Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Horizon 2: Partner do trojky

JBL uvádza nový zaujímavý produkt: Rádiobudík a bluetooth reproduktor v jednom! Vynikajúci doplnok do vašej spálne vďaka nezanedbateľným funkciam a príjmného dizajnu, ktorý sa vynikajúco hodí do akéhokoľvek priestoru.
JBL Horizon 2

Prvá generácia tohto doplnku do domácnosti je tu s nami už od uvedenia 6 rokov a ihneď sa stal bestsellerom. Spája v sebe všetko potrebné, čo môžete od moderného rádiobudíka očakávať. FM/DAB/DAB+ rádio, Bluetooth reproduktor, nabíjačka, nočná lampa a samozrejme režim budenia. Toto všetko je integrované do jedného tela. JBL Horizon 2 sa ponúka v dvoch farbách: čiernej a šedej. Telo reproduktora je potiahnuté odolnou a pritom príjemnou textíliou, tak isto, ako v prípade skôr recenzovaného Harman/Kardon Citation Oasis. Osobne radšej preferujeme šedú farbu, pretože na takomto podklade nie je vidieť čiastočky prachu ako v prípade čierneho prevedenia.

JBL Horizon 2

Primárnou funkciou JBL Horizon 2 je budenie. A robí to naozaj príjemným spôsobom. Zvoliť si môžete, či sa necháte zobudiť niektorou z predvolených melódii (ktoré sú veľmi príjemné), rádiom alebo z bluetooth zdroja. Nastavujete si aj maximálnu hlasitosť pri budení. Zvuk budíka sa tak postupne zosilňuje, po nastavenú hlasitosť. A navyše si môžete nastaviť nezávisle hneď dva budíky. Ideálne jeden pre seba a druhý pre partnera. Preto tu nájdete aj dva USB konektory pre nabite svojich zariadení. Zas sa ráta, že máte partnera, a každý si nabije cez noc na budíku svoj telefón. Výstupy majú 5V/2A.

JBL Horizon 2

Vynikajúcim doplnkom je aj nočná lampa, keď potrebujete v noci na toaletu. Nemusíte tak zapínať veľké svetlo, ale len budík. Svetlo je umiestnené na celej zadnej časti JBL Horizon 2 a nehorozí že dostanete plnú svetelnú dávku do očí. A aj intenzite osvetlenia sa prispôsobuje na základe senzorov z okolia. Inak svetlo svieti v úplne tmavej miestnosti (veľmi slabo) a inak za bieleho dňa. Len škoda, že intenzita sa nedá nastaviť. Na druhej strane, ani sme to nepotrebovali. Nemusíte si robiť starosť ani s vypínanim osvetlenia. Ak sa na reproduktore nič neprehárva, osvetlenie sa vypne samé.

JBL Horizon 2

S intenzitou osvetlenia súvisi aj dostatočne veľký displej, ktorý je čitateľný aj z nejakých 5m. Okamžite viete, aký je čas, dátum a či máte nastavené budíky. Displej sa nedá vypnúť a aj jeho intenzita sa prispôsobuje okolitým svetelným podmienkam. V noci zbytočne nesvieti intenzívne a cez deň zostáva jasne čitateľný.

Dokonca sa nemusíte obávať ani výpadku elektriny. V tele prístroja je osadená aj záložná batéria typu CR2032. Tá síce nenabije vaše telefóny, ale určite vás nenechá zaspať a zobudí vás v nastavený čas.

JBL Horizon 2

Okrem primárnej funkcie JBL Horizon 2 ako budíka, vám poslúži zariadenie ako domáci reproduktor a rádio. Vo firme JBL sa bohužiaľ pomýlili a poslali nám ako vzorku ruskú verziu, ktorá neobsahuje DAB a DAB+ rádio, takže túto funkcionalitu doplníme neskôr. Za to FM rádio sa tu nachádza. Ak ho máte pustené a rádio vysiela aj RDS informácie, tie sa vám zobrazujú na displeji reproduktora. Svoje obľúbené stanice si môžete uložiť do predvolieb. Ako druhý zdroj prehrávanej hudby vám poslúži Bluetooth konektivita vo verzii 4.2. S párovaním zariadení sme nezaregistrovali absolútne žiadne problémy.

JBL Horizon 2

Oproti prvej verzii je výkon menší o 1W a aj frekvenčný rozsah ide v rozsahu 75Hz - 20kHz. V dnešnej dobe to nie sú absolútne žiadne ohurujúce parametre, ale zas určenie JBL Horizon 2 je úplne niekde inde. A práve svoju úlohu si robí perfektne. Ak budete mať JBL Horizon 2 v spálni, nebude to váš primárny zdroj ozvučenia domácnosti. Ráno si vypočujete správy a možno večer si pustíte svoje obľúbené skladby. Na to netreba žiadnu extra hlasitosť, skôr iba tak miernu.

JBL Horizon 2

Po týždni intenzívneho používania veľmi oceňujeme 3 hlavné veci. Samozrejme budenie, nabíjanie zariadení a príjemné nočné osvetlenie. Pre toto si nás veľmi získal. Bluetooth konektivita a zabudované rádio je len príjemným doplnkom, ktorý z budíka robí niečo viac. Radi by sme tam síce videli aj možnosť bezdrôtového nabíjania, ale to by museli úplne od základu prepracovať celý dizajn. Ak hľadáte niečo s bezdrôtovým nabíjaním, tak dávame do pozornosti veľmi podobný produkt: Harman/Kardon Citation Oasis.

JBL Horizon 2

Pošlite článok známemu