Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Trip Bluetooth hands-free

PC Revue

12.04.2016

JBL Trip je kombinácia bluetooth hands-free a bezdrôtového reproduktora. Zariadenie smriežkou reproduktora na celej prednej strane je vyhotovené v matnej čiernej farbe. Na inštaláciu do auta slúži oceľová spona, ktorá sa nasunie na slnečnú clonu. Zariadenie sa na ňu prichytí pomocou dvojice silných zapustených magnetov. Vďaka zapusteniu zapadnú výlisky na spone do priehlbín, čím celé zariadenie fixujú proti akémukoľvek pohybu.
Trip je vybavený 40mm meničom s frekvenčným rozsahom 160 Hz – 20kHz s výkonom 3,2 W. Výkon bez problémov postačuje na telefonovanie aj v hlučnejšom aute a prijateľne ozvučí aj menšiu izbu. Zaujímavé je použitie patentovanej technológie potlačenia šumu pri hovore, čo umožňuje lepšiu zrozumiteľnosť a čistejší zvuk pri telefonovaní aj v hlučnejších prostrediach. Bluetooth je vo verzii 3.0. Na tele nájdete z vrchnej strany štvoricu senzorových tlačidiel, ovládanie hlasitosti, príjem/ukončenie hovoru a tlačidlo na aktiváciu Siri alebo Google Now (podľa pripojeného smartfónu). Na pravej strane je dvojica mechanických tlačidiel na zapnutie/vypnutie a párovanie cez bluetooth. V strednej časti pod mriežkou je umiestnená dvojfarebná LEDka, ktorá signalizuje modrou funkciu bluetooth, červenou nabíjanie a preblikávaním talovej slabú batériu.

JBL Trip

Skúsenosti

JBL Trip je na pohľad sympatické zariadenie, ktoré dobre sadne do ruky. Mimo auta ho môžete použiť ako bežný externý bluetooth reproduktor, pričom funkcia hands-free stále zostáva v činnosti. Vďaka tomu môžete počúvať hudbu hoci v kuchyni pri varení, a ak vám niekto volá, jednoducho zdvihnúť a vybaviť hovor. Po jeho skončení sa zase spustí hudba, ktorá hrala predtým. Prechody sú jemné, s postupným zosilňovaním. Počas testu pracovalo zariadenie spoľahlivo v oboch úlohách. Bluetooth má dostatočný dosah aj pri pohybe vo väčších miestnostiach, nedochádzalo k žiadnym výpadkom signálu. Jediný zádrh spôsobilo párovanie s telefónom. Prístroj ho má riešené veľmi jednoducho, ale neštandardne. Pri väčšine prístrojov sa párovanie spúšťa podržaním tlačidla napájania alebo tlačidla bluetooth. Tu je to riešené jednoduchšie, stačí krátko stlačiť tlačidlo bluetooth. V návode sa to však nedočítate, a tak sme zo začiatku trochu „laborovali“. Pri prehrávaní hudby sme bez problémov dosiahli výdrž 8 hodín, deklarovanú výrobcom, pri používaní iba v úlohe hands-free môžete počítať s nabíjaním 1- až 2-krát za týždeň podľa množstva hovorov. Batéria sa nabíja asi 1 hodinu, pochopiteľne, zariadenie pracuje aj pri pripojení k nabíjačke. Signalizačná LED-ka pri bežnej činnosti svieti na modro, v režime párovania bliká na modro. Pri vybití svieti na talovo, pri nabíjaní je červená.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitný zvuk, spoľahlivá činnosť, jednoduché ovládanie
- Neštandardné párovanie bez opisu v návode

VERDIKT:
JBL Trip má na svoje rozmery slušný zvuk, pri počúvaní hudby výkon stačí na menšiu miestnosť, prednes je čistý, nižšie basy sú, samozrejme, potlačené. Pri telefonovaní pomáha technológia na potlačenie šumu, takže vás náproJvná strana počuje jasne a zrozumiteľne (aj keď trošku „lavórovito“). Ovládanie aj vyhotovenie sú na veľmi dobrej úrovni a určite nerobia značke hanbu.

Poznámka vzdy.sk: Ak chcete 20% zľavu na tento produkt, stačí si zakúpiť aktuálne číslo PC revue a vnútri nájdete zľavový kód

Pošlite článok známemu