Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ako správne vybrať športové slúchadlá? S týmito už Vás nič nezastaví

Petra Malá

06.12.2014

Už bolo dosť nechutných prestávok pri športe kvôli vypadávajúcim slúchadlám. Dosť bolo aj nekvalitného zvuku, ktorý Vás miesto povzbudenia skôr rušil, a nepohodlného tvaru slúchadiel. Je čas na výber tých správnych športových slúchadiel, s ktorými budete mať z pohybu ešte väčšiu radosť, než už máte.
Yurbuds a JBL – záruka nerušeného pohybu
     Práve na športové slúchadlá ktoré by Vám šport oživili a neznepríjemňovali, sa zamerala spoločnosť Yurbuds, od nich si môžete vybrať z celej škály produktov a nikdy pritom neoľutujete. U Yurbuds išlo o pomerne logický krok – jeden zo zakladateľov, Richard Daniels, aktívny triatlonista a mnohonásobný účastník maratónu, sa skrátka nehodlal uspokojiť s kvalitou slúchadiel pre športovcov, ktoré boli na trhu bežne k dostupnosti. Vďaka jeho spolupráci so Sethom Burgettom začali vznikať celkom výnimočné audio produkty, ktoré si pochvaľuje nejeden bežec, bežkár alebo korčuliar. Od roku 2014 dodáva technológiu kvalitného zvuku značka JBL.

Na čo sa pri výbere slúchadiel sústrediť
     Výber slúchadiel by sa mal odvíjať od toho, čo od nich každý človek očakáva. Dôležité si je uvedomiť, či kupujeme slúchadlá pre muža alebo pre ženu, pretože tí lepší výrobcovia slúchadiel už dávno vedia, že tvar vnútorného ucha ženy je od toho mužského mierne odlišný. Aj kvôli spomínanej veľkosti si vždy skontrolujte, či sú v balení ku slúchadlám priložené aj náhradné plastové nástavce. Každé ucho môže mať inú veľkosť a vďaka nástavcom môžete zapadnuté slúchadlá vyladiť na maximum.

     Pozornosť venujte aj materiálu, z ktorých sú vyrobené plastové nástavce. Tie totiž skončia vo Vašom tele, preto by mali byť úplne zdravotne nezávadné. Najvhodnejším materiálom k výrobe plastových nástavcov je flexibilný silikón používaný v zdravotníctva. Dôležité je taktiež si všímať aj materiál káblu, pretože práve použitý materiál môže mať vplyv na nežiadúce zamotávanie káblov.

     Parametrom, ktorý pre Vás bude pri výbere športových slúchadiel jedným z najdôležitejších, je pozornosť, akú výrobca venuje problematike vypadávaniu slúchadiel z ucha a zamotávaniu káblov do seba. Všetky tie nepríjemné situácie poznáme, pritom aj relevantne jednoduché riešenie môže priniesť dokonalý užívateľský komfort.


     Dôležité je taktiež to, ako výrobca rieši odkladanie slúchadiel, aby boli stále po ruke, aj keď ich práve nemáte nasadené v ušiach. Výborným riešením sú napríklad vstavané magnety, vďaka ktorým zopnete slúchadlá okolo krku a nemusíte sa o ne ďalej starať, pokiaľ ich nebudete zase chcieť nasadiť či úplne dať dole.

     Moderné športové slúchadlá sa dajú pochopiteľne pripojiť k chytrému telefónu. Pokiaľ tak budete chcieť urobiť a chcete mať možnosť prijímať hovory aj pri športe, vyberte si slúchadlá s integrovaným mikrofónom. Taktiež sa zamerajte na ovládanie slúchadiel, s ktorými môžete pohodlne upravovať hlasitosť zo samotného slúchadla. Ak robíte aktivitu, pri ktorej je nevyhnutné mať voľné obe ruky, napríklad jazdíte na bicykli, na lyžiach alebo na motorke, určite si vyberte slúchadlá s Bluetooth funkciou.

     Slúchadlá Yurbuds a JBL rieši teda nielen výborný zvuk, ale aj perfektne sediaci tvar slúchadiel, ktoré pri športe len tak nevypadnú. Naviac dbajú aj na pohodlie, takže po nosení týchto športových slúchadiel nebudete mať ešte dve hodiny pocit zvnútra otlačených uší. A to sú práve tri najdôležitejšie veličiny, o ktoré by ste pri výbere slúchadiel mali dbať a zaujímať sa. S každou funkciou naviac, predovšetkým s tou, ktorá sa týka ovládania alebo konektivity, však musíte počítať s vyššou finančnou investíciou. Vlastne ako u všetkého.

