Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL GO2 je na ceste na Slovensko

Ak sledujete naše kanály na sociálnych sieťach, určite ste postrehli, že od výrobcu nám došli prvé kusy očakávaného reproduktora JBL GO2. Tieto kusy nám došli v predstihu, aby sme mohli pripraviť články, fotografie a otestovať poriadne samotný produkt. Plne naložený kamión s týmito reproduktormi je už na ceste a vy už dnes si môžete zarezervovať svoj kúsok.
JBL GO2 si už dnes môžete objednať na našich stránkach s tým, že keď budú v našom sklade a pripravené s lokalizovaným manuálom bude ihneď odoslaný k vám. Takto môžete byť medzi prvými ktorý budete mať tento takmer bezchybný reproduktor. Ale určite ste skôr zvedavý, v čom je lepší, čo bolo vynovené oproti svojmu predchodcovi.

JBL GO2
Parametre
Papierovo sa veľmi JBL GO2 nezmenil. Možnosti konektivity ostávajú rovnaké (jack a Bluetooth v4.1), takisto veľkost reproduktora aj frekvenčná odozva. Výstupný výkon má novinka o 0,1W silnejší, dostal i silnejšiu batériu o 130mAh (730mAh). Väčšiou batériou sa o niečo predĺžila aj doba nabíjania. Tým sa končia odlišnosti vo vnútri, ktoré sú skôr iba evolučné.

Zvonka na prvý pohľad je JBL GO2 zaoblenejšie a rozmerovo o niečo narástol do každej strany približne o 3mm. Aj keď sa zdá JBL GO2 o niečo tenší, zdanie klame, pretože predná aj zadná časť je zaoblená smerom von. Zmizol aj otvor na uchytenie akéhokoľvek putka na prenášanie, ale za to konektory sú schované pod gumennou záslepkou. Je to účelové, pretože novinka získala certifikáciou vodeodolnosti IPX7.

JBL GO2

Cena
JBL GO je podľa portálu Heuréka už tri roky najpredávanejším reproduktorom vo svojej kategórii. To isté platí aj Českú republiku. Za cenu 29.99,- € dostanete naozaj reproduktor do každej situácie a lepší zvuk ako z ktoréhokoľvek mobilného telefónu či notebooku. Aj preto bol úspešný. Novinky ktoré prináša JBL GO2 zvyšuje iba mierne cenu o 5,- €. Je na vás či si zakúpite ešte pôvodný model, ktorý je navyše aj v akcii, alebo pôjdete do nového modelu pri ktorom sa už nemusíte obávať akejkoľvek tekutiny.

Výdrž batérie
Oba modely uvádzajú 5 hodinovú výdrž prehrávania na vstavanú Li-ion polymérovú batériu. Túto hodnotu po weekendovom testovaní môžeme potvrdiť. Táto hodnota platí pri prehrávaní na priemernej hlasitosti. S maximálnou hlasitosťou bude výdrž klesať. Na druhej strane, reproduktor môžete nabíjať cez microUSB konektor, tak ako väčšinu mobilných telefónov. Preto vám nič nebráni, napojiť reproduktor JBL GO2 napríklad na powerbank alebo notebook.

JBL GO2

Balenie
V jednoduchom priesvitnom balení toho veľa nenájdete, ale zas nič nechýba. Okrem samotného produktu, je v dolnej časti zrolovaný multijazyčný manuál ktorý skrýva krátky microUSB kábel. Ani ten by tam nemusel byť, pretože ten je tak univerzálny, že určite sa vám doma nejaký povaľuje. Absenciu adaptéra do elektrickej zásuvky nepovažujeme za mínus, pretože pomocou kábla môžete JBL GO2 nabiť takmer kdekoľvek, kde sa nachádza štandardný USB konektor. Z powerbanky, z notebooku/PC, v automobile, v autobuse, dokonca už aj v čakárni u lekára. Už sa rozširujú elektrické zásuvky, ktoré majú aj USB konektor.

Zvuk
Skúsime opísať aj charakteristiku zvuku, aj keď veľmi nie sme v tom doma a každému vyhovuje niečo iné. Navýšenie výstupného výkonu o 0.1W je badať na samotnej hlasitosti oproti JBL GO, keď máme nastavenú rovnakú úroveň hlasitosti na zdrojovom prehrávači.

Na telefón máme napárované naraz oba reproduktory a neustále prepínamé a porovnávame kvalitu zvuku. Po chvíli sa nám zda JBL GO2 o niečo lepší, skôr taký mäkší zvuk a z JBL GO vychádza skôr "plechovejší" zvuk. Ale keby sme nemali možnosť naraz porovnávať, tak by sme povedali, že oba reproduktory hrajú identicky. Čo väčšina očakávala a my takisto, či bude mať JBL GO2 funkciu JBL Connect+ pre vzájomné spárovanie viacerých reproduktorov. Bohužiaľ toto JBL GO2 neobsahuje. Možno v budúcej verzii, ale to by sa tiež podpísalo na cene.

JBL GO2

Vodeodolnosť
Vždy sa tešíme, keď dostaneme k testovaniu reproduktor s certifikáciou IPX7. Testovanie vodeodlnosti je vždy tou najzaujímavejšou časťou testu. Málokedy testujeme doma v umývadle, ale radšej s reproduktorom vyrazíme niekam von a poriadne ho vykúpeme. Nesnažíme sa ho šetriť a pri našom testovaní dostane vždy kvalitný kúpeľ. Ani tentoraz to nebolo výnimkou a zamierili sme k Dunaju.

JBL GO2

Vždy sme zvedavý na jeden parameter, ktorý sa vôbec nikde neuvádza a je naozaj podstatný. Veľa produktov má už dnes vodeodlnosť napísanú, napríklad aj mobilné telefóny, ale čo z toho, keď vám klesne na dno kam nevidíte, alebo sa neviete ponoriť. Napriek tomu, že zariadeniu nič nie je, už sa k nemu ťažko dostanete. Pár krát sme takto už utopili pár vecí. Niektoré z reproduktorov od JBL, ale ostáva plávať na hladine, napr. aj najväčší JBL Boombox, ale bohužiaľ to neplatí v prípade JBL GO2. Chvíľu, asi 5 sekúnd ostáva na hladine a potom začne fungovať gravitácia a klesá ku dnu. Samotná voda mu nevadí, pretože certifikácia IPX7 hovorí o ochrane voči vode v 1m hĺbke počas 30 minút.

JBL GO2

Záver
Ísť do nového JBL GO2, alebo využiť akciu a zakúpiť si JBL GO? Toto rozhodnutie necháme na vás. Dizajnovo sa nám viac páči síce JBL GO 2 s oblejšími tvarmi ale skladovateľnosť je lepšia v prvej verzii vďaka hranatým tvarom. Ani nejako extra si nepotrpíme na vodeodlnosť, ale ak chodíte na chaty alebo počúvate hudbu vonku, tak vodeodolnosť sa vám zíde pri letnom daždi či bazéne. Na JBL GO2 nám chýba len praktický otvor na putko, takto si nemáte ako uchytiť kamkoľvek reproduktor. Naozaj ťažká dilema. V prospech JBL GO2 hovorí ešte subjetívnejšie odolnejšie telo, ktoré je z piatich strán z jedného kusu a malo by vydržať aj drsnejšie zaobchádzanie. Tomuto testu sme ho nepodrobili, lebo zatiaľ to je jeden z dvoch kusov na Slovensku a chcú si ho ešte ďalší ľudia otestovať.

JBL GO2

Pošlite článok známemu