infoinfo
Nakúp a vyhraj 4-dňový zájazd na JBL Snow Party vo francúzskych Alpách. Viac info
Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

HRA svetla a zvuku

High & Style

21.07.2020

Hádam najvýraznejšou dizajnovou zmenou spomedzi všetkých zvukových valčekov JBL, ktoré som počas roka otestoval, prešla posledná generácia lifestylového modelu Pulse 4. Z estetického hľadiska je to určite najpôsobivejšie navrhnutý a skonštruovaný prenosný kompaktný reproduktor, s akým som sa doteraz stretol.
Oproti svojmu predchodcovi generačne opeknel, no jeho konštrukcia prišla na úkor zdokonaleného dizajnu o trojicu meničov, ktoré šírili zvuk do priestoru a boli umiestnené v spodnej časti v základni spolu s konektivitou. Pulse 4 využíva pasívnu membránu v spodnej časti podstavca a výkonný všesmerový menič na opačnom vrchnom konci. Je ukrytý pod matnou dizajnovou mriežkou s logom JBL.

JBL Pulse 4

JBL Pulse 4 je o pár milimetrov nižší a tiež o niečo širší, vďaka čomu pôsobí mohutnejším dojmom. Dizajn je maximálne čistý a elegantný. Pri čelnom pohľade neunikne výrazné oranžové logo JBL v spodnej časti reproduktora. Telo reproduktora je vyrobené z tvrdeného technického skla čo síce navyšuje jeho hmotnosť, no na druhej strane