Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Evolúcia

High & Style

19.07.2018

Prvá generácia športových slúchadiel JBL Reflect MINI BT s charakteristickým reflexným pásikom si získala moju pozornosť natoľko, že som sa rozhodol jedny si zaobstarať. S odstupom dvoch rokov prichádza vynovený model športových bluetooth slúchadiel s drobnými vylepšeniami za nezmenenú cenu.
Základným rozdielom je konštrukcia slúchadiel, pričom novinka je vyrobená z ľahkého a odolného hliníka, do ktorého sú osadené meniče s priemerom 5,8 mm. Rovnaký menič bol použitý aj v prvej generácii, ale charakter zvuku slúchadiel je možno aj vzhľadom na kovovú konštrukciu o niečo dôraznejší a detailnejší predovšetkým v pásme basov. Keďže som v rovnakom čase testoval aj o polovicu lacnejšie, no súčasne odolnejšie slúchadlá Endurance Sprint, môžem s istotou konštatovať, že Reflect MINI BT 2 sú zvukovo o niečo vyspelejšie, jemne muzikálnejšie, ale predovšetkým univerzálnejšie. Pokiaľ práve nešportujete, pokojne si ich môžete zobrať na cestu autobusom či do mesta iba ako doplnok, pričom nebudete budiť pozornosť okolia.

JBL Reflect Mini 2 BT


Aj druhá generácia stavia na pohodlí a funkčnosti nadstavcov do uší s patentom Freebit, ktoré sú k dispozícii v troch veľkostiach a sú, samozrejme, všetky súčasťou balenia. Hliníkové vyhotovenie má okrem skvalitnenia zvuku vplyv aj na komfort, keďže slúchadlá patria jednoznačne k tým ľahším z kategórie športových. Na ovládanie slúži prepracovaný trojtlačidlový ovládač so zabudovaným mikrofónom a hlasovým asistentom. Na rozdiel od inovatívnych dotykových senzorov sa s ním pohodlne manipuluje napríklad aj počas behu. Reflexný pásik ako poznávacie znamenie modelu je počas večerného tréningu dôležitým prvkom prispievajúcim k aktívnej bezpečnosti športovca. Stupeň odolnosti voči znečisteniu a vode IPX5 predstavuje oproti IPX4 predošlého modelu istý nárast, no slúchadlá ostávajú naďalej v kategórii odolné voči potu a nejaká tá kvapka dažďa, ak vás prekvapí počas aktivity, im tiež neublíži. Na bezpečné odloženie slúži šikovné prenosné púzdro z mäkkého silikónu, ktoré mi pri prvej generácii chýbalo. Atraktívnosť nového modelu zvyšuje aj svieže farebné prevedenie GreenLime.

Pošlite článok známemu