Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Boombox 3: Výkonný vodotesný prenosný reproduktor s kvalitným zvukom

NexTech

19.12.2022

Zabudovaná masívna kovová rukoväť naznačuje, že tento veľký a pomerne ťažký reproduktor je v podstate prenosný. Samozrejme, hmotnosť takmer 7 kg v praxi znamená vyniesť reproduktor z kufra auta na miesto určenia alebo z hotelovej izby do altánu, prípadne blízku pláž. Prívlastky veľký a ťažký sú myslené v pozitívnom kontexte, pretože veľký objem zariadenia je zárukou kvalitnej reprodukcie basov a hmotnosť naznačuje pevnú konštrukciu zabraňujúcu parazitným zvukom a veľkú batériu, v tomto prípade s kapacitou 72,6Wh, čo je pri napätí 7,26V 10 000mAh.

JBL Boombox 3 spĺňa požiadavky štandardu IP67, takže by mal vydržať 30 minút ponorený do hĺbky 1 m. Pod vodou, samozrejme, nikto hudbu počúvať nebude, vodotesnosť oceníte v prípade silného dažďa, alebo ak vám reproduktor nedopatrením spadne do vody. Ovládacie prvky sú umiestnené navrchu telesa reproduktora. Okrem tlačidiel na zapnutie, párovanie cez bluetooth, ovládanie hlasitosti a prehrávanie/pauza je tam aj tlačidlo PartyBoost umožňujúce bezdrôtové prepojenie s inými reproduktormi JBL. Dvojitým stlačením tlačidla na prehrávanie sa posuniete na ďalšiu skladbu. Vpredu v spodnej časti je veľký, na výšku orientovaný podsvietený pásik, ktorý farbou indikuje stav zariadenia. Vzadu pod utesneným krytom je prípojka na sieťovú šnúru, konektor USB umožňujúci nabíjanie iných zariadení (veď načo by vám bol reproduktor v prípade vybitia batérie smartfónu) a takisto 3,5 mm konektor jack.

Na reprodukciu zvuku sa využíva päť akustických meničov nasmerovaných dopredu a dva pasívne žiariče na bokoch. V strede je veľký oválny menič vo funkcii subwoofera, ktorý má po stranách dva tandemy strednotónových a výškových akustických meničov, pričom tweetery sú umiestnené pred membránami strednotónových meničov. Dva pasívne žiariče fungujú podobne ako basreflex, čiže zosilňujú basy, no na rozdiel od basreflexového otvoru umožňujú zachovať odolnosť proti vode. Pri napájaní zo siete je celkový RMS výkon rozdelený tak, že 80 W pripadá na subwoofer, 2 × 40 W na stredové a 2 × 10 W na výškové meniče. Pri napájaní z batérie je celkový výkon 60 W subwoofer + 2 × 30 W stredy + 2 × 8 W tweetery.

Výrobca udáva, že reproduktor vydrží na jedno nabitie hrať 24 hodín a pri komornej izbovej hlasitosti je to aj pravda. Pri vyššej hlasitosti sa výdrž batérie úmerne skráti. Nabitie úplne vybitej batérie trvá približne 6,5 hodiny.

Pri pohľade na objem zariadenia, vediac, že má veľký basový menič a dva pasívne meniče s poddajnými membránami umožňujúcimi pomerne veľké rozkmitanie, som podvedome očakával dunivé basy a aj som sa ich dočkal. Ani pri maximálnej hlasitosti nie je zvuk skreslený. V aplikácii JBL Portable si môžete zvuk prispôsobiť pomocou trojpásmového ekvalizéra. Pri tomto type reproduktorov do exteriéru možnosť nastavovať výšky, stredy a basy v piatich polohách úplne stačí. Pri počúvaní v miestnosti som basy trochu stiahol, aby vynikli vokály a zvuky ostatných hudobných nástrojov, nielen bubnov a basovej gitary. Pri počúvaní v exteriéri alebo na párty ani skalný fanúšik HiFi nerozozná, či počúva hudbu v bežnej, alebo HiRes kvalite, takže na tieto účely základný SBC kodek pri pripojení cez bluetooth stačí. Veľa používateľov však bude tento reproduktor používať aj doma, napríklad v študentskej izbe, a tam by sa uplatnili aj kvalitnejšie kodeky AAC, prípadne AptX. Reproduktor je možné kúpiť v čiernej a maskáčovej farbe.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Sýte basy a brilantné výšky, vodotesnosť, ekvalizér v aplikácii
- Potešili by bluetooth kodeky AAC a AptX

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu