Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ján Volko spolupracuje s JBL

Peter Samuelis

26.02.2021

Majster Európy v šprinte na 60 metrov bol ešte v roku 2016 takmer neznámym športovcom. Značka JBL si však Janov talent všimla už vtedy, keď ostatní, ani nechyrovali. Johny, ako ho prezývajú je rodák z Bratislavy, kde momentálne žije aj trénuje. Samozrejme, ako každý športovec je ale v konečnom dôsledku po celý rok rozlietaný všade na svete po pretekoch a sústredeniach. Touto cestou ho však sprevádza JBL.
Kariéra
Začínal ako futbalista, avšak atletika nakoniec zvíťazila. Prvý medzinárodný úspech prišiel v roku  2015, kedy na juniorských majstrovstvách Európy postúpil do semifinále. O rok neskôr sa už predstavil na halových majstrovstvách sveta, kde už len kvalifikovať sa je obrovským úspechom. V roku 2017 naplno prepukla Volko mánia, keď v Belehrade vybojoval striebornú medailu na halových majstrovstvách Európy. Pre neatletickú verejnosť to bol šok, avšak atletická komunita vedela, že nám tu rastie obrovský šprintérsky talent, ktorý u nás nemá obdoby. Na úspešnú halovú sezóne nadviazal aj v lete, keď v Poľsku na majstrovstvách Európy do 23 rokov získal zlatú a striebornú medailu. V roku 2019 to už nebolo veľkým prekvapením, keď sa stal majstrom Európy na halovej 60tke.

Ján Volko JBL

JBL Jump Fest
Spolupráca s JBL a nielen produktová začala v roku 2016. V srdci Košíc sa konal prvý ročník atletického projektu JBL Jump Fest. Atletika sa presunula zo štadióna do historického centra mesta. Okrem skokanského programu pre elitných atlétov, mala svoj priestor aj mládež. Menší, väčší aj najmenší sa okrem skoku do diaľky učili aj štartovať z blokov, a kto iný ich mohol zaúčať ako vychádzajúca šprintérska hviezda Ján Volko. Od roku 2016 doposiaľ nechýbal Jano, ani na jednom ročníku. V roku 2017 mali premiéru aj šprintéri, takže konečne obul tretry a robil to čo vie najlepšie, bežať rýchlo.

Ján Volko JBL

JBL pri športe aj na cestách
Ako športovec sa Jano nalieta a nacestuje, a to môže byť občas otrava. S JBL slúchadlami, ktoré aktívne potláčajú hluk, to je však o kúsok príjemnejšie. A aký by to bol tréning bez poriadnej hudby? Športové slúchadlá alebo reproduktory sa o túto stránku Johnyho tréningu starajú pravidelne a poctivo. JBL produkty boli pri jeho každom úspechu a veríme, že budú aj pri tých ďalších.

Pošlite článok známemu