Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Wind 3S: Ozvučte svoj bicykel

NexTech

31.07.2023

Ak radi jazdíte na bicykli či kolobežke, možno vám po celý čas vŕta v hlave, čo vám na vaše jazdy ešte chýba. Jednou z odpovedí na túto otázku by mohla byť novinka od značky JBL, prenosný reproduktor WIND 3S. Je priamo cielený na cyklistov, takže v balení dostanete špeciálny dokovací držiak s uchytením na rúrku. Ten môžete použiť všade tam, kde je takáto rúrka k dispozícii, či už pôjde o riadidlá bicykla, o kolobežku, kočík a podobne. Reproduktor má na tento účel primerané rozmery, takže na riadidlách nevyzerá nepatrične a vďaka kvalitnému upevneniu dobre drží. Reproduktor sa na základňu nasúva pomocou klipsu, ktorý inak poslúži aj na pripnutie na opasok alebo ramenný popruh batoha. Pripojenie zabezpečuje bluetooth, takže hudbu môžete streamovať z mobilu, inteligentných hodiniek, ale aj z iných zariadení. Ak na výlete zmoknete, o reproduktor sa báť nemusíte, vďaka krytiu IP67 to v pohode prežije.

Menič je obdĺžnikového tvaru s rozmermi 43 × 47 mm a výkonom 5 W. To postačuje na slušné ozvučenie aj počas jazdy na bicykli. Na prispôsobenie zvuku je k dispozícii ekvalizér s dvoma voľbami nastavenia, jedna slúži práve na zvýraznenie basov za jazdy. Dizajnovo sa reproduktor ponáša na hrubšie mydlo so všetkými stranami zaoblenými. Ovládacie prvky sú tvorené embosovanými tlačidlami so symbolmi ich funkcie. Na prednej strane je tlačidlo play a dvojica tlačidiel ovládania hlasitosti. Hore na bokoch sú tlačidlá prepínania skladieb a spredu tlačidlo zapnutia a ekvalizéra. Predná strana je potiahnutá balistickou tkaninou, takže reproduktor znesie aj horšie zaobchádzanie. Nabíjací konektor USB-C je umiestnený zospodu pod gumovou krytkou.

Príjemne prekvapí kvalita zvuku. Niežeby to človek od JBL nečakal, ale vzhľadom na malé rozmery reproduktora sa až nechce veriť, ako dobre hrá. Aj keď papierovo zvláda basy až od 110 Hz, sú vcelku presvedčivé a subjektívne mi rozhodne basová zložka nechýbala. Navyše pri jazde na bicykli sa toto pásmo prirodzene potláča, takže sa veľmi dobre hodí ekvalizér, ktorý charakteristiku upravuje. Vcelku je zvuk jasný, vyvážený, s dostatočným pokrytím celého spektra. Výkon reproduktora na daný účel bohato postačuje a pri zastávke si užijú hudobný zážitok aj vaši športoví kolegovia. Ak práve nejazdíte na bicykli, môže byť dobrým spoločníkom aj na výletoch či túrach, pripevnený na batohu alebo opasku. S výdržou až 5 hodín by mal vystačiť na väčšinu výletov.

Plusy, mínusy

+ Kvalita zvuku, odolnosť, možnosti uchytenia, malé rozmery
- Nič podstatné

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu