Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL GO Essential / Malý, ale šikovný

NexTech

20.06.2022

Značka JBL má vo svojom portfóliu okrem iného aj nepreberné množstvo prenosných reproduktorov všetkých možných veľkostí, tvarov aj výkonov. Testovaná novinka JBL GO Essential patrí k tým najmenším.

Ako sme si už pri JBL zvykli, fakt, že je zariadenie malé, ešte neznamená, že nemôže byť výkonné a nemôže dobre hrať. To je aj prípad nového JBL GO Essential. Po vybalení máte pred sebou sympatickú krabičku, menšiu ako tá na mydlo, ktorá je okrem kovového sitka vpredu celá pogumovaná. Na vrchnej strane je pätica embosovaných tlačidiel na zapnutie, párovanie bluetooth, nastavenie hlasitosti a prehrávanie. Okrem toho je tu už iba na pravej strane gumová krytka, pod ktorou sa ukrýva, azda trocha prekvapivo, konektor micro USB na nabíjanie.

Zariadenie je osadené jedným širokopásmovým meničom s priemerom 40 mm, ktorý v spolupráci s integrovaným zosilňovačom poskytne výstupný výkon 3,1 W RMS. Na papieri sa to môže zdať málo, ale reproduktor je určený predovšetkým na osobné počúvanie v študentskej izbe, pracovni, v parku na deke či na pláži, kde ho jednoducho donesiete. Na tieto účely je jeho výkon viac ako dostatočný a v interiéri ho určite nebudete využívať s plnou hlasitosťou. Na bežné počúvanie na pracovnom stole vám bohato postačí hlasitosť 20 – 30 %. Do vonkajšieho prostredia je reproduktor pripravený vďaka odolnosti proti vode na úrovni IPX7, takže mu neublíži postriekanie ani náhodný pobyt na daždi. Na pripojenie k smartfónu, PC alebo iným zariadeniam slúži bluetooth. Batéria udrží zariadenie pri živote 4,5 až 5 hodín v závislosti od nastavenej hlasitosti. Nabitie trvá asi 2,5 hodiny.

JBL GO Essential je veľmi pekný a šikovný prenosný reproduktor, ktorý vďaka malým rozmerom a hlavne šikovne zvolenej hrúbke necelých 32 mm ľahko uložíte do akejkoľvek tašky, notebookovej brašny alebo vrecka bundy. Jednoduché ovládanie zvládne každý. Ako je pri JBL zvykom, kvalitný zvuk je tu akoby samozrejmý a popri malých rozmeroch príjemne prekvapí aj dostatok basov. Výkon je na túto kategóriu viac ako dostatočný a nad 50 % úrovne hlasitosti ho často počúvať nebudete. No keby predsa, zvuk je kvalitný a bez skreslenia v celom rozsahu hlasitosti. Reproduktor dostanete okrem červenej aj v modrej a čiernej farbe.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, odolná konštrukcia, malé rozmery, výdrž
- Zastaraný port micro USB

Pošlite článok známemu