Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL T450/T450BT

TechBox

30.03.2017

JBL je dlhodobo synonymom kvality, čo sa týka zvukového výstupu svojich produktov, ale aj ich dizajnu a spracovania. Viackrát sa nám to potvrdilo i pri slúchadlách tejto značky.
Dvojica slúchadiel T450 s hlavovým mostom dáva tušiť vzájomnú príbuznosť, skratka BT však naznačuje zásadný rozdiel. Tento raz som vyskúšal slúchadlá s káblovým i bezdrôtovým Bluetooth pripojením. JBL T450/T450BT sú dizajnovo i vyhotovením takmer identické. Náušníky priemeru 70 mm majú mäkké podušky dobre priliehajúce na uši. Tie sa v nich „neschovajú“ a pri dlhom nosení už trochu tlačia. Hmotnosť slúchadiel je prijateľná. Váha ukázala 146 g, resp. 152 g pri BT verzii. Hlavový most i výsuvný mechanizmus s náušníkmi sú z pevného a dostatočne pružného plastu. Samotné náušníky majú možnosť pootočenia, a tiež sklopenia smerom k hlavovému mostu. To sa vám zíde pri cestovaní. Škoda, že k nim nie je dodávané aspoň jednoduché látkové puzdro. Slúchadlá majú dynamické meniče s priemerom 32 mm a frekvenčným rozsahom 20 Hz - 20 kHz. Tento rozsah je pre cieľovú skupinu úplne postačujúci, navyše na svoju kategóriu je zvuk veľmi dobrej kvality. Basové tóny sú dostatočne mohutné a stredy a výšky primerane vyvážené. Subjektívne som mal ale pocit, že zvukový prejav bol o trošku lepší u káblových, než u bezdrôtových slúchadiel. Na druhej strane však človeka neobmedzuje pripojený kábel. No v čom sú tie-ktoré slúchadlá špecifické a aké sú medzi nimi rozdiely? Ten prvý - spôsob pripojenia k zdroju zvuku, je zrejmý od začiatku. T450 majú plochý kábel, ktorý sa mi pri bežnom používaní nezamotával. Na jeho konci je klasický 3,5 mm jack. V rozdvojenej časti smerujúcej k pravej ušnici je jednotlačidlové ovládanie a mikrofón. Káblová verzia T450 nemá mechanickú reguláciu hlasitosti. Tú ovládate len na výstupnom zariadení.

JBL T450BT

Spomenutým tlačidlom prijmete/ukončíte hovor, pozastavíte a znova spustíte hudbu, prípadne dvojitým či trojitým stlačením prepínate skladby dopredu/dozadu. Prívodnému káblu som od ušnice po koncovku nameral 123 cm. Málo či veľa? Mne táto dĺžka vyhovovala. Bezdrôtové slúchadlá T450BT využívajú na prenos zvuku Bluetooth 4.0. Energiu im dodáva nabíjateľná batéria s kapacitou 170 mAh, ktorá by mala vydržať 11 hodín prehrávania hudby. Priznám sa, že až tak dlho kontinuálne počúvať hudbu sa mi nepodarilo. Určite to však nebolo menej ako 4 hodiny denne. K tomu treba pripočítať aj niekoľko telefonátov počas dňa. Verte mi, slúchadlá som k nabíjačke nepripájal častejšie, ako po dvoch dňoch. Nabíjací microUSB konektor je na pravej ušnici. Okrem neho sú tu aj tlačidlá hovoru/prehrávania, ovládanie hlasitosti/posun skladieb, tiež aj zapínacie tlačidlo, LED dióda signalizujúca pripojenie a nabíjanie a mikrofón. Ak chcete meniť hlasitosť na ušnici, treba príslušné tlačidlo stláčať, nestačí jeho držanie. Telefonovanie bolo pri oboch slúchadlách na výbornej úrovni, obe strany sme sa vždy veľmi dobre počuli.

JBL T450BT

Verdikt
Obe nové slúchadlá sa vydarili. Ktoré z nich si však vybrať? O trošku lepší zvuk a možnosť pripojenia k zariadeniam s 3,5 mm konektorom (napr. aj TV)? Či bezdrôtová voľnosť, pohodlné ovládanie na ušnici a dlhá výdrž batérie? To už nechám na vašich osobných preferenciách.

+ dizajn
+ skladovateľnosť
+ dobrý zvukový výstup
- chýba puzdro v balení

JBL T450BT

Pošlite článok známemu