Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Hľadáte tipy na vianočné darčeky? Siahnite po hodinkách a slúchadlách!

Petra Malá

22.12.2014

Máte medzi rodinnými príslušníkmi či priateľmi bežcov, ktorých by ste chceli potešiť praktickým vianočným darčekom podľa ich gusta? Alebo chcete poradiť blízkym, čím by mohli radosť urobiť Vám? Zamerajte sa na športové hodinky a slúchadlá z našej ponuky, ktoré každého obdarovaného poteší a báječne mu poslúži.
TomTom MultiSport Cardio
     To prvé, čo Vás na hodinkách TomTom MultiSport Cardio iste zaujme, je ich dizajn. Dnes už totiž nejde len o to, aby boli hodinky funkčné a dokázali Vám podať čo najviac informácií o Vašej aktivite, ale tiež sa Vám musia páčiť, musí mať svoj štýl. A ten hodinky TomTom majú.

TomTom Cardio on hand

     Z funkcií týchto hodiniek môžeme spomenúť pochopiteľne základ, ako je meranie rýchlosti a tempa, vzdialenosti a spaľovanie kalórií alebo srdcovej frekvencie. A tým sme sa dostali k tomu, že pre Vás máme fantastickú správu. Tento model hodiniek je jedným z mála, ku ktorým nepotrebujete hrudný pás, ktorý dokáže občas pekne znepríjemňovať pohyb. Hodinky majú totiž integrovaný senzor, ktorý sníma tepovú frekvenciu priamo z Vašej ruky.

     Hodinky TomTom Multi-Sport Cardio sa hodí ako bežcom, tak cyklistom, ktorí stopercentne ocenia aj možnosť prichytenia hodiniek na bicykel, ale aj plavcom - hodinky sú odolné, a to až do hĺbky 50 m.

     Najväčším trhákom na hodinkách je kombinácia všetkých týchto funkcií spolu s funkciou GPS, vďaka ktorej môžete spätne analyzovať údaje o trase Vášho pohybu, vzdialenosti a prevýšenia a prezrieť si všetko na mape. Všetky informácie podajú hodinky v prehľadných grafoch, ktoré môžete do detailov preskúmať na svojom smartphone, tablete alebo počítači. Hodinky majú navyše veľkú výhodu oproti konkurentom - polohu dovedú lokalizovať počas 7 sekúnd, kdežto niektorým hodinkám trvá lokalizácia aj 3 minúty.

TomTom MultiSport cardio home

TomTom Nike+ Sportwatch
TomTom Nike+     Priali by ste si mať svojho vlastného trénera, ale nemôžete si ho dovoliť? S hodinkami TomTom Nike + Sport Watch si ho budete môcť smelo dopriať a ešte na ňom ušetríte, pretože za cenu hodiniek by ste žiadneho nezohnali.

     V ich kompetencii je meranie času, vzdialenosti, tempa a spálených kalórií aj počet krokov, a to vďaka senzoru, ktorý sa umiestňuje do topánky. Všetky nasnímané informácie senzor odosiela do zariadenia, napríklad do smartphonu, v ktorom si môžete dáta pozrieť v prehľadnej forme. Všetky tieto informácie môžete využiť na plánovanie nových cieľov a zlepšovanie osobných rekordov. Okrem toho všetkého Vám hodinky tiež pripomenú, že je čas ísť behať. Tréner by Vás tiež popreháňal!

     Údaje, ktoré hodinky zozbierajú, prevedú do systému NikeFuel, kde môžete porovnávať svoju dennú aktivitu s aktivitou iných športovcov, samozrejme môžete sledovať svoje pokroky a to, ako sa Vám darí plniť svoje ciele - vďaka histórii, v ktorej nájdete svojich 50 posledných tréningov. Kedykoľvek prekonáte niektorý zo svojich rekordov, budete ocenený víťazoslávnym pokrikom. Hovorili sme Vám, že hodinky môžu byť vaším trénerom. Ešte o tom pochybujete?

TomTom Nike+

     Ani u športových hodiniek TomTom Nike + SportWatch nechýba funkcia GPS, vďaka ktorej môžete plánovať svoje trasy alebo si ich spätne prehrávať.

     Na webe NikePlus.com môžete vyhľadávať inými športovcami obľúbené miesta na behanie, môžete zdieľať podstatné informácie prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Twitter a môžete sa stať súčasťou najväčšej bežeckej komunity na svete.

Športové slúchadlá - koniec prerušovaného pohybu
     Dosť bolo tých slúchadiel, ktorá vám pri chôdzi, behu, jazde na bicykli alebo na korčuliach pri každom ostrejšom pohybu či otrase vypadávali z ucha. Presne to si povedali v Yurbuds a JBL a začali svet zásobovať špeciálnymi športovými slúchadlami, s ktorými môžete bez ťažkostí prekonávať rekordy a nezastavovať sa, kým sami nebudete chcieť.

Yurbuds Inspire 100  
     Tento model slúchadiel z dielne Yurbuds vás prekvapí svojou ľahkosťou aj pekným športovým dizajnom. Vďaka ergonomicky navrhnutým silikónovým nástavcom FlexSoft si budete môcť pri športe dopriať kvalitný zvuk po dlhú dobu, bez toho aby ste ešte niekoľko hodín po ich vybratí z uší mali pocit otlačenia. Technológia TwistLock sa zase postará o to, aby vám slúchadlá z uší nevypadávali a vaše športovanie vám tým neznepríjemňovali. Súčasne s kvalitn