Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Tune 230NC TWS: Hybrid medzi slúchadlami (RECENZIA)

TouchIT

09.05.2022

Ide o hybrid medzi kôstkovými slúchadlami, ktoré si do ucha iba priložíte a slúchadlami in-ear, ktoré si do ucha vkladáte.

Používajú silikónové nadstavce, avšak sú plochejšie. Balenie obsahuje štandardne tri veľkosti a nabíjací kábel. Škatuľka sa nabíja cez konektor USB-C, čo je prakticky základ a čokoľvek iné by sa dnes už len ťažko obhajovalo.

Vyberanie slúchadiel je trochu náročnejšie, ocenili by sme jednoduchšiu manipuláciu. Dá sa to naučiť a systém je trochu iný, keďže slúchadlá majú ešte paličky. Komu nedržia kôstkové slúchadlá, treba kúpu tohto modelu zvážiť. Kto ale radšej nosí kôstkové a chcel by niečo navyše, Tune230NC je vhodný model. To navyše je aktívne odhlučnenie.

Slúchadlá sa dajú nastaviť cez aplikáciu JBL Headphones, nie je to ale nevyhnutné. Cez ňu sa dá prispôsobiť ekvalizér, funkcia ANC alebo okolitého zvuku a tiež kvalita prehrávania alebo nastavenie reakcie dotykových plôch. Je tu špeciálny režim na hudbu, stabilitu spojenia a tiež režim na sledovanie videa. Toto bude užitočné vtedy, keď bude zvuk meškať za obrazom a video s audiostopou nebude synchronizované.

Zvuk je kvalitný a využíva systém JBL Pure Bass Sound. Netreba ho dolaďovať ekvalizérom, ale kto chce, má tu možnosť rozšíreného prispôsobenia. Sú vhodné na športovanie a odolajú spoteniu a pofŕkaniu vodou. Naozaj sa dajú nosiť celý deň a prakticky kamkoľvek, bez starostí si s nimi zacvičíte. Nemajú plnú ochranu, preto ich pod vodou ani tečúcou neumývajte.

Nabíjacia kolíska má kompaktný tvar a dá sa nosiť vo vrecku bez toho, aby zavadzala. To chválime, tiež aj časy používania. S vypnutým ANC sa dostanete na 10 hodín, so zapnutým je čas použitia o 2 hodiny menej.

Je tu podpora Fast Pair a smartfón ich nájdete automaticky po otvorení škatuľky. Počas sprievodcu spárovania ponúkne aj inštaláciu aplikácie k slúchadlám.

Pošlite článok známemu