3 tipy na luxusný zážitok zo spojenia pohybu a hudby
     Vybrali sme si pre Vás slúchadlá, ktoré môžu byť štandardom v kategórii tých športových, a 2 produkty, ktoré môžete odporučiť pre ich absolútnu prepracovanosť a drobné odchýlky od všetkých ostatných.

Yurbuds Inspire 400 Black
YurBuds Inspre 400     Tieto slúchadlá nám môžu poslúžiť ako základný štandard. To, že sme ich takto označili, ale neznamená, že by boli horšie než ktorékoľvek iné od Yurbuds. Väčšie či menšie rozdiely u ďalších produktov však zaznamenať môžeme. U slúchadiel Inspire je kľúčovým parametrom tvar a konštrukcia. Klasický kvapkový tvar slúži aj tu, nič menej silikónové nástavce na povrchu slúchadiel zaisťujú pohodlie pri nosení a pevnosť. 

     Zvuk je v pomere cena/výkon pomerne kvalitný a je zameraný predovšetkým na basy a celkovú hlasitosť. Čajkovského si s nimi síce nevychutnáte tak ako s inými slúchadlami, ale predpokladáme, že si športové slúchadlá vyberáte za iným účelom než je muzikálne pôžitkárstvo. .

     Z ďalších výhod tohto modelu môžeme spomenúť odolnosť voči vode a potu, možnosť počúvať zvuky v okolí, magnety, vďaka ktorým sa slúchadlá nebudú zamotávať do seba, alebo systém diaľkového ovládania s mikrofónom s 3 tlačidlami.

JBL Reflect Bluetooth
     V niekoľkých designových farbách slúchadlá JBL Reflect Bluetooth majú svoju výhodu spomenutú už v názve – možnosť bezdrôtového pripojenia za pomoci technológie Bluetooth. To ale samozrejme zďaleka nie je všetko. Oslniť Vás môže aj reflexný kábel a systém sťahovania alebo diaľkový ovládač s mikrofónom.

     Technológia JBL sa stará o nezabudnuteľný zvuk a vy si vďaka nej môžete dopriať fantastické zážitky z akejkoľvek fyzickej aktivity. Slúchadlá JBL Reflect Bluetooth budú vo Vašich ušiach držať ako prilepené vďaka tvarovaným nástavcom s možnosťou otáčania a káble už sa Vám nemusia nikdy zamotať vďaka funkcii magnetického zapnutia.

JBL Reflect Bluetooth

Yurbuds Leap Wireless for Women
     A teraz niečo špeciálne pre ženy, ktoré obvykle potrebujú šetrnejší prístup, v tomto prípade možno preto, že ženy mávajú menšie uši než muži. Už ani jemnejšie pohlavie nemusí trpieť otlačenými ušami kvôli veľkým a zle sediacim športovým slúchadlám. Stačí si zakúpiť model Yurbuds Leap Wireless for Women.

     Okrem odlišného tvaru a inej veľkosti ponúkajú slúchadlá mnoho ďalších vychytávok, ktoré sme spomenuli u predchádzajúcich modelov – skvelý zvuk, možnosť prenosu pomocou technológie Bluetooth a perfektného uchytenia v uchu alebo diaľkový ovládač s mikrofónom pre pripojenie k telefónu. Okrem toho sa u tohto modelu môžete stretnúť s tkanými káblami, ktoré sú odolnejšie voči zamotávaniu a poškodeniu či pretrhnutiu.

YurBuds

Ponuka je veľká, ráčte si vybrať!
     Zaujala Vás možnosť nerušeného pohybu za sprievodu hudby bez neustáleho zastavovania alebo upravovania slúchadiel? Chcete si užiť skvelý zvuk behom svojich aktivít, a je Vaším snom vlastniť slúchadlá, ktoré v ušiach takmer ani necítiť?  Neváhajte a vyberte si z našej ponuky kvalitných športových slúchadiel. Urobte radosť sebe alebo svojmu blízkemu – športovcovi. Slúchadlá môžu byť aj luxusným vianočným darčekom, ktorý stopercentne poteší.

Pošlite článok známemu