Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Pulse 4: Najobdivovanejší reproduktor na IFA v Berlíne

JBL Pulse 3 bol a ešte stále je najkrajším prenosným bluetooth reproduktorom na trhu. Je možné, aby bol ešte krajší? Určite. Tento reproduktor má svojho pokračovateľa.
Nový reproduktor má meno: JBL Pulse 4
Na prvý pohľad zaujme samotné telo. Plocha na podsvietenie je ešte väčšia ako pri jeho predchodcovi. Výrobca dokonca vraví o podsvietení vo vysokom rozlíšení spolu so zvukom do všetkých smerov. Samotné podsvietenie sa na autonómnej výdrži vôbec nepodpísalo. Až 12 hodinová výdrž prehrávania so zapnutým podsvietením. To dodáva 26Wh (3.6V, 7260mAh) lithium-polymer batéria. Batériu nabijete približmne za 3.5 hodiny pomocou moderného USB-C kábla. Klasický jack konektor je zastaralou konektivitou a už ho tu nenájdete. O prenos hudby sa postará Bluetooth konektivita do reproduktorov s výkonom 20W RMS.

Vynikajúce vlastnosti z predchádzajúcej generácie ostali, ako vodeodolnosť IPX7, spárovanie viacerých reproduktorov medzi sebou a synchronizácia farebnej hudby. Tu si môžete meniť a nastavovať pomocou aplikácie z telefónu, alebo to necháte na náhodu zatrasením reproduktoru. O konektivitu sa postará technológia JBL PartyBoost, ktorá je stabilnejšia a s väčším dosahom ako JBL Connect+. Takto si môžete JBL Pulse 4 prepojiť vzájomne s rovnakým typom reproduktora, alebo novým JBL Flip 5.

Porovnanie technických parametrov
JBL Pulse 3 JBL Pulse 4
Bluetooth verzia 4.2 4.2
Výkon 20W 20W
Frekvenčná odozva 65Hz - 20kHz 70Hz - 20kHz
Kapacita batérie 3.7V, 6000mAh 3.6V, 7260mAh
Čas nabíjania 4.5 hodiny @ 5V 2,3A 3.5 hodiny @ 5V 3A
Čas prehrávania až 12 hodín až 12 hodín
Výkon Bluetooth vysielača ≤9dBm ≤10dBm
Rozmery 223x92x92mm 207x96x96mm
Hmotnosť 960g 1260g

JBL Pulse 4

Veľmi nádherný reproduktor
Ak by prebiehala súťaž Miss prenosný reproduktor, JBL Pulse 4 by bol minimálne v TOP 3, ak nie víťazom. V Berline sme mali možnosť si vykúšať Pulse4 osobne. Tešíme sa na testovanie v menej rušnom a menej hlučnom prostredí. 

A aký zvuk vychádza z tohto reproduktora?
Výkon reproduktor je zhodný s JBL Flip 5, ale tým podobnosť končí. Nečakajte ani, že hrá približne rovnako ako jeho predchodca, ale ešte viac priestorovo. Je to zvukovo najlepší PULSE, ktorý JBL kedy vyrobil. Zvuk sa šíri doslova odvšadiaľ a ťažko sa bude identifikovať odkiaľ skutočne prúdi táto nádherná kvalita. Kto pozná legendárny Soundsticks od Harman/Kardon (pod ktorý spadá JBL) tuší, že konštruktéri JBL Pulse 4 čerpali skúseností práve zo Sounsticks. Mimochodom, Harman/Kardon Soundsticks bol prvý kompaktný PC reproduktor vôbec a ktorý redizajnoval nikto známejší, ako šéfdizajnér Apple: "Jonathan Ive".

Cena a dostupnosť
Reproduktor by mal byť dostupný ešte na začiatku vianočnej sezóny 2019 (október) s predpokladanou maloobchodnou cenou 229,- €

Pošlite článok známemu