Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL PartyBox On-The-Go / Keď párty, tak kvalitne

NexTech

24.11.2020

Horúca novinka od JBL v podstate vypĺňa medzeru medzi radom PartyBox a Boombox a výrobca tak vstupuje do nového segmentu, prenosných Party reproduktorov. PartyBox On-The-Go sa sústreďuje predovšetkým na kvalitné ozvučenie, či už vo vonkajších, alebo vnútorných priestoroch. Navyše prináša možnosť pripojenia hudobného nástroja, napríklad gitary, a priamo v balení dostanete bezdrôtový mikrofón na karaoke.
Koncepčne je zariadenie zhotovené na používanie naležato, keďže aj všetky ovládacie prvky sú umiestnené na vrchnej strane a v takejto polohe je k nim najpraktickejší prístup. V prípade potreby ho však možno položiť aj na výšku na niektorú zo strán, ktoré sú na to upravené. Ako som už spomínal, novinka má pomerne bohatú výbavu, okrem pripojenia cez bluetooth môžete pripojiť takisto linkový audiovstup alebo USB s nahranou hudbou. USB kľúč musí byť naformátovaný v systéme FAT16 alebo FAT32 a bude sa prehrávať hudba vo formátoch .mp3, .wma a .wav. Oproti iným zariadeniam, ktoré sú vodotesné a prežijú aj pád do bazéna, novinka má stupeň krytia IPX4, takže síce znesie zmoknutie na terase, prípadne ošpliechanie vodou, ale ponárať ju do vody príliš neodporúčam. Vrchná strana je venovaná ovládacím prvkom. Okrem tlačidla zapnutia tu nájdete párovanie bluetooth, reguláciu hlasitosti, tlačidlo Play, ale aj malý panel na ovládanie externých zariadení, ako je mikrofón alebo gitara. Pod gumovými krytkami sa nachádzajú dva vstupné 6,5 mm audio jacky. Ako pri iných modeloch PartyBox aj tu nájdete na vrchnej strane drážku, do ktorej možno zasunúť váš smartfón alebo tablet, aby sa nemusel povaľovať niekde na stole. Po stranách sú praktické mohutné držadlá, vďaka ktorým sa so zariadením veľmi jednoducho manipuluje. Keby to nestačilo, sú tu aj skoby na uchytenie popruhu, ktorý tiež nájdete v balení a vďaka ktorému môžete prístroj prenášať aj na pleci. Súčasťou popruhu je aj otvárač na fľaše. Aby sa vám prístroj ľahšie niesol, zadná strana je čalúnená, takže vás nebude tlačiť. Na zadnej strane pod krytkou nájdeme ešte linkový vstup s 3,5 mm jackom, konektor USB a konektor napájania. Napájací zdroj je vstavaný priamo v zariadení. V zadnej časti nájdete aj dvojicu gumených očiek, určených na uchytenie mikrofónov pri prenášaní. Vstavanú batériu nabijete asi za tri a pol hodiny a vydrží asi na šesť hodín hrania.

JBL PartyBox On-The-Go

Príjemné prekvapenie je zvuk zariadenia. O jeho produkciu sa stará centrálny stredobasový menič s basreflexom s priemerom 133 mm a dvojica výškových meničov s priemerom 44 mm. Centrálny menič je po obvode vybavený efektovým RGB LED kruhom, ktorý umožňuje pomocou tlačidla na vrchnej strane prepínať medzi štyrmi druhmi svetelných efektov. Novinka podľa mojich testov nie je kompatibilná so žiadnou z aplikácií od JBL, takže okrem ovládania hlasitosti priamo na zariadení a zapnutia zvýraznených basov, nedokážete v podstate s nastavením zvuku robiť nič. Päť otočných ovládačov na vrchnej strane je určených iba na ovládanie mikrofónu a gitary, pripojených k zariadeniu, a nemajú žiadny vplyv na hudbu prehrávanú z iných zdrojov. Určite zaujímavý doplnok je pribalený bezdrôtový mikrofón. Ten je napájaný dvojicou ceruzkových článkov AA. Na jeho tele nájdete iba zapínacie tlačidlo a malý oranžový displej, ktorý zobrazuje jeho zapnutie alebo vypnutie a číslo kanála, na ktorom práve pracuje, ako aj stav interných batérií. Mikrofón využíva na pripojenie frekvenčné pásmo UHF a po zapnutí PartyBoxu ho postačí iba zapnúť a hneď je funkčný. Na vrchnom paneli možno nastavovať jeho hlasitosť aj echo. Je to zaujímavé riešenie, vďaka ktorému môžete v podstate PartyBox využívať aj ako megafón alebo ako ozvučenie pre mladého talentovaného gitaristu. Zvuk je vcelku vyrovnaný, poskytuje slušný frekvenčný rozsah od jasných výšok až po dunivé basy. Veľmi dobre mu ide aj prednes stredných tónov, vokály aj dialógy sú vďaka tomu veľmi zrozumiteľné a jasné. Svojím výkonom až 100 W bohato postačuje na ozvučenie aj väčších miestností alebo hoci altánu v exteriéri. Keby to predsa len nestačilo, možno ho vďaka funkcii TWS prepojiť v režime stereo s ďalším reproduktorom. Zariadenie je koncipované predovšetkým na napájanie zo siete, preto treba počítať s tým, že 18 Wh batéria ho udrží pri živote asi 6 hodín pri umiernenom využívaní.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Dostatočný výkon, množstvo funkcií, bezdrôtový mikrofón v cene, ovládanie
- Nič podstatné
Hodnotenie: 10/10

Pošlite článok známemu