Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Pulse 4 roztancuje každú party unikátnou svetlenou šou

TechBox

02.01.2020

JBL Pulse 4 je práve ten druh zariadenia, ktoré ho na míle odlíši od ostatných a nechá ich doslova v tieni. Do redakcie nám prišila jeho najnovšia generácia, ktoré vyzerá ešte lepšie ako predchádzajúca verzia. Počas dlhých večerov nám robila milú spoločnosť.
Ako už naznačuje názov, reproduktor JBL Pulse 4 prináša poslucháčom nielen vyvážený zvuk, ale aj parádnu vizuálnu šou. Oproti predchádzajúcim generáciám má Pulse 4 inovovaný dizajn, ktorý ho omladil. Spodná gumená časť zmizla, displej sa rozšíril takmer na celú plochu zariadenia. Ovládanie sa presunulo z boku na hornú lištu.

JBL Pulse 4

Dnes sme skôr zvyknutí na odľahčené výrobky, takže keď som vybalil reproduktor, prekvapila ma jeho pomerne vysoká hmotnosť. V prípade tohto druhu zariadenia ide o pozitívny fakt. Znamená to totiž, že výrobca nešetril na zvukovom meniči, ktorý má 5,7 cm.

Reproduktor má 96 x 96 x 207 mm, 1,26 kg a výstupný výkon 20 W. Nabíja sa cez USB-C (zhruba 3,5 hodiny). Prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth 4.2, frekvenčná charakteristika je 70 Hz až 20 kHz.

JBL Pulse 4

Batéria v JBL Pulse 4 má kapacitu 7 260 mAh a vydrží 12 hodín na jedno nabitie. Ako sa na správny party reproduktor patrí, nechýba mu vodeodolnosť (IPX7), takže sa jeho majiteľ nemusí báť ani prípadného ošpliechania vodou alebo zmoknutia v daždi.

To, čím je JBL Pulse 4 jedinečným, je pôsobivá svetelná show. Zabudnite na predstavu o farebnej hudbe retro diskotéky, toto je úplne iná liga! Farby sa zlievajú, zmiešavajú do rôznych odtieňov a meniacich sa textúr. Ak si myslíte, že to bude zaujímavé skôr pre deti, mýlite sa.

JBL Pulse 4

Neviem to ako v JBL dokázali, ale LED displej na JBL Pulse 4 je doslova hypnotizujúci. Sprevádza vás obľúbená hudba a vy neviete od tohto žiarivého divadla odtrhnúť oči. Aby ste naplno využili možnosti svetelnej show, potrebujete mať nainštalovanú aplikáciu JBL Connect. Tá slúži na ovládanie a nastavenie rôznych režimov. Možností je neuveriteľne veľa, napríklad Color Picker – odfotíte interiér a následne prenesiete farebnú schému pozadia do displeja.

Nesklamalo ma ani hudobné podanie. JBL patrí pod skupinu Harman, ktorá vyrába špičkové hudobné systémy Harman Kardon. Treba si však uvedomiť, že tento model je určený skôr na zábavu, kde naplno vyniká vďaka hudobnej a originálnej svetelnej šou.

JBL Pulse 4

Jedinú vec, ktorú by som Pulse 4 vytkol, je absencia equalizéru. Tým však disponuje väčšina hudobných prehrávačov, takže to nie je niečo, čo by výrazne obmedzovalo funkcionalitu reproduktoru. Zariadenie tiež nepodporuje handsfree, vzhľadom na využitie to nepovažujem za nedostatok.

Funkcia JBL PartyBoost dokáže spárovať viacero reproduktorov od JBL. Ak máte dva, môžete využiť režim Stereo, ak ich dáte dokopy viac (maximálne 100), poslúži Party mód. Cena zariadenia je 229 eur, predáva sa v bielom a čiernom prevedení.
Reproduktor JBL Pulse 4 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

JBL Pulse 4

Naše hodnotenie: 88%
Výhody
+ unikátna svetelná show
+ vyvážený priestorový zvuk
+ vodeodolnosť
Nevýhody
- chýba mikrofón a 3,5 mm audio konektor
- nedá sa využiť ako power banka

JBL Pulse 4

Pošlite článok známemu