Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Bar 5.1 je kvalitný a celkom nenápadný zvukový systém

TechBox

01.04.2019

Vývoj priestorového ozvučenia pre obývačky prešiel perfektným vývojovým cyklom. Po 5.1-kanálových domácich kinách, pri ktorých sme museli trpieť dlhé a škaredé káble, sme sa presunuli k elegantnejším a menším soundbarom.
Tie už nezaberajú toľko miesta a na ozvučenie celej miestnosti im stačí relatívne malý priestor pod televízorom. Práve JBL Bar 5.1 sa opäť vracia k 5.1-kanálovej zostave reproduktorov, no tentokrát v takej podobe, v akej sme ich chceli vidieť už roky.

JBL Bar 5.1

Základ ozvučenia v tejto zostave tvorí stále hlavný soundbar, ktorý si môžete umiestniť pod televízor, alebo si ho môžete zavesiť na stenu pomocou pribalených držiakov. Hlavnému reproduktoru sekunduje masívny subwoofer s 250-milimetrovým meničom.

Ten už síce tak ľahko neschováte, no vďaka bezdrôtovému prepojeniu s hlavným reproduktorom vám aspoň odpadnú starosti s kabelážou pod televízorom. To však nie je to hlavné eso, ktoré má JBL Bar 5.1 v rukáve.

JBL Bar 5.1

Hlavný reproduktor zároveň slúži ako dokovacia stanica pre dvojicu bezdrôtových reproduktorov, ktoré pred sledovaním filmu odpojíte a umiestnite ich za seba, aby ste vytvorili perfektný priestorový zvuk.

Samostatné bezdrôtové reproduktory vydržia prehrávať zvuk až 10 hodín, čo je aj pri filmovom maratóne viac než dostačujúce. JBL Bar 5.1 však dokáže ohúriť zvukom aj v prípade, že reproduktory necháte nabíjať, pričom ich nabíjanie trvá zhruba 3 hodiny. Kvalita zvuku však, samozrejme, závisí od zdroja.

JBL Bar 5.1

V ponuke nájdete trojicu HDMI vstupov: analógový a optický vstup, USB a Bluetooth 4.2. Hudba prenášaná zo smartfónu cez Bluetooth sa napríklad kvalitou nevyrovná hudbe, ktorú prehrávate priamo cez HDMI v HiFi kvalite zo služby TIDAL.

JBL Bar 5.1

Ak teda máte k dispozícii filmy a hudbu v tej správnej kvalite, JBL Bar 5.1 si zamilujete s rozoznením prvých tónov. Okrem spomínaných spôsobov pripojenia je vo výbave soundbaru aj funkcia JBL SoundShift, ktorá slúži na okamžité prepínanie zvuku medzi televízorom a Bluetooth podľa toho, ktorý zdroj aktuálne odosiela zvuk.

JBL Bar 5.1

Veľkou výhodou tohto zvukového systému je aj extrémne jednoduchá inštalácia, ktorú zvládne skutočne ktokoľvek. Od vybalenia z krabice k hrajúcej hudbe sa dostanete bez problémov za 10-15 minút.

JBL Bar 5.1

JBL Bar 5.1 je je napriek pomerne vysokej cene 749 € ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú do svojej obývačky kvalitný, no zároveň celkom nenápadný zvukový systém s podporou Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS. V redakcii sme mu udelili ocenenie TIP REDAKCIE.


Naše hodnotenie:
95%
Klady
- bezdrôtové 5.1-kanálové ozvučenie
- podpora 4K, Dolby Pro Logic II a DTS
- skvelý zvuk
Zápory
- chýba podpora AirPlay a Chromecast Audio
- režim „Music" je nezvyčajne plochý
Jednou vetou
JBL Bar 5.1 je kvalitný, no zároveň pomerne nenápadný zvukový systém s podporou Dolby Digital, Dolby Pro Logic II a DTS.

JBL Bar 5.1 - Tip Redakcie

Pošlite článok známemu