Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Štýlové, odolné a ekologické ultraprenosné reproduktory JBL

NexTech

24.04.2023

Na výletoch, pri stanovaní či opaľovaní pri vode oceníte malé prenosné reproduktory, ktoré sú vodotesné a odolné proti prachu podľa triedy IP67, teda vydržia ponorenie do vody na 30 minút v hĺbke 1 meter. V praxi to znamená, že svoje obľúbené programy môžete počúvať v daždi, pri vode a neuškodí, ani keď vám reproduktor nedopatrením spadne do vody alebo ho položíte na piesok, prípadne ho budete používať v extrémne prašnom prostredí. Prívlastok ECO znamená, že reproduktory sú vyrobené na 90 % z recyklovaného plastu a priezvučná tkanina so štruktúrou hrubého plátna je vyrobená zo 100 % recyklovaného materiálu.

JBL GO3 ECO

Telo reproduktora je po obvode pokryté priezvučnou látkou, pričom na zadnej, spodnej aj jednej bočnej strane, na ktorých môže byť reproduktor pri počúvaní položený, sú silikónové plochy, takže atraktívny štruktúrovaný poťah sa od podložky neušpiní. Integrované pútko umožňuje ľahké zavesenie kamkoľvek, prípadne nosenie na opasku. Vďaka podpore bluetooth 5.1 je párovanie s modernými smartfónmi rýchle a jednoduché. Môžem potvrdiť, že technické parametre ohľadne frekvenčnej charakteristiky a výkonu sú seriózne. Pri 110 Hz, čo je na tento objem veľmi dobrá hodnota, sľubujúca dobré podanie nízkych tónov, som v porovnaní s 1 kHz nameral pokles len -6 dB.

Na porovnanie, reproduktory smartfónov dokážu zahrať frekvencie od 250 Hz. Pri subjektívnom posudzovaní kvality zvuku, keď som počúval hudbu rôznych žánrov, podcasty a pozeral na tablete akčný film, môžem konštatovať, že vzhľadom na malý objem a príjemnú cenu JBL Go3 ECO prekonal moje očakávania. Technológia JBL Pro Sound znamená, že zvukoví majstri v JBL ho vzhľadom na kompaktné rozmery vyladili veľmi dobre. Batériu nabijete približne za 2 a pol hodiny a pri primeranej hlasitosti vám reproduktor na jedno nabitie vydrží hrať zhruba 5 hodín.

JBL Clip 4 ECO

Reproduktoru dominuje oválny kovový rám, ktorý prechádza do pevnej otvárateľnej karabíny v hornej časti, takže ho môžete zavesiť prakticky na čokoľvek, napríklad na tašku, opasok a vďaka vodotesnosti aj kdekoľvek, napríklad pri kempovaní na vetvičku a podobne. Vpredu aj vzadu je priezvučná látka so štruktúrou hrubého plátna. Na zadnej strane, na ktorú môžete reproduktor položiť, sú šikmé silikónové pásiky, aby sa látka od podložky neušpinila. Zaprášenia sa báť nemusíte, počas testovania som v dielni ručne brúsil drevo, takže reproduktor sa dosť zaprášil. Stačilo ho jemne vykefovať a látka bola znovu ako nová. Príjemne ma prekvapila kvalita zvuku, ktorý ani pri maximálnej hlasitosti nebol skreslený. Reproduktor sa pripája cez bluetooth 5.1. Batéria pri bežnej hlasitosti vydrží 10 hodín prehrávania a cez konektor USB-C ju nabijete za tri hodiny. Reproduktory v ECO verzii su dostupné v troch farbách - modrá, zelená a biela.

Pošlite článok známemu