Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Flip 5: Malý s veľkým zvukom

PC Revue

21.11.2019

Nový Flip 5 v ponuke výrobcu nahradzuje starší model Flip 4, pričom prešiel výraznou modernizáciou. Flip 5 je v porovnaní s predchodcom o niečo väčší, ťažší, ponúka vyšší výkon a rýchlejšie nabíjanie. Napriek tomu však boli zachované pomerne kompaktné rozmery, takže ho ľahko zbalíte do batožiny. Novinka prešla takisto generačnou zmenou, a tak tu nájdete nový konektor USB-C, ktorý umožňuje rýchlejšie nabíjanie a je sám osebe vodotesný, takže už nemusí byť umiestnený pod krytkou. Výrobca deklaruje stupeň ochrany až IPX7, čo znamená 30-minútové ponorenie v hĺbke 1 m. Mal by tak prežiť výlety do prírody aj divokú párty, pri ktorej sa nedopatrením môže ocitnúť v bazéne. Na druhej strane tu už nenájdete jack audiovstupu ani funkciu hands-free. Nevidím v tom väčší problém, ale pri výbere s tým treba počítať.
O zvuk sa tentoraz stará širokopásmový menič s rozmermi 44 × 80 mm, ktorý spolupracuje s dvojicou pasívnych žiaričov a dodáva výkon 20 W. Akumulátor má vyššiu kapacitu, a to až 4800 mAh, no vzhľadom na vyšší výkon výdrž zostala na 12 hodinách, nabíjanie sa však o hodinu skrátilo, takže úplné nabitie zvládne za 2,5 hodiny. Flip 5 podporuje nový systém prepojenia PartyBoost, ktorý umožňuje prepojenie viacerých reproduktorov do režimu párty, teda tak, že všetky hrajú rovnako, alebo do režimu stereo, kde dvojica reproduktorov tvorí ste reofónny pár. Nový systém má vyšší dosah, nie je však spätne kompatibilný s JBL Connect+. Pri tomto zapojení je aj tak lepšie kombinovať reproduktory rovnakého typu. Nevadí aj keď budú rôzne, pri pripojení do JBL PartyBoost ale môže byť s mobilným zariadením sprárovaný iba jeden reproduktor, ostatné sa pripájajú cez JBL PartyBoost. Ak ich máte spárované tiež, vymažte ich najprv z mobilného zariadenia.

JBL Flip 5

Dizajnovo sa novinka drží tradičných tvarov. Telo s pogumovanými časťami je potiahnuté balistickou tkaninou. Na vrchnej strane je štvorica tlačidiel ovládania hlasitosti, prehrávania a funkcie PartyBoost. V zadnej časti je dvojica na bielo podsvietených tlačidiel zapnutia a párovania, konektor USB-C a konzola na uchytenie pútka. Na koncoch vretenovitého tela sú pasívne žiariče.

Ako je pri JBL zvykom, kvalita zvuku je výborná. Frekvenčný rozsah siaha od hlbokých, dunivých basov až po krištáľovo čisté výšky. Výkon 20 W dokáže bez problémov ozvučiť stredne veľkú miestnosť, keby to nestačilo, môžete pridať ďalšie reproduktory a ozvučiť tak aj väčšie priestranstvo. Zvuk je čistý a neskreslený aj pri vysokých úrovniach hlasitosti. Párovanie s mobilom je veľmi rýchle, stačí zapnúť bluetooth a reproduktor sa takmer okamžite objaví v zozname zariadení. Poteší vysoká výdrž aj odolnosť zariadenia. Flip 5 sa na našom trhu dodáva až v 6 farebných vyhotoveniach.

JBL Flip 5

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitný zvuk, odolná konštrukcia, výdrž, rýchle nabíjanie
– Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98%
Výbava: 85%
Ovládanie: 100%
Vyhotovenie: 100%
Celkovo: 96%

Pošlite článok známemu