Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Tune 670NC: Ľahké dizajnové slúchadlá s účinným tlmením hluku

NexTech

17.07.2023

Slúchadlá s aktívnym tlmením hluku okolia majú konštrukčný formát on-ear, teda „na uši“. Majú menšie mušle, ktoré doliehajú na ucho, ale neprekrývajú ho, takže pri deaktivovanom ANC vás menej izolujú od hluku okolia, prípadne od zvukov, ktoré by ste nemali prepočuť. V ponuke je aj model JBL Tune 770NC, ktorý má väčšie mušle obklopujúce ucho.

K dispozícii som mal slúchadlá v elegantnej čiernej farbe. Ponúka sa aj modrá, bledofialová a biela verzia, takže každý si môže vybrať farbu, ktorá dopĺňa jeho štýl. Kompaktné rozmery a primeraný prítlak, aby mušle priliehali na ucho a slúchadlá spoľahlivo držali na hlave, ich predurčuje aj na prechádzky v bezpečnom prostredí. Na dynamickejšie aktivity, kde by bol potrebný silnejší prítlak, tieto slúchadlá nie sú primárne určené. Je to kompromis v prospech komfortu pri dlhšom nosení, napríklad pri dlhých cestách v dopravných prostriedkoch. Vďaka čalúneniu z mäkkej pamäťovej peny, pokrytej tenkou syntetickou kožou príjemnou na dotyk, sú však slúchadlá JBL Tune 670NC pohodlné aj pri dlhšom nosení. Hlavový most je primerane masívny a v strednej časti je zvnútra čalúnený. Veľkosť sa dá prispôsobiť vysúvaním pružných plastových pásikov, na ktorých sú cez flexibilné kĺby upevnené mušle. Kĺby umožňujú nielen naklápanie, ale aj natočenie o 90 stupňov.

Slúchadlá môžete pripojiť nielen cez bluetooth, ale aj klasicky pribaleným káblikom s 3,5 mm konektorom jack. Cez bluetooth môžete mať slúchadlá pripojené k dvom zariadeniam súčasne, takže počas sledovania filmu na notebooku či tablete nezmeškáte telefonický hovor. Ovládacie prvky a aj mikrofón na telefonovanie sú sústredené na spodnej časti pravej mušle. Na rozmiestnenie tlačidiel, hlavne na polohu tlačidla na aktivovanie a deaktivovanie tlmenia hluku okolia, si veľmi rýchlo zvyknete. Aktívne tlmenie hluku funguje tak, že vnútri každej mušle v strede pod priezvučnou látkou je mikrofón, ktorý sníma zvuk v tesnej blízkosti ucha. Signálový procesor z tohto zvuku separuje hluk okolia a primieša ho znovu do reprodukovaného signálu, ale v opačnej fáze. Potlačenie hluku je selektívne, účinne potláča hlavne typ monotónneho hluku, aký je napríklad v dopravných prostriedkoch či v miestnostiach s hlučnou klimatizáciou. Slúchadlá som testoval počas 6-hodinovej cesty vlakom a tlmenie hluku musím pochváliť. Vyššie frekvencie, ktoré sú typické pre reč, sú potlačované menej, takže hlásenia vo vlaku som zreteľne počul. Do určitej miery počujete aj zvuky ulice, pretože sa z nich odfiltrujú len hlboké a monotónne hluky, no dôrazne neodporúčam kráčať po ulici so zapnutým tlmením. Naopak, funkcia Voice Aware umožňuje pripočúvanie, ktoré sa mi osvedčilo na počúvanie vlastného hlasu počas telefonovania, aby som nemal tendenciu hovoriť hlasnejšie. Predvoľba Smart Audio nastaví maximálnu kvalitu zvuku pri počúvaní hudby a Smart Video čo najmenšiu latenciu pri sledovaní videí či online hraní.

Technológia JBL Pure Bass zabezpečuje vernú reprodukciu basov, ktoré však nemajú dominantné zastúpenie, takže kvalita zvuku je vyvážená. Vďaka tomu na väčšinu hudobných žánrov a ani na hovorené slovo v podcastoch nebudete potrebovať ekvalizér. Ten sa nastavuje v aplikácii JBL Headphones. Milovníkom rocku či popu odporúčam trochu zdvihnúť basy, prípadne aj výšky.

Na jedno nabitie, ktoré trvá približne dve hodiny, vám slúchadlá pri počúvaní cez bluetooth vydržia pri zapnutom ANC 44 hodín a pri vypnutom tlmení hluku dokonca až 70 hodín. Ak si pri počúvaní cez kábel zapnete ANC, batéria vydrží 30 hodín. Nabíja sa cez konektor USB-C.

PLUSY, MÍNUSY

+ Vyvážený zvuk, účinné tlmenie hluku, ergonómia
- Nič podstatné

Pošlite článok známemu