou je odolnosť voči vode a potu vďaka certifikátu IPX7.

Pokiaľ sa vám nechce slúchadlá neustále nabíjať, určite porozmýšľajte nad týmto modelom. Na jedno nabitie vydržia až 30 hodín, z ktorých 6 hodín je v slúchadlách a ďalších 24 hodín ponúka nabíjacie puzdro, ktoré je o niečo väčšie než pri modeli Reflect Mini NC. To sa tiež nabíja cez USB-C port a zobrazuje vám pomocou svetelného LED pásu, aký je stav batérie.

JBL Endurance Peak II sa predávajú za cenu 129 € a to v štyroch farebných spracovaniach – čierna, biela, modrá a korálová červená.

Oba modely slúchadiel ponúkajú ideálnych pomocníkov pre šport. Spĺňajú kľúčové vlastnosti pre športové slúchadlá vrátane výborného držania v ušiach aj počas náročného behu, sú vodeodolné, takže im nebude vadiť ani pot či dážď. Oceníte ich ako pri behu, tak pri akýchkoľvek iných športových aktivitách. O ich kvalite hovorí aj to, že ich používa aj šprintér Ján Volko. Za prijateľnú cenu navyše dostanete prvotriedny zvuk, pri ktorom nemusíte riešiť žiadne zamotané káble. Jednoducho si slúchadlá vložíte do uší a môžete vyraziť trénovať na maratón.

Pošlite článok známemu