Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Charge 4 – pohodový reproduktor aj do nepohody

TechBox

06.02.2019

Štvrtá generácia prenosného Bluetooth reproduktora radu JBL Charge zaznamenala niekoľko nezanedbateľných zmien. Viacero z nich je zásadných. Zároveň však reproduktoru JBL Charge 4 niečo chýba.
JBL Charge 4

JBL disponuje zaujímavým portfóliom prenosných Bluetooth reproduktorov od modelov Flip, cez Charge až po Xtreme. A hoci hovoriť o reproduktore Boombox ako o prenosnom, vzhľadom na jeho masívnejšie rozmery a vyššiu hmotnosť, je na hranici preháňania, predsa len ho sem výrobca zaraďuje. Ja ho skôr vidím ako samostatnú kategóriu.

JBL Charge 4

Aktuálne sme si však mohli vyskúšať najnovší z radu Charge, reproduktor JBL Charge 4. Ten je na prvý pohľad takmer na nerozoznanie od svojho predchodcu s číslom 3. Až detailnejší pohľad prezrádza dizajnové úpravy, ktorých sa mladší zo súrodencov dočkal.

JBL Charge 4

Zato podstatnejšie zmeny sa udiali v jeho vnútri. Najskôr si však JBL Charge 4 trochu popíšme. Typický valec narástol na rozmery 220 x 95 x 93 mm a pribral viac ako 160 gramov. S hmotnosťou 965 g je však stále jeho prenášanie v batohu či taške bezproblémové. Škoda, že mu po vzore Flip 4, prípadne Xtreme 2 chýba pútko, resp. popruh na pohodlnejšie držanie v ruke, alebo nosenie na pleci.

JBL Charge 4

Jednou z podstatných zmien vnútri reproduktora JBL Charge 4 je, že dvojicu meničov s výkonom 2 x 10 W nahradil iba jeden 50 x 90 milimetrový menič, pričom výkon modelu Charge 4 je o polovicu väčší než u predchodcu, teda 30 W.

JBL Charge 4

Výrobca do tohto reproduktora zabudoval batériu s vyš