Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Cinema SB120 – s týmto soundbarom vám už neujde ani slovo z filmu

TechBox

11.01.2022

JBL rozšírilo svoju rodinu obľúbených soundbarov o nový model JBL Cinema SB120. V elegantnom dizajne so štíhlym profilom ponúkne 2.0-kanálový zvuk, bezdrôtové pripojenie, podporu formátu Dolby Digital a výkon, ktorý sa postará o domáci kino zážitok aj bez potreby pripojenia dodatočného subwoofera.

Soudbary sa v posledných rokoch stali neoddeliteľnou súčasťou mnohých obývačiek. Pod celkový dojem zo sledovania filmov a seriálov či hrania hier sa totiž okrem kvalitného obrazu vo veľkej miere podpisuje aj ozvučenie. Práve soundbary ho dokážu zabezpečiť aj bez ťahania množstva káblov, komplikovaného nastavovania audio zostavy a vysokých nákladov.

Novinka JBL Cinema SB120 je toho dokonalým príkladom. Pozostáva totiž iba z jedného elegantného panelu, ktorý sa vďaka nenápadnému dizajnu a výške len 62 milimetrov hodí pod prakticky akýkoľvek televízor, či už ho položíte na skrinku alebo zavesíte na stenu.

Ako jednoducho vyzerá, tak jednoducho sa vám bude aj nastavovať. V podstate ho stačí iba pripojiť k sieti a prostredníctvom HDMI ARC k vašemu televízoru, o nič viac sa nemusíte starať. Ak si chcete vychutnať vašu obľúbenú hudbu či podcasty aj bez zapínania televízora, k soundbaru stačí jednoducho pripojiť cez Bluetooth váš mobil alebo tablet. Aj toto párovanie je otázkou max. 20 sekúnd.

JBL do tohto štíhleho soundbaru integrovalo audio zostavu s celkovým výkonom 110 W, ktorá pozostáva z dvoch meničov s plným rozsahom, dvoch 2,5“ basových reproduktorov a vstavaného subwoofera pre pokrytie basov. Zvuk pomocou tejto zostavy dokáže JBL Cinema SB120 vykresľovať v prémiovom audio formáte Dolby Digital.

Špecialitou tohto soundbaru je aj funkcia s trefným názvom Voice, ktorá sa dokáže postarať o zvýšenie čistoty hlasov vo filmoch a seriáloch. Namiesto neustáleho upravovania hlasitosti kvôli hlučným akčným scénam a tichým dialógom vám stačí na diaľkovom ovládači stlačiť tlačidlo Voice, ktoré zabezpečí, že vám už neujde ani jedno slovo postáv na obrazovke.

Pošlite článok známemu