Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Quantum 600: Ideálny stred vo výbere hráčskych slúchadiel za príjemnu cenu

Čím dlhšie používame nové hráčské slúchadlá zo série Quantum, tým viac sa nám páčia. Už sme otestovali takmer TOP model v podobe Quantum 800, ale aj z tých mierne low endových, ktorý predstavuje Quantum 300. Dnes sa pozrieme na model JBL Quantum 600, či sa oplatí pár euro priplatiť za vyšší model, ale zas nesiahať úplne po TOP modeloch.
JBL Quantum 600

Pred prečítaním tejto recenzie, odporúčame sa pozrieť na skôr recenzované slúchadla JBL Quantum 800. To preto, lebo sú veľmi podobné a takmer až zhodné.  Tento článok sa skôr zameria iba na jednotlivé rozdiely. Oplatí sa ušetriť 50,- € za JBL Quantum 600 alebo si radšej vybrať JBL Quantum 800? Túto otázku si každý bude musieť zodpovedať sám. Poďme teda na to:

JBL Quantum 600

JBL Quantum 600 sú ochudobnené o niektoré funkcie a ďalšie prvky podsvietenia slúchadiel a preto sú o 64 gramov ľahšie. Na pohodlnosti dlhodobého nosenia im to neubralo, ale skôr pomohlo. Kvalita prehrávaného zvuku ostáva identická, čo potvrdzuje aj technická špecifikácia. Podpora technológie JBL QuantumSurround či DTS headphone:X v2.0 je prítomná v oboch slúchadlách.

JBL Quantum 600

Kde výrobca ušetril, je odobratie technológie ANC (aktívne potlačenie okolitého hluku), ktoré v modeli Quantum 800 nebolo na dokonalej úrovni, ale zas dosť nežiadúcich zvukov z okolia odfiltruje. Záleži od vás, kde a v akom prostredí používate slúchadlá. Slúchadlá sú určené primárne k počítaču k hrám a doma väčšinou nepotrebujeme odfiltrovať okolie. Ale poniektorí možno áno, napríklad plačúce deti, či kričiacu partnerku :)

JBL Quantum 600

Na slúchadlach JBL Quantum 600 bola odobratá ešte konektivita cez Bluetooth. To sme ani veľmi nevyužívali, pretože v skutočnosti má Bluetooth dosah iba 10m (bez prekážok). Využili sme ho raz, pri spojení s mobilným telefónom. Viac využívamé priložený USB adaptér na spojenie so slúchadlami v 2.4GHz pásme, ktorý má veľký dosah s nepozorovateľnou latenciou a dobrou stabilitou konektivity. Jack kábel sme ani nevybalili. Ten je dostupný v oboch prípadoch.

JBL Quantum 600

A samozrejme je trochu ochudobnené podsvietenie slúchadiel. Na modeli JBL Quantum 600 je iba svietiace logo, ale nie obruba náušnikov. Je to iba dizajnová vec a tiež sa animácie a farby dajú nastaviť cez priložený software.

JBL Quantum 600

Keď to zhrnieme, osobne sa nám pri porovaní modelov 800 vs. 600 viac osvedčil nižší model. Nevravíme, že model 800 je zlý. Záleži na vašich preferenciách. Ak preferujete podsvietenie, Bluetooth konektivitu či ANC choďte do modelu Quantum 800, inak vám stačí model Quantum 600 a ešte ušetríte 50,- €.

JBL Quantum 600

Našu sériu testovaním hráčskych slúchadiel JBL zo série Quantum ukončíme ešte recenziou na model Quantum 200. Ten čaká v poradovníku, kým príde na neho rada.

JBL Quantum 600

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu