Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Boombox: Spoločník na každú párty

PC Revue

13.10.2017

JBL je dlhšie známy okrem iného ako výrobca populárnych prenosných bluetoothových reproduktorov všetkých veľkostí a výkonov. Tentoraz sme otestovali horúcu novinku, model JBL Boombox, ktorý je najväčší prenosný, aký má v súčasnosti JBL v ponuke, a rozhodne nepatrí k tým, s ktorými by ste vzhľadom na ich hmotnosť chceli chodiť bežne po ulici.
Tento viac ako 5-kilový „drobček“ sa drží tradičnej dizajnovej línie výrobcu s valcovým telom situovaným naležato, ukončeným po stranách dvojicou basových meničov s masívnou rukoväťou na prenášanie. Telo zariadenia je kombináciou plastu a balistickej tkaniny a ponúka stupeň krytia IPX7, takže ho nezaskočia ani divoké večierky pri bazéne, počas ktorých sa môže ocitnúť vo vode. Základné ovládacie prvky sú na vrchnej časti, kde nájdete dvojicu podsvietených tlačidiel zapnutia a režimu Connect+ a štyri reliéfne tlačidlá hlasitosti, prehrávania a párovania cez bluetooth. Zo zadnej strany je ešte tlačidlo s podsvietenými ikonami indoor/outdoor, ktorým prepínate zvukovú charakteristiku podľa toho, či Boombox používate v miestnosti alebo vonku. K zariadeniu môžu byť súčasne pripojené dva smartfóny, z ktorých môžete striedavo prehrávať hudbu. Boombox je osadený dvojicou 20 mm stredovýškových meničov a dvojicou 4" basových meničov. Dvojica zosilňovačov poskytne výkon 2× 30 W pri napájaní zo siete alebo 2× 20 W pri napájaní zo vstavaného akumulátora. Ten je typu Li-Pol s kapacitou 20 000 mAh (74 Wh) a udrží zariadenie pri živote 24 hodín. Pri takomto dlhom používaní by však skôr došla energia vášmu smartfónu, takže na zadnej strane nájdete dvojicu výstupov USB na nabíjanie externých zariadení. Batéria Boomboxu sa nabíja priloženou nabíjačkou 20 V/4 A, ktorá ju dobije za 6,5 hodiny.

JBL Boombox

Obsluha zariadenia je tradične veľmi jednoduchá. Po zapnutí stlačíte tlačidlo so symbolom bluetooth, kontrolka bliká namodro a na mobile v nastaveniach bluetooth zvolíte JBL Boombox. Potom už iba stačí spustiť nejakú hudbu. Je pritom jedno, či prehrávate z vášho smartfónu, streamujete z internetu, alebo prehrávate internetové rádio. Na kvalitný zvuk sme si už pri JBL zvykli, Boombox však posúva pomyselnú latku zase o kus vyššie. Nebudete ukrátení o ostré výšky ani hlbšie basy. Zvukový prejav je veľmi vyrovnaný a prirodzený a prístroj nezaskočí vážna hudba ani tvrdý rock. Výkon je aj na batériu dostatočný na to, aby bez problémov ozvučil aj väčšie priestranstvo alebo pomerne veľkú miestnosť. Keby to predsa len nestačilo, vďaka systému Connect+ môžete prepojiť až 100 kompatibilných zariadení. S tým už bez problémov ozvučíte aj štadión. Zvuková charakteristika je výborne vyladená, takže ani pri najvyššej hlasitosti nemáte šancu počuť skreslenie alebo pazvuky. JBL sa skrátka zase podarilo skĺbiť výborný zvuk s kvalitnou a odolnou konštrukciou a veľkou výdržou, takže hor’ sa na párty!

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitný zvuk, odolná konštrukcia, powerbank, ovládanie, výdrž
– Nič podstatné

HODNOTNIE
Zvuk: 100%
Výbava: 100%
Ovládanie: 100%
Vyhotovenie: 100%

Pošlite článok známemu