Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Quantum 800 / Ponorte sa do hry

NexTech

18.12.2020

Testovaná novinka Quantum 800 vychádza z vlajkového modelu ­Quantum One, ponúka však aj bezdrôtové pripojenie a výhodnejšiu cenu. Prvé, čo vás zaujme hneď pri vybaľovaní, je veľmi robustná konštrukcia z kombinácie kovu a matného čierneho plastu. Výsuvné časti hlavového mosta sú z polopriehľadného polykarbonátu. Hlavový most je z vrchnej časti plastový a zo spodnej čalúnený a potiahnutý jemnou koženkou. Mušle sú kombináciou čierneho a striebrosivého plastu s mäkkým čalúnením s koženkou. Vnútorné časti mušlí obsahujú čiernu ochrannú mriežku, ktorá zakrýva 50 mm dynamické meniče s veľkými červenými písmenami L a R na označenie ľavého a pravého ucha. Z vonkajšej strany mušlí je obruba aj logo podsvietené nastaviteľným osvetlením RGB. Prepojovací kábel medzi mušľami má elegantné čierno-červené opletenie. Vzhľadom na množstvo funkcií sú na oboch mušliach ovládacie prvky.
Na pravej nájdete iba tlačidlo zapnutia a párovania bluetooth, na ľavej je vstup USB-C a 3,5 mm jack, tlačidlá stlmenia mikrofónu a aktívneho potlačenia hluku, kolieska hlasitosti a vyváženia hry/četu. Vľavo je aj sklopný mikrofón so signalizačnou LED diódou na konci, ktorý sa zapína sklopením dole. Súčasťou balenia je kábel USB a 3,5 mm a vysielač USB. Výdrž slúchadiel bez zapnutého osvetlenia je podľa výrobcu až 14 hodín. Model Quantum 800 možno pripojiť k PC a niektorým konzolám dodaným bezdrôtovým USB kľúčom, ale aj cez bluetooth či 3,5 mm jack. Všetky prispôsobiteľné funkcie však vyžadujú bezdrôtové pripojenie k počítaču s nainštalovaným softvérom JBL QuantumEngine. Ten vám umožní upraviť rôzne funkcie náhlavnej súpravy, ako 10-pásmový ekvalizér s niekoľkými predvoľbami, simulovaný priestorový zvuk DTS alebo vlastný QuantumSurround. Nastaviť tu môžete takisto farebné osvetlenie po stranách náušníkov a logo JBL. Nastavenie mikrofónu ponúka okrem hlasitosti možnosť upraviť aj bočný tón (koľko vášho hlasu vychádza zo slúchadiel, keď hovoríte). Mikrofón je veľmi citlivý a ponúka kvalitný a vyvážený zvuk. Prekvapivo dobre funguje potlačenie okolitého hluku ANC, ktoré umožňuje aj vonkajšie počúvanie, keď sa potrebujete s niekým rozprávať. Túto funkciu využijete hlavne pri pripojení k mobilu a pri herných náhlavných súpravách je pomerne zriedkavá.  Pri slúchadlách a headsetoch však k najdôležitejším parametrom patrí kvalita zvuku. Napriek tomu, že je náhlavná súprava určená prioritne pre hráčov, pri pripojení k mobilu aj k televízoru bola kvalita zvuku vynikajúca napriek tomu, že nemožno nastavovať žiadne zvukové profily ani ekvalizér. Pochopiteľne, aj pri takomto použití môžete používať potlačenie hluku. Pri hraní hier oceníte veľmi slušný priestorový zvuk, ktorý vás dokonale vtiahne do hry a umožní lepšiu orientáciu v nej. Slúchadlá majú dvojité bezdrôtové pripojenie. Dodávaný USB kľúč bude využívať dedikovaný bezdrôtový prenos na frekvencii 2,4 GHz a je použiteľný na PC, PS4, Mac a VR. K iným zariadeniam, ako je smartfón, tablet, televízor či multimediálny prehrávač, možno slúchadlá pripojiť cez bluetooth 5.0.

JBL Quantum 800

JBL Quantum 800 je impozantný herný ­headset. Je bezdrôtový, má programovateľné osvetlenie, ponúka simulovaný priestorový zvuk, kvalitný mikrofón a dokonca slušné potlačenie hluku.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Výbava, potlačenie hluku, zvuk, ergonómia, spracovanie
- Nič podstatné

Pošlite článok známemu