Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Quantum 800: Iné hráčské slúchadlá ani nebudete chcieť

Herné náhlavné súpravy často ponúkajú odlišné dizajny slúchadieľ. Zatiaľ čo väčšina slúchadiel pre každodenné použitie ponúka nenápadný čierny dizajn, hráči sú ochotnejší prijať jasnejšie farby a aj RGB osvetlenie, ktoré sú veľmi dobre zakomponované do JBL Quantum 800. Vyše dvoch týždňov sme testovali tieto slúchadlá pre vás.
Na prvý pohľad vyzerajú JBL Quantum 800 až príliš mohutne, ale vysledkom je to, že máte veľmi pohodlné náušniky, RGB osvetlenie, vyklápateľný mikrofón a mnoho ďalších vychytávok. Logo JBL spolu s kruhom okolo držiaka ponúkajú na každej strane osvetlenie, ktoré je plne prispôsobiteľné podľa vášho vkusu. Na ľavej strane nájde USB-C port pre nabíjanie, aux port pre káblové použitie, ovládače hlasitosti a ďalšie prvky. Pravá strana ponúka vypínač a tlačídla pre párovanie.

JBL Quantum 800

Sú to pekne vyzerajúce slúchadlá, aj keď pravdepodobne nie je určená pre každého, ale hráči ich určite ocenia. Konštrukcia obsahujé množstvo kovu, a hoci sa zdá, že je tu veľa plastu, ten sa zdá veľmi pevný.
V balení okrem slúchadiel, získate USB-C nabíjací kábel, kábel pre klasické pripojenie a adaptér pre bezdrôtové pripojenie v 2.4GHz pásmne.

JBL Quantum 800

Pohodlie nosenia
Vzhľadom na to, že sú tu dostatočné a bohaté náušniky, tak JBL Quantum 800 nebudú ani pri veľmi dlhom hraní prekážať ani tlačiť. Ocenili sme to, že ani pri celodennom nosení sme nemali potrebu ich dať dole z hlavy.

JBL Quantum 800

Zvuk
Najdôležitejľou vecou pri slúchadlách je zvuk a JBL Quantum 800 znejú skvelé. To však neznamená, že sú to audiofilské slúchadlá, ale pre väčšinu hier je zvuk viac ako nadpriemerný. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že ich môžete použiť ako hlavné slúchadlá k počítaču pre každodenné použitie.

Basová zložka bude možno zo začiatku znieť veľmi ohlušujúco. Pri počúvaní hudby sa bubny ľahko zlievajú, ale pri hraní hier dostanete plnú dávku silných výbuchov, ktoré znejú až príliš realisticky.

JBL Quantum 800

Stredné pásmo je trochu nabudené, čiže nezískate úplne prirodzený zvuk, ale znie to stále skvelé. Občas sa môžu nízke tóny so strednými miešať, najmä ak komunikujete s ďalšími hráčmi, ale to si vo väčšine hier viete nastaviť, akú hlasitosť má mať rozhovor a priebeh hry.

Výšky tu znejú skvelo, je tu veľa detailov, ktorého výsledokm je vzrušujúci zážitok z počúvania.

JBL Quantum 800

Možno jednou z najlepších vecí na JBL Quantum 800 je skutočnosť, že na počítači s OS Windows môžete na vyladenie ekvalizéra použiť software JBL QuantumEngine, zapnúť a vypnúť QuantumSurround. Keď už hovoríme o QuantumSurround, jedná sa o simulovaný priestorový zvuk a znie celkom dobre, len si treba naň zvyknúť. Najprv ho chcete vypnúť a prejsť naspäť na klasické stereo, ale akonáhle si na to zvyknete, tak stereo režim vám bude znieť neprirodzene a neuvretiľne plocho.

JBL Quantum 800 ponúka aj potlačenie okolitého šumu (ANC), čo je užitočné pre tých, ktorí sa chcú skutočne ponoriť do herného zážitku. Potlačenie hluku je celkom dobré - a hoci nie je prelomové a unikátne, bude stačiť pre väčšinu užívateľov.

JBL Quantum 800

Mikrofón
K mikrofónu nemáme žiadne výhrady, absolvovali sme s nimi niekoľko videokonferencií. Je skutočne veľmi kvalitný, ale pri natáčaní videí či nahrávaní podcastov možno budete chcieť externý. Na chatovanie so svojimi spoluhráčmi je viac ako dostatočný.

JBL Quantum 800

Ďalšie vychytávky
Slúchadlá JBL Quantum 800 sa môžu k zdroju zvuku pripojiť buď cez Bluetooth 5.0 alebo cez 2.4GHz frekvenciu, ktorú získate špeciálnym adaptérom dodávaného v balení. Práve cez tento adaptér je spojenie veľmi kvalitné, rýchle a stabilné. Počas celej doby testovania sme nezaznamenali absolútne žiaden výpadok.

Životnosť samotnej batérie nie je bohužiaľ na úrovni maratóncov. S vypnutým RGB osvetlením je to približne nejakých 14 hodín. Keď ho ponecháte zapnuté, je to logicky menej. Možno radi by sme videli výdrž niekde na úrovni 20 hodín. Ak budete používať slúchadlá JBL Quantum 800 v káblovom režime, nemusíte sa vôbec starať o stav batérie. Fungujú aj s úplne vybitou batéeriou.

JBL Quantum 800

Záver
V cene do 200€ sú slúchadlá JBL Quantum 800 vynikajúcou voľbou, aj keď výdrž batérie nie je dokonalá. Slúchadlá znejú skvelo, sú nadštandarne funkčné a ponúkajú plne prispôsobiteľné RGB osvetlenie.

JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800
JBL Quantum 800

Pošlite článok známemu