Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL PULSE 5: Keď zvuk vidieť

NexTech

13.03.2023

JBL má v ponuke množstvo prenosných reproduktorov, ale rad Pulse medzi nimi rozhodne vyniká a so žiadnym iným si ho nepomýlite. Rovnako ako predchodca Pulse 4 stavil aj nový Pulse 5 na typický vretenovitý tvar z priehľadného akrylátu, pod ktorým je ukrytá úžasná svetelná show, predvádzaná v rozsahu 360°. Jednotný dizajn narúša iba logo JBL vpredu, pásik s ovládacími prvkami a pútko na prenášanie zozadu. Reproduktor je situovaný na používanie nastojato. Dostal úplne nový zvukový systém, ktorý teraz pozostáva z dvojice meničov – 16 mm výškového a 64 mm basového. Oba sú umiestnené vo vrchnej časti, pričom basový je napojený na zvukovod vedúci nadol, ukončený pasívnym žiaričom. Táto konštrukcia umožňuje lepšie rozprestretie zvukového poľa a jeho lepšiu homogenitu. Faktom je, že vývojárom sa podarilo zase o kus posunúť kvalitu zvuku a reproduktor nielen dobre vyzerá, ale aj hrá. Ako jeho predchodcovia aj Pulse 5 je jasne mierený predovšetkým na mladú klientelu, ktorá si na rôzne svetielka potrpí. Musím však uznať, že nejde o žiadny lacný gýč.

Efekty sú dobre spracované a nevtieravé a vyzerá to fakt dobre. Ovládanie je na zapustenom pásiku vzadu a nájdete tu iba zapínacie tlačidlo, párovanie bluetooth, prepínanie svetelných efektov, párovanie ďalších reproduktorov, indikátor batérie a nabíjací port USB-C. Je to prvý testovaný reproduktor od JBL, ktorý nemá ovládač hlasitosti. Väčšina ovládania je zverená aplikácii JBL Portable. Tu si môžete voliť rôzne farebné schémy, vytvárať si vlastné, meniť jas svetiel aj rýchlosť efektov. K dispozícii máte trojpásmový ekvalizér a úplnou novinkou sú zvuky prírody. Je ich tu spolu päť: príboj, zvuky noci, táborák, les a potok. Popri tom sa prehráva príslušný svetelný efekt. Je to zaujímavá vec na dotvorenie atmosféry, pričom možno spustiť mix viacerých zvukov, pokojne aj všetkých. Možno si takisto nastaviť dĺžku prehrávania, čo je zaujímavá možnosť napríklad pred spánkom. Škoda len, že sa prehrávajú iba trojsekundové slučky, čo pri samostatných zvukoch poznať. Pri mixe dvoch zvukov to je v poriadku. Pulse 5 rovnako ako jeho predchodca podporuje funkciu PartyBoost na pripojenie viacerých reproduktorov do režimu párty alebo dvojice reproduktorov do stereo módu. Konektor USB-C je vodotesný a celé zariadenie má certifikáciu IP67.

Kvalita zvuku JBL Pulse 5 je veľmi dobrá. Reproduktor poskytuje vyvážený zvuk, ktorý nepreceňuje basy ako mnoho konkurentov, aj keď občas by ich mohlo byť trochu viac. Výkon je viac než dostačujúci a basy klesajú s vyššou hlasitosťou, keďže malý basový reproduktor nedokáže držať krok s objemom. Životnosť batérie pri zapnutých svetelných efektoch je asi 12 hodín prehrávania. Svetelné efekty možno vypnúť a predĺžiť tým výdrž batérie. Batéria má kapacitu 7260 mAh a nabíja sa takmer 4 hodiny. Na to treba pred párty myslieť.

Dizajnom a vyhotovením novinka oproti predchodcovi narástla v rozmeroch, výkone aj hmotnosti. Prináša najnovší štandard bluetooth a väčšiu ponuku funkcií a efektov. Za väčšie rozmery a hmotnosť môže dvojica meničov aj väčšia batéria. No ak hľadáte párty reproduktor, ktorý na prvý pohľad zaujme a aj dobre hrá, ste na správnej adrese. Svetelné efekty možno prepínať alebo vypnúť tlačidlom alebo podrobnejšie konfigurovať pomocou mobilnej aplikácie.

Plusy, Mínusy:

+ Dizajn, výbava, kvalita zvuku, odolná konštrukcia, ovládanie
- Nemá ovládač hlasitosti na tele

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu