Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Boombox – prenosný reproduktor, ktorý vás poriadne rozvibruje

TechBox

27.11.2017

JBL nepozná hranice extrému. To je vidieť, ale hlavne počuť, pri prenosnom Bluetooth reproduktore JBL Boombox, ktorý vás poriadne rozvibruje.
WOW! Vlastne, 3x wow. Prvé wow patrí reproduktoru JBL Boombox za excelentnú kvalitu zvuku aj pri maximálnej hlasitosti, ktorá je aj vonku dosť vysoká. Reproduktor si pri nej sám mierne zníži basy, aby zvládal prehrávať akúkoľvek pesničku bez chrčania.

Samozrejme, ak nepoužijete vlastný ekvalizér. Vtedy sa už chrčanie objavuje, čo ale nie je vada reproduktora. No pochybujem, že pri Boomboxe budete nejaký ekvalizér vôbec potrebovať.

JBL Boombox

Dva tweetre veľkosti 20 mm sa starajú o krásne výšky, ktoré sú bez skreslenia aj na najvyššej hlasitosti. Taktiež stredné tóny sú dostatočne výrazné. Mohutný basový prejav zabezpečuje dvojica 4-palcových wooferov.

JBL Boombox

Zaujímavosťou Boomboxu je, že keď ho pripojíte k elektrickej sieti, jeho výkon sa zvýši z 2 x 20 W (režim napájania z batérie) na 2 x 30 W. Vtedy, pochopiteľne, hrá ešte lepšie. V kvalite zvuku Boombox hravo prekonáva aj tie najluxusnejšie značky prenosných reproduktorov. A nie len v tom.

JBL Boombox

Druhé wow si Boombox zaslúži za extrémnu kapacitu vsatavanej batérie, ktorá je 20 000 mAh. Verte mi, že vám bez problémov zabezpečí celodennú výdrž prehrávania hudby. Dokonca ňou môžete nabíjať mobil alebo tablet, na čo vám poslúžia dva USB výstupy.

JBL Boombox

Počas prvého týždňa testovania, pri priemernom prehrávaní hudby cca 4 hodiny denne, sa mi batériu nepodarilo vybiť. Ak už budete reproduktor nabíjať, alebo z neho napájať iné zariadenie, neodporúčam vám byť s ním v blízkosti vody. Vtedy je totiž odhalená jeho najcitlivejšia časť a určite nechcete, aby sa sem dostala voda.

JBL Boombox

Tretie wow, ktoré som pri Boomboxe vyslovil, je za odolnosť voči vode podľa IPX7, čo predstavuje ponorenie do hĺbky 1 m maximálne na 30 min. Boombox sa však sám od seba neponorí, ale zostane plávať na vode. Ak by vám teda spadol do vody, napríklad uprostred prírodného jazera, neutopí sa v ňom.

JBL Boombox

Preto sa nemusíte báť, že by ste oň prišli len preto, že ho nevylovíte z hlbokej vody. Mohutná konštrukcia reproduktora vodu neprepustí k tweetrom a na bokoch jej preniknutiu k wooferom bránia gumené membrány.

JBL Boombox

No a aby sa nedostala ku konektorom, má Boombox „brnenie“ v podobe kvalitného a dosť hrubého krytu v spodnej časti zadnej strany. Pod ním je konektor na nabíjanie reproduktora, spomenuté USB výstupy, 3,5 mm vstup AUX kábla a servisný micro USB konektor.

JBL Boombox

V prípade, že by ste chceli spraviť vašim kamarátom alebo známym menšiu „šou“, môžete ho položiť nabok a na opačnú stranu naliať vodu. Efektná zábavka, pri ktorej budete kvôli silným basom musieť vodu často dolievať.

JBL Boombox

Veľkosť a hmotnosť nemôžem tomuto reproduktoru vyčítať, pretože aj vďaka tomu má excelentnú kvalitu zvuku a dostatočnú odolnosť. Rúčka navrchu reproduktora je dostatočne pohodlná a pevná, takže sa dá zvládnuť aj dlhšie prenášanie počas prechádzok. No zišla by sa možnosť pripevnenia remienka, aby nosenie 5-kilového Boomboxu mohlo byť ešte pohodlnejšie.

JBL Boombox

Pri pripojení cez Bluetooth sa hlasitosť synchronizuje s mobilom, cez ktorý ju môžete ovládať. Ak reproduktor pripojíte prostredníctvom 3,5 mm AUX, hlasitosť ovládate tlačidlami na jeho tele, medzi ktorými je i tlačidlo ON/OFF a tlačidlo funkcie Connect+. Vďaka nej môžete navzájom prepojiť viaceré JBL kompatibilné reproduktory a ozvučiť aj väčšiu párty.

JBL Boombox

Ešte jednu vec som pri Boomboxe ocenil. A to možnosť využitia ako handsfree. Vstavaný mikrofón bol počas telefonátu dostatočne citlivý, takže ma druhá strana dobre počula a navyše počas hovoru nevznikali žiadne echá alebo ozveny, ktoré by hovor narúšali.

JBL Boombox

Z reproduktora JBL Boombox mi doslova „spadla sánka“. Kvalitná reprodukcia hudby, ktorú si užijete vďaka batérii s veľmi dlhou výdržou a navyše odolnosť voči vode, to sú silné tromfy. Lúčenie s ním bolo ťažké. Cena 499 € aj napriek všetkému nie je pre každého. Naša redakcia prenosnému Bluetooth reproduktoru JBL Boombox udelila ocenenie TIP REDAKCIE.

JBL Boombox

Pošlite článok známemu