infoinfo

Objednávky vytvorené do 19.12. do 11:00 sa pokusíme doručiť ešte do Vianoc. Tovar z objednávok po tomto termíne bude doručený až po Vianociach.

Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL JR 310 BT: Detské slúchadlá s mikrofónom

NexTech

23.02.2021

Na testovanie som mal k dispozícii slúchadlá vo veľmi príťažlivej farebnej kombinácii ružovej a svetlomodrej. V balení nájdete aj rôzne atraktívne nálepky, ktoré si dieťa môže nalepiť či už na vonkajšiu stranu mušlí, alebo hlavový most. Vďaka sklápacím a otočným mušliam sa slúchadlá prispôsobia tvaru hlavy a ľahko sa prenášajú. Už prvý dotyk čalúnenia mušlí s veľmi mäkkou a poddajnou pamäťovou penou prezrádza, že budú príjemné aj pre jemnú detskú pokožku. Mušle sú, samozrejme, v „detskej“ veľkosti. Príjemne čalúnená je aj stredná vnútorná časť hlavového mosta. Slúchadlá budú pohodlné nielen pri počúvaní hudby či rozprávok, ale vďaka zabudovanému mikrofónu aj pri interaktívnom online vyučovaní alebo četovaní so spolužiakmi, kamarátmi, prípadne cez prestávku s rodičmi. Citlivosť mikrofónu je dostatočná a prednostne sníma zvuk zblízka, takže umožňuje komunikáciu aj v hlučnejšom prostredí detskej izby či triedy.
JBL JR310BT

Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Kľúčová požiadavka u detí je popri kvalite zvuku aj ochrana sluchu. Keď počúvate hudbu zo smartfónu cez bežné slúchadlá, smartfón vás pri prekročení odporúčanej úrovne na túto skutočnosť upozorní, ale toto upozornenie môžete ignorovať a nastaviť vyššiu hlasitosť. Detské slúchadlá JBL JR 310 BT bez ohľadu na to, ako je nastavená hlasitosť na smartfóne či inom zdroji zvuku, ku ktorým sú slúchadlá pripojené, nikdy neprekročia úroveň hlasitosti zvuku 85 dB, čo je úroveň dostačujúca aj pri počúvaní v hlučnom prostredí, ale úplne bezpečná pre citlivý detský sluch. Slúchadlá sa nabíjajú cez moderný konektor USB-C a na jedno nabitie vydržia hrať približne 30 hodín. Päťminútové nabíjanie zabezpečí energiu na dve hodiny počúvania. Detské mušle sú pre dospelého, samozrejme, malé, takže pri testovaní som mal slúchadlá nasadené tak, že mušle uši neobklopovali, ale boli na nich len pritlačené. Technicky povedané, namiesto over-ear som mal on-ear slúchadlá. Napriek tomu bol zvuk veľmi dobrý. Nemohol som však posúdiť, nakoľko slúchadlá tlmia hluk okolia, keď ich mušle úplne obklopujú detské uši. Pri sústredení sa na počúvanie či online učenie v hlučnom prostredí je to vítaná vlastnosť, no deti treba dôrazne poučiť, aby slúchadlá používali len v bezpečnom prostredí, nikdy nie pri chôdzi na ulici.

JBL JR310BT

Počúval som predovšetkým hudbu od interpretov známych deťom, ako napr. Zahrajko a Spievanka. Čisté vokály aj dynamické podanie rytmických prvkov hudby ma príjemne prekvapili. Takisto podanie hovoreného slova, napríklad dramatizovaných rozprávok, bolo príjemné a prirodzené. Provizórne meranie frekvenčnej charakteristiky prezradilo, že zvukoví inžinieri išli v tomto prípade na istotu a nezvýraznili nijaké frekvenčné pásmo, takže slúchadlá sú vhodné na akýkoľvek žáner. Lineárne pokrytie celého počuteľného frekvenčného pásma a už spomínaná limitácia maximálnej hlasitosti naučia deti vnímať aj jemné nuansy kvalitnej hudby. K dispozícií sú aj v ďalších farbách, a to v zelenej a červeno-modrej.

Pošlite článok známemu