Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL PartyBox 310 / Zábava graduje

NexTech

20.11.2020

Pod značkou JBL sme si už zvykli hľadať najrozmanitejšie zariadenia na reprodukciu zvuku, ale asi tie najobvyklejšie sú prenosné reproduktory a ich väčší bračekovia z radu PartyBox. Novinka je pokračovaním úspešného modelu PartyBox 300 a dostala viacero zlepšení. V ponuke výrobcu ide o jeden z najväčších modelov, takže určite prídu vhod pridané kolieska a výsuvná rukoväť, ktorá umožňuje premiestňovať reproduktor tak, ako to poznáme hoci pri batožinových kufroch do lietadla. Zariadenie je navrhnuté tak, že môže stáť v polohe na výšku, ale aj na šírku.
Oproti nižším modelom má PartyBox 310 rozšírené možnosti využitia vďaka dvojici audiovstupov, do ktorých môžete pripojiť externý mikrofón, prípadne gitaru alebo iný elektronický nástroj a oživiť tak párty svojím spevom, karaoke alebo svojím umením hry na hudobnom nástroji. JBL má na tento účel v ponuke káblový mikrofón PBM100 ktorý dostanete za 39,90 EUR. Dvojica stredobasových meničov priemerom 176 mm je vybavená svetelnými efektovými obručami, ktoré dokážu vyčariť rôznofarebné svetelné efekty. Tie si môžete podrobnejšie nastaviť v aplikácii, ale môžete ich ­takisto jednoducho prepínať tlačidlom na vrchnej strane prístroja.

JBL PartyBox 310

Základná vlastnosť PartyBoxu je, pochopiteľne, funkcia bluetoothového reproduktora, takže si ho musíte najprv spárovať s vaším smartfónom alebo iným zariadením a môžete ihneď začať s produkciou hudby. Ak si chcete váš reproduktor podrobnejšie prispôsobiť, prípadne nastaviť hudbu, máte k dispozícii voľne dostupnú aplikáciu, pomocou ktorej je to teraz možné. Okrem prehrávania cez blue­tooth si môžete vašu hudbu nahrať na USB kľúč a prehrávať ju priamo z neho. Ďalšia možnosť je využiť linkový audiovstup. Keby jeden reproduktor nestačil, môžete pripojiť kompatibilné reproduktory bezdrôtovo prostredníctvom TWS (True Wireless Stereo pomocou bluetoothového pripojenia až k dvom párty reproduktorom) alebo káblovo prostredníctvom jedného výstupu AUX k druhému. Na vrchnej strane reproduktora je umiestnený ovládací panel, z ktorého môžete spúšťať prehrávanie, ovládať hlasitosť, párovanie s bluetooth, zapnúť režim Bass Boost, prepínať svetelné efekty, regulovať basy, výšky a ozvenu a takisto spúšťať trojicu predprogramovaných zvukových efektov. Je tu aj tlačidlo na prepínanie vstupov s LED indikáciou vstupu, ktorý je zvolený. Na zadnej strane pod veľkou gumovou krytkou nájdete dvojicu vstupov na mikrofóny alebo gitaru, audiovstup na 12 V napájanie, výstup USB na napájanie z telefónu a konektory na prepojenie s ďalšími reproduktormi.

Ako je už u výrobcu dobrým zvykom, zariadenie má krytie IPx4, čo znamená odolnosť proti striekajúcej vode. Okrem spomínaných stredobasových meničov sa o reprodukciu zvuku stará ešte dvojica výškových meničov s priemerom 65 mm, celkový výstupný výkon zariadenia je 240 W. To stačí naozaj na veľmi hlasné aj pomerne kvalitné ozvučenie aj väčších párty, a to nielen v interiéri, ale aj vo vonkajšom prostredí. PartyBox môže byť napájaný buď priamo zo zásuvky, alebo pomocou vstavanej 10 000 mAh batérie. Tá udrží zariadenie pri živote zhruba 18 hodín, čo by malo vystačiť aj na naozaj divoké párty. Zariadenie v podstate do bodky spĺňa to, čo sľubuje. Poskytuje vysoký výkon, slušnú výbavu aj kvalitný zvuk. Na môj vkus možno trocha prebasovaný, ale je fakt, že nie som práve cieľovou skupinou pre takéto zariadenia. Ak teda budete chcieť organizovať naozaj veľkú a hlučnú párty, toto je zariadenie, bez ktorého sa asi nezaobídete.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Vysoký výkon, množstvo funkcií, jednoduchá manipulácia aj ovládanie
- Zvuk posunutý viac do basov
HODNOTENIE: 8/10

Pošlite článok známemu