Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Filmovo-hudobné kvarteto

High & Style

12.01.2018

Čas receiverov a soundbarov je tu. Keď sa začnú hlásiť novinky z tejto kategórie o slovo, znamená to, že posledné sviatky roka sú „na spadnutie“. Tentoraz som si dotiahol do posluchovky hneď štvoricu soundbarov zvučného výrobcu JBL. Už v minulosti som ich mal možnosť otestovať niekoľko a zvedavo som teda vybaľoval jeden za druhým a pripájal ich k zdrojom obrazu a zvuku.
Začal som pekne po poriadku základným modelom JBL Bar Studio. Ide o nástupcu končiaceho modelu Boost TV. Kompaktné balenie prezrádza, že pôjde o sólo reproduktor bez subwoofera. V balení je okrem základného napájacieho kábla a diaľkového ovládania aj jeden kus optického a 3,5 mm káblika. HDMI prepojovací kábel súčasťou balenia nie je a treba si ho teda zaobstarať. Kompaktný soundbar má na dĺžku 614 milimetrov a tak je pomerne spratný a umiestniteľný aj na menší stolík. Súčasťou balenia je aj inštalačná súprava na upevnenie na stenu. Konštrukciu všetkých štyroch modelov tvorí perforovaný kovový skelet, ktorý zabezpečuje optimálne šírenie zvuku do priestoru. Uprostred je osadené drobné fabrické logo JBL. Základný model neponúka informačný displej, ktorý sa pri vyšších modeloch zobrazuje v pravej čelnej časti za kovovou mriežkou, ale iba svetelné bodové LED diódy zobrazujúce sa vždy na krátky čas v ľavom rohu.

JBL Bar

Zadný panel JBL Bar Studio obsahuje všetky možnosti pripojenia, aké si môže používateľ v danej kategórii želať. Je tu jeden optický vstup, jeden 3,5 mm analógový vstup, vstup na USB a tiež jeden HDMI výstupný konektor s podporou ARC. Pripojiť sa je možné aj vzduchom cez bluetooth, čo je fajn, ak sa rozhodnete započúvať sa do obľúbených skladieb uložených na svojom chytrom zariadení. Ten funguje do desiatich metrov, ale potom sa fabricky odpojí, aby nedochádzalo k zníženému kvalitatívnemu preno