Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Charge 5 WIFI: Prehrávanie hudby na domácej Wi-Fi sieti

TouchIT

24.01.2024

V tomto smere ide o univerzálny produkt, ktorý sa hodí nielen na osobné pripojenie k dvom zariadeniam cez Bluetooth, ale aj ako domáci reproduktor na bezdrôtovej sieti. V tom je jeho hlavná výhoda, pričom následne môžu zariadenia pristupovať k tomuto reproduktoru cez multimediálny protokol. Prehrávanie cez hudobné služby ako napríklad Spotify alebo Tidal je jednoduchšie a reproduktor bude zobrazený v možnostiach na prehrávanie zvuku.

Ako to funguje?

Nastavuje sa veľmi jednoducho a prakticky nie je poznať rozdiel, že ide o model doplnený o Wi-Fi pripojenie. Stačí si stiahnuť aplikáciu JBL One a nakonfigurovať reproduktor cez ňu. Jeho nájdenie a nastavenie je otázka niekoľkých sekúnd. Aplikácia ďalej umožňuje nastaviť ekvalizér, stiahnuť novú verziu firmvéru alebo napríklad definovať spôsoby pripojenia. Využívať ho môžete aj s technológiou Chromecast, AirPlay, Alexa Multi-Room Music, Chromecast alebo Spotify Connect.

Používateľom, ktorým prekážajú zbytočné tóny takýchto zariadení, majú v možnosti vypnúť zvukové tóny pri aktivácii alebo deaktivácii funkcií. V aplikácii sa zároveň zobrazuje aj to, či je reproduktor online, teda pripojený k vašej Wi-Fi sieti a aká je zostávajúca kapacita batérie.

Výbava

Silný zvuk dosiahnete vďaka dvom pasívnym žiaričom, ktoré sú umiestnené po boku reproduktora. Komplexnosť a dynamiku zvuku dodá 20 mm výškový menič.

Na prehrávanie hudby je použitá technológia JBL Original Pro, ktorá poskytne vysoký výkon a stabilný zvuk s prekreslenými detailmi. Pri vyšších hlasitostiach určite pocítite dunivé vibrácie. Výkonom sa hodí aj na ozvučenie väčšej miestnosti alebo priestranstva.

Na jedno nabitie vydrží prehrávať hudbu až 20 hodín a nabíjanie s maximálnym výkonom 15 W potrvá 6 hodín. Je to zároveň powerbanka s kapacitou 14100 mAh. USB-A port na zadnej strane umožňuje nabíjať ostatné zariadenia. Konektor USB-C slúži na nabíjanie reproduktoru.

Prežije všetko

Na vrchnej strane sú ovládacie tlačidlá na hudbu a hlasitosti. Reproduktor je vyvážený a veľmi dobre drží na akýchkoľvek povrchoch. Výrobca ako bonus pridal kompletnú vodoodolnosť vďaka certifikácii IP67. Môžete ho ponoriť do vody a nič sa mu nestane. Pulzujúce basové žiariče po bokoch vám vyfŕkajú vodu, čo je celkom zábava a rozhodne to je vlastnosť, ktorá sa ostatným dobre ukazuje. Takýto spôsob uchytenia žiaričov sme pri značke videli už v minulosti a je to dobrý spôsob, ako priniesť zaujímavý produkt s netradičnou funkciou navyše.

Jeho konštrukcia je navrhnutá tak, aby bol chránený proti nechceným pádom. Po bokoch vystupuje gumové lemovanie valcovitého tvaru reproduktora, ktoré chráni pasívne žiariče a zmierňuje dopad na hranu. Zároveň slúžia ako stabilizačné podložky a reproduktor sa dá používať aj v režime na výšku.

Verdikt

JBL Charge 5 WIFI je ideálny reproduktor do domácnosti, kde chcete, aby slúžil viacerým zariadeniam. Používatelia sa na reproduktor prihlásia cez bezdrôtovú sieť a môžete prehrávať filmy alebo hudbu týmto spôsobom. Technológia Bluetooth tu stále zostáva a umožní reproduktor pripojiť k dvom zariadeniam naraz. Poskytne veľmi dobrý zvuk a celkové spracovanie. Špinavý reproduktor stačí umyť pod tečúcou vodou.

Páči sa nám

  • Silné basy
  • Výkon a hlasitosť aj na väčšie miestnosti
  • Nastavenie cez aplikáciu a možnosť vypnutia signalizačných tónov
  • Odolný s IP67

Nepáči sa nám

  • Pomalší štart kvôli inicializácii Wi-Fi modulu. Zhruba do 15 sekúnd

Súvisiace produkty