Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL PartyBox 100: Vezmite si diskotéku so sebou

PC Revue

29.11.2019

Ak ste priaznivcom divokých párty a prenosné bluetoothové reproduktory vaše očakávania nespĺňajú, JBL ponúka aj „ťažší kaliber“. V ponuke výrobcu nájdete totiž aj rad reproduktorov nazvaných PartyBox. Ako už názov napovedá, nejde o žiadne vreckové riešenia, ale o poriadny kus hardvéru. K nám sa dostal najnovší z tohto radu PartyBox 100, ktorý aj napriek tomu že je najmenší, má rovnako ako PartyBox 300 vstavanú batériu,, takže si ho až 12 hodín môžete užívať aj mimo civilizácie.
V princípe je PartyBox 100 vlastne zväčšený bluetoothový reproduktor. Oproti menším bračekom však ponúka aj väčšie možnosti konektivity a, samozrejme, nezabudlo sa ani na nevyhnutné svetelné efekty. Aj keď nepatrím k ich veľkým priaznivcom, musím uznať, že výrobca sa pousiloval, efekty vyzerajú veľmi dobre a nepôsobia „jarmočným“ dojmom. Ich prepínanie je zverené tlačidlu na vrchnej strane a dajú sa aj celkom vypnúť. Na vrchnej strane (zariadenie je koncipované na výšku) sú aj ostatné tlačidlá: zapnutie, párovanie, hlasitosť a play/pauza. Je tu aj LED indikátor úrovne batérie. Na prednej strane sú pod mriežkou ukryté dva stredobasové 5,25" meniče a dva 2,25" výškové. Basové majú lemovanie zo svetelných RGB LED obručí, ktoré dokážu vytvárať rôzne svetelné efekty. Hore a dole je umiestnená ešte dvojica strobovacích svetiel, ktoré dotvárajú atmosféru. Zadná strana je vyhradená pre prípojné miesta a otvor basrefl exu. Z konektorov tu nájdete audiovstup a výstup na 3,5 mm jackoch, USB a 6,5 mm jacky s regulačnými potenciometrami na pripojenie mikrofónu a gitary. Na párty sa teda môžu realizovať aj nadanejší jedinci. Na vrchnej a spodnej strane je masívna rukoväť na prenášanie. Napriek tomu, že je prístroj orientovaný na výšku, na oboch bočných stranách nájdete štvorice gumových nožičiek na položenie naplocho. Keďže sa telo reproduktora zozadu dopredu rozširuje, môže byť takto položený na zemi a zvuková os bude smerovať asi 30° nahor. Na spodnej strane pod krytom sa nachádza aj otvor na štandardné reproduktorové stojany, ktorý sa hodí, hlavne ak ozvučujete väčší priestor. Reproduktor je vybavený aj funkciou TWS (True Wireless Stereo) na pripojenie až dvoch párty reproduktorov pomocou technológie bluetooth do stereozostavy.

JBL PartyBox 100

Musím sa priznať, že PártyBox 100 ma dostal. Výborné spracovanie, špičkový zvuk s výkonom až 160 W a sympaticky volené svetelné efekty, to sa nedá prejsť len tak. Na rozdiel od väčších modelov považujem za veľkú výhodu vstavanú batériu, ktorá možnosti využitia zariadenia posúva ďalej. Zaujímavá je možnosť pripojenia gitary a mikrofónu, takže nemusíte byť iba pasívnymi konzumentmi hudby. Základné pripojenie je, samozrejme, bluetooth. Reproduktor ma príjemne prekvapil zvukom. Napriek tomu, že ide o najmenej výkonný model, domácu párty ozvučí s prehľadom a rozhodne ho nebudete chcieť púšťať na plný výkon.

Zvuk má výbornú dynamiku aj zrozumiteľnosť, je frekvenčne vyrovnaný. Keby vám nestačili basy, je tu tlačidlo BassBooster, ktoré ich rozozvučí v plnej kráse. Výstup je kvalitný v celom rozsahu hlasitostí. Pri nízkej hlasitosti je zachovaná výborná zrozumiteľnosť a ani pri najvyššej úrovni nezaznamenáte žiadne skreslenie alebo artefakty. Veľmi dobre sú riešené aj LED obruby reproduktorov. Ich jas je nastavený tak, že aj cez deň efekty jasne vidieť, ale ani v tmavej miestnosti nie sú rušivé a neoslňujú. Konštrukcia je masívna a pôsobí veľmi solídnym dojmom. Praktické rúčky na prenášanie sú potiahnuté oranžovou gumou, ktorá kontrastuje s čiernym telom.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Zvuk, odolná konštrukcia, ovládanie, konektivita, LED efekty
– Nič podstatné

Hodnotenie:
Zvuk: 100%
Výbava: 100%
Ovládanie: 100%
Vyhotovenie: 100%
Celkovo: 100%

Pošlite článok známemu