Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Live Pro+ Recenzia JBL Live Pro+: Funkciami nabité TWS slúchadlá

TouchIT

12.10.2021

Úplne bezdrôtové slúchadlá vhodné pre tých, ktorí nechcú typickú in-ear konštrukciu. Tieto si síce vkladáte do ucha cez silikónové nadstavce, no netreba ich do ucha veľmi tlačiť.

Ide tak o kompromisné riešenie pre každého, kto chce istú formu pasívnej izolácie a zároveň by chcel slúchadlá podobné Apple AirPords. Avšak s tým, že tie by mu v uchu pravdepodobne nedržali, a tak zvolí práve JBL Live Pro+.

Majú všetko potrebné a po technologickej stránke ide o jedny z najvybavenejších slúchadiel. Takisto nechýba podpora aplikácie. V balení je až päť veľkostí nadstavcov, takže každý si určite nájdete svoju veľkosť. Je to potrebné aj kvôli tomu, ako sú vyhotovené. Slúchadlá totiž automaticky vypínajú dodatočné funkcie, ak ich nemáte dobre založené.

Na tom by nebolo nič zlé, keby sa vám po každom otočení hlavou alebo „zastrihaní ušami“ jemne nevyberali a zakaždým by nevydali notifikačný zvuk. Podobne fungujú aj Samsung Galaxy Buds+, avšak ak sa v ušiach mierne pohnú, nevydávajú pípavý tón. Pri počúvaní hudby alebo podcastu pri chôdzi, nieto ešte s čiapkou, budete mať tieto zvuky niekoľkokrát za minútu.

Aplikácia podporuje aktualizáciu firmvéru, to sme si vyskúšali v praxi a je možnosť zvoliť rýchlejšiu aktualizáciu. Čas je minimálne o polovicu kratší ako u všetkých ostatných slúchadiel konkurencie. Toto chválime, hoci aktualizáciu nebudete robiť často.

Takisto sme ocenili možnosť nastaviť dotykovú plochu ľavého a pravého slúchadla samostatne. Počtom a dĺžkou ťuknutia sa mení hlasitosť, prechádzanie medzi skladbami alebo napríklad ovládanie funkcií aktívneho odhlučnenia prípadne Ambient Sound Control na prepúšťanie okolitého zvuku.

ANC má na výber tri režimy, nevideli sme medzi tým nejaký značný rozdiel, no ak cestujete vlakom, je tu špecializovaný režim. Môžete ho využiť a sami zistíte, či evidujete zmenu v bežnom a Travel režime.

Každé slúchadlo má trojicu mikrofónov, dva na blokovanie okolitého hluku, jeden na vyvažovanie šumu z fúkajúceho vetra. Párovanie je veľmi jednoduché a stačí otvoriť škatuľku na spárovanie cez funkciu Fast Pair. Takisto sa dajú použiť aj vo forme jedného slúchadla. Stačí si do ucha založiť jedno a môžete telefonovať.

Na jedno nabitie vydržia sedem hodín a škatuľka ich nabije ešte trikrát a zároveň má trojicu LED diód. Jej nabitie sa dá ale skontrolovať cez mobilnú aplikáciu, tak ako aj stav nabitia každého slúchadla. Sú odolné voči vode a spoteniu, teda vhodné aj na športovanie.

Zvuková stránka je vynikajúca a slúchadlá využívajú technológiu JBL Signature Sound. Na kvalitu zvuku sa môžete spoľahnúť. V tomto prípade si kupujete všestranné slúchadlá na šport, do kancelárie a na cestovanie a s detailným podaním zvuku.

Verdikt

JBL Live Pro+ sú funkciami nabité TWS slúchadlá. Nie sú absolútne dokonalé, ale dobre sa používajú. Ak teda hľadáte prepracovaný produkt s výborným zvukom, toto je vhodný adept.

Pošlite článok známemu