Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Bar Studio je skvelý soundbar za dobrú cenu

TechBox

03.09.2018

Aj keď väčšina dnešných televízorov, najmä vo vyšších cenových hladinách, už ponúka slušný zvuk, mnohé domácnosti riešia zvuk aj externe. Za nový a kvalitný soundbar však nemusíte zaplatiť stovky eur.
Priznám sa, nie som veľký zástanca množstva techniky v obývačke, ktorá zbytočne kazí dojem z čistého priestoru. O soundbare by som osobne nechcel ani počuť, keby som nezistil, aký veľký je rozdiel žiť s ním a bez neho.

JBL Bar Studio

Ak ste si čítali moju recenziu na špičkový OLED TV od Philipsu, určite ste zaregistrovali, že medzi nevýhody televízora patrí zvuk. A to aj napriek tomu, že predchádzajúce modely a celkovo Philips to so zvukom vo svojich televízoroch vie. Nevýrazný až plechový zvuk vám bude prekážať pri pozeraní filmov a už vôbec sa na takomto TV nedajú sledovať hudobné videoklipy.

Práve s týmto modelom TV som si vyskúšal aj soundbar od JBL, od ktorého som veľa, vzhľadom na cenu neočakával. Za 179 eur, totiž dostanete vskutku štýlový kompaktný obdĺžnik, ktorého zvukový prejav je obrovským prekvapením.

JBL Bar Studio

Na výborný pomer zvuku/ceny som pri produktoch JBL zvyknutý, v redakcii sa nám už objavilo viacero Bluetooth reproduktorov výrobcu. Ani jeden však nebol takýto. Musím pochváliť najmä jednoduchosť inštalácie. V balení nájdete aj optický kábel, ktorý som využil na prepojenie s TV.

Po prepojení môžete ovládať hlasitosť soudbaru priamo diaľkovým ovládačom k TV. Podporovaná je aj funkcia HDMI (ARC). V mojom prípade som však nedokázal zariadenia cez menu televízora zosynchronizovať tak, aby bolo ovládanie hlasitosti dokonalé. Ak som napríklad úplne stíšil televízor, soundbar ešte vydával zvuk. Musel som tak siahnuť po hardvérových tlačidlách soundbaru či diaľkovom ovládaní.

JBL Bar Studio

Diaľkové ovládanie k soudbaru vám umožní okrem hlasitosti či zdroja zvuku meniť aj rôzne režimy prehrávania. Celkom použiteľný bol aj priestorový zvuk. Pri nižšej hlasitosti som ocenil mimoriadnu kvalitu zvuku. Počuteľné basy, čisté výšky som si užíval pri sledovaní akčných filmov, ale aj obľúbených hudobných videoklipov vrátane trance skladieb.

Pocit dobrého zvuku však budete mať len do určitej hlasitosti. Čím viac ju pridáte, tým sa objavia limity malého tela a iba 2″ wooferov, jednoducho už dochádza k skresľovaniu a nie vernému podaniu basovej zložky. A tak je soundbar JBL Bar Studio i napriek podpore Bluetooth a výkonu 30 W nie najvhodnejším kandidátom pre prehrávanie skladieb napríklad zo smartfónu.

JBL Bar Studio

Svoju úlohu pre televízor si však plní dokonale. Navyše tento dvojkanálový soudbar nevyzerá vôbec zle, na svoju cenu pôsobí mimoriadne hodnotne. A to aj vďaka čistému dizajnu, kovovej mriežke pozdĺž celého tela či praktickým veľkým hardérovým tlačidlám vo vrchnej časti soudbaru.

Prekvapí vás aj nízka hmotnosť soudnbaru na úrovni 1,4 kg. Aj preto by som ho odporúčal umiestniť na stenu, kde sa bude pod zaveseným televízorom vynímať lepšie ako na TV stolíku.

JBL Bar Studio

Ak chcete pozerať TV s výrazne lepším zvukom, ako dostanete od väčšiny výrobcov TV, JBL Bar Studio bude pre vás ideálnym a dostupným riešením. Ak však máte radi vyššiu hlasitosť, poobzerajte sa radšej po modeloch so samostatným subwooferom, jednoducho limity malého tela soudbaru neoklamete. Najmä kvôli dostupnej cene a výbornému pomeru cena/výkon si však JBL Bar Studio zaslúži naše ocenenie DOBRÁ CENA.

Naše hodnotenie: 85%
Klady
+ výrazné vylepšenie zvuku TV
+ dobrá cena a optický kábel v balení
+ priestorový zvuk
+ podpora Bluetooth
Zápory
- limity pre vyššiu hlasitosť
- synchronizácia s TV

JBL Bar Studio

Pošlite článok známemu