Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL PartyBox 710: Výkonný párty reproduktor s atraktívnymi svetelnými efektmi a dunivými basmi

NexTech

07.12.2022

Ozvučenie väčších priestorov, ako je veľká klubovňa, tanečná sála, prípadne ozvučenie väčšej záhradnej párty či outdoorovej akcie si vyžaduje veľké a výkonné reproduktory. JBL Partybox 710 disponuje RMS výkonom 800 W s možnosťou prepojiť dva reproduktory a vytvoriť tak stereofónnu zostavu, ktorá dokonale ozvučí akýkoľvek priestor. Dva basové akustické meniče s priemerom 216 mm pri adekvátne nastavenej hlasitosti spôsobia, že dunivé basy budete nielen počuť, ale vplyvom akustického tlaku aj cítiť. To je presne ten pocit, pre ktorý sa (okrem iného) chodí na diskotéky, popové alebo rockové koncerty. Na reprodukciu vyšších frekvencií sú určené ďalšie dva akustické meniče s priemerom 70 mm v hornej časti. Štvoricu akustických meničov dopĺňa basrefl exová trubica s otvorom vyvedeným v dolnej tretine zadnej steny. Reproduktor vo vertikálnej polohe po zatvorení krytu konektorov v zadnej časti je odolný proti striekajúcej vode podľa požiadaviek špecifi kácie IPX4, takže ani prípadný dážď nie je problém. Premiestňovanie zariadenia s hmotnosťou takmer 30 kg vám uľahčia praktické kolieska.

Reproduktor môžete umiestniť na podlahu v polohe nastojato aj naležato. Výrobca upozorňuje, že reproduktor, ktorý má certifikát IPX4, je odolný proti dažďu len v polohe nastojato, pričom musí byť dôkladne zatvorený kryt zadnej platformy s konektormi a potenciometrami a takisto konektor na napájací kábel. Na ozvučenie väčšej párty môžete bezdrôtovo prepojiť dva reproduktory a dosiahnuť tak stereofónnu reprodukciu. Reproduktory sa navzájom párujú pomocou tlačidla TWS (True Wireless Stereo), pričom táto skratka zároveň znamená, že zvuk pre ľavý a pravý kanál je prenášaný cez bluetooth do obidvoch reproduktorov súčasne.

Prehrávanie skladieb, či už priamo z mobilu, zo streamovacích služieb, alebo hudby uloženej na USB kľúči či disku, je super, ale ešte zábavnejšie je zapojiť sa napríklad formou karaoke. Preto má PartyBox 710 aj dva vstupy so 6,3 mm konektormi – jeden na mikrofón a na druhý v závislosti od polohy prepínača môžete pripojiť buď mikrofón, alebo elektrickú gitaru. Obidva vstupy majú aj ovládací prvok na nastavenie úrovne, takže napríklad pri karaoke si môžete zmixovať vstup z mikrofónu s hudobným podkladom. Gitarový vstup zas využijete, ak bude hudobný sprievod akcie zabezpečovať muzikant. Samozrejme, môžete pripojiť aj iný hudobný nástroj, napríklad klávesy. Ako zdroj zvuku možno pripojiť smartfón či tablet cez bluetooth alebo akékoľvek zariadenie cez kábel s 3,5 mm konektorom jack.

Hlavné ovládacie prvky sú sústredené na hornom paneli. Popri tlačidlách na zapnutie, párovanie cez bluetooth a aktivovanie funkcie Bass Boost na zvýraznenie basov sú na hornom paneli aj dva otočné ovládacie prvky s tlačidlami v strede. Ľavým sa ovládajú svetelné efekty a pravým hlasitosť a prehrávanie. V sekcii Karaoke sú menšie otočné prvky na nastavovanie výšok, basov a dozvuku. Sú tu aj tri tlačidlá, ktoré aktivujú prednastavené "dídžejské" zvukové a svetelné efekty. Na hornom paneli nájdete aj praktickú drážku na umiestnenie smartfónu alebo tabletu. Vzadu pod odklopným krytom sú už spomínané konektory pre mikrofónový a gitarový vstup aj s potenciometrami na nastavenie úrovne, 3,5 mm jack AUX In, konektor USB na pripojenie disku a tlačidlo TWS (True Wireless Stereo), pomocou ktorého môžete bezdrôtovo prepojiť dva reproduktory a dosiahnuť tak plastický stereofónny zvuk. No môžete ich prepojiť aj káblom s 3,5 mm konektormi jack.

Reproduktory s takouto veľkosťou a výkonom sa používajú na ozvučenie, pričom typický trvalý výkon bude 200 – 400 W, v špičkách dokonca 800 W. Takýto príkon by žiadna batéria primeranej veľkosti a hmotnosti nedokázala dlhodobo poskytnúť, takže tento párty reproduktor sa napája len z elektrickej siete.

Posluchové testy ukázali, že dynamické hudobné žánre ako pop, rock či disko znejú veľmi dobre, a to tak v miestnosti, ako aj na otvorenom priestranstve. Fajnšmekri by možno ocenili zdôraznenie vyšších stredov, ale na párty sa len málokedy hráva džez či symfonická hudba. A v prípade hudobnej produkcie týchto a podobných žánrov nie je problém doladiť zvuk v aplikácii PartyBox.

Svetelné efekty sa vytvárajú na veľkej ploche v tvare osmičky, ktorá obklopuje obidva basové akustické meniče, a takisto na dlhších stranách prednej mriežky. V hornej a dolnej časti sú dve vysoko svietivé ploché biele LED svetlá na vytváranie stroboskopických efektov. Pod mriežkou je aj niekoľko farebných svetelných bodov. Prednastavené režimy reagujú na aktuálne reprodukovanú hudbu. Na nastavenie svetelných efektov môžete použiť aj mobilnú aplikáciu JBL PartyBox. V nej sú k dispozícii aj rôzne funkcie a nastavenia na párovanie TWS, karaoke či zvukové efekty pre dídžeja. Svetelné efekty s plynulými prechodmi v rytme hudby sú veľmi pôsobivé a buď priamo na reproduktore, alebo cez aplikáciu si môžete na svoju párty nastaviť vhodnú svetelnú náladu.

Plusy, mínusy:

+ Dunivé basy, možnosti ovládania na reproduktore aj v aplikácii, mikrofónový aj gitarový vstup
- Nič podstatné

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu