Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Endurance DIVE Riešenie!

High & Style

30.11.2018

Absolútne vodeodolné bezdrôtové slúchadlá môžu na prvé počutie znieť ako niečo, čo by malo byť dnes už aj samozrejmosťou, no riešenie skrýva zopár úskalí. JBL Endurance DIVE sa s nimi popasovali statočne. Vlastne, zrejme vyriešili všetko, čo bolo treba.
Technicky zdatnejším zrejme ako prvé napadlo, že komunikácia medzi slúchadlami a zdrojom hudby cez Bluetooth jednoducho fungovať nebude. A máte pravdu. Ponoríte sa a spojenie sa preruší. JBL Endurance DIVE majú preto zabudovanú kapacitu jeden gigabajt, čo vám vydá približne do dvesto skladieb. A pre túto vlastnosť sme si zamilovali Endurance DIVE ako all sport slúchadlá. Ak vám vadí športovať s mobilom, zároveň nechce nechcete kupovať prehrávač hudby a uprednostnili ste športové hodinky pred inteligentnými, veľa iných riešení na výber nemáte.

Naučte sa skrutkovať
Ďalším veľkým plusom je Twistlock Technology, teda spôsob, akým slúchadlá držia v ušiach. Aby bola vaša spokojnosť maximálna, siahnite po návode. Výnimočne. Oplatí sa. Štuple totiž musíte do uší zakrútiť, síce jednoduchým, no dobre naučeným pohybom. A chvíľu si zvykať na nový pocit. Prežite to, naozaj sa to oplatí. Pozrite sa na to takto. Ak vám slúchadlá vydržia v ušiach pri plávaní spôsobom kraul pri strednom tempe, niektoré recenzie dokonca uvádzajú, že nevypadli ani pri plaveckom spôsobe motýlik, JBL Endurance DIVE nevytrasiete z uší naozaj pri žiadnom športe. Na behanie teda absolútne perfektné, na bicykel rovnako, vodné športy ako kajak si tiež spríjemníte, a dokonca aj pri lezení na skalkách nepocítite nepohodlie. Nákrčný pás rovnako spraví poctivý kus práce.

JBL Endurance DIVE

Čarovanie s ovládaním

Cesta k maximálnej spokojnosti je tu však trošku kľukatejšia a menej trpezliví by sa mohli pripraviť o super športového partnera pre ovládanie. To je do maximálnej možnej miery inteligentné, no keď máte naplávaný poctivý kilometer či odbehnutých desať, rozmýšľať koľkokrát klepnúť po ušnici, aby ste prepli či zastavili skladbu, pripadne ktorým smerom posunúť prstom, aby ste upravili hlasitosť, nemusí byť pri prvých použitiach úplne pohodlné. Ak si však ovládanie osvojíte, dajte tomu dva týždne, všetko pôjde ako po masle.

Celý rad vlastností
JBL Endurance DIVE majú celý rad vychytávok, ktoré vám spríjemnia ich používanie. Z opisuje je jasná certifikácia vodeodolnosti na úrovni IPX7, technológia PowerHook automaticky zapne/vypne slúchadlá po nasadení či zvesení, vlastnosť rýchleho nabíjania umožní už po desiatich minútach dobíjania počúvať hudbu až hodinu, inak plná batéria vydrží do osem hodín hrania. Pokračovať by sme mohli vlastnosťami handsfree, ktoré vás však skôr potešia, ak slúchadla používate pri rekreačnom kúpaní než pri športovom tréningu.

Určite áno!
Sumár? Univerzálne, funkčne, vyriešené a s nadštandardnými vlastnosťami. Aj keď s JBL Endurance DIVE budete spoločnú reč chvíľu hľadať, zladíte sa. A potom ich už neodložíte.

HODNOTENIE
+ vodeodolnosť IPX7
+ dizajn
+ športové ochranné púzdro
- čas možno niečo ukáže

Pošlite článok známemu