Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Elegantné a muzikálne

High & Style

03.01.2018

Po vlajkovom modeli Everst 750 NC testovanom v minulom čísle dorazila dvojica noviniek série Everest s nižšími poradovými číslicami. Novinky dostali takmer totožné balenia a, samozrejme, aj príslušenstvo ukryté v krabičkách si pokojne môžu „pošérovať“. Pevná plastová konštrukcia je skombinovaná v oblasti vrchnej časti hlavového mostu s jemnou kožou alebo skôr skvelou náhradou kože. Tou sú polstrované aj komfortné náušníky vybavené pamäťovou penou. Nosenie oboch je tak maximálne komfortné. Everest 310 majú náušníky tvarované do kruhu, 710 majú tvar elipsy a prekrývajú po nasadení celé uši. Obe sú osadené 40 mm meničmi a majú aj totožné zvukové parametre. V charaktere a vyladení zvuku sú však isté rozdiely.
Po prvýkrát sa stretávam s funkciou ShareMe 2.0, ktorá umožňuje pripojiť k slúchadlám, na ktorých sa prehráva hudba, druhý pár a zdieľať tak bezdrôtovo rovnaký obsah. Všetko sa uskutoční v pár jednoduchých krokoch a funguje to, zdá sa, bezchybne. Aspoň počas testovania sa mi nestalo, že by došlo k prerušeniu či výpadkom počas prehrávania. Výhodou bola možnosť bezprostredne porovnať rozdiel medzi slúchadlami na rovnakej skladbe a rovnakej úrovni hlasitosti. Práve tu som si všimol, že 310 sú na stredoch jemne zastretejšie, ale za to majú údernejšie basy. Vždy, keď som si prehodil slúchadlá, vystúpili alebo sa stratili drobné nuansy. Everest 710 majú o niečo lepšie priestorové podanie a čistejšie stredy a výšky. Sú ladené o niečo neutrálnejšie a počúvanie mi prinášalo viac uvoľnenia. Na druhej strane v závislosti od obľuby žánrov, štýlu a miesta počúvania by sa mi 310 viacej hodili na posluch mimo domu. Ulica, fitko, hromadná doprava, nabudenie pred tréningom. Pri štandardných pohyboch dobre držia a zároveň slušne izolujú okolitý hluk, i keď nie sú vybavené funkciou NC. Vďaka uzavretej konštrukcii rovnako dobre hluk neprepúšťajú do okolia a tak sú ideálnym partnerom na cestovanie. A to opäť platí pre oba testované modely. Prenosnosť podčiarkuje aj odolné puzdro s presným vyznačením polohy slúchadiel po zložení.

JBL Everest 710

Zaužívaným štandardom sa stáva ovládanie slúchadiel na jednej z mušlí. Na umiestnenie tlačidiel si po pár hodinách zvyknete a už ich triafate prakticky intuitívne. Príjem prichádzajúceho hovoru, ako aj vysoká kvalita a čistota spojenia sa stáva rovnako samozrejmosťou. Klesá čas nabíjania a stúpa dĺžka prehrávania. Obe testované slúchadlá sa dnes dokážu nabiť približne za dve hodiny a následne si s modelom 310 užijete 20 a s verziou 710 dokonca 25 hodín počúvania. K slúchadlám prináleží aj prepojovací audiokáblik s odolnými koncovkami, pokiaľ by sa stalo, že vám predsa len dôjde šťava. Zo zvedavosti som vyskúšal aj túto formu diskomfortného posluchu, ale žiadneho zvukového zvratu som sa nedočkal. Nakoniec ani jeden z modelov nepatrí do audiofilského neba, a tak je počúvanie cez bluetooh vzhľadom na ich zameranie absolútne prirodzené a osobne by som k nim káblik vôbec nepripájal. Tak, ako hrajú, im to pristane.

Ako už mnohokrát ani teraz som sa nechcel nechať dopredu ovplyvniť cenou. JBL Everest 310 (199 €) i Everest 710 (249 €) patria do kategórie drahších a osobne by som si dnes zvolil vyšší model. Som už možno konzervatívnejší, a preto mi celková lepšia vyváženosť za príplatok 50 eur rozhodne stojí. S Everest 310 na ušiach sa vidím jednu dekádu nazad, keď by boli pre mňa jednoznačnou voľbou. Len škoda, že v tej dobe ešte takéto „pecky“ neboli ani na rysovacej doske.

HODNOTENIE
+ zvuk
+ dizajn
+ prenosné puzdro
– 30 € z ceny a beriem ich

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu