Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Trip - netradičné zameranie testu

Dajte na otestovanie handsfree reproduktor človeku, ktorý väčšinu času trávi za počítačom, pracuje z domu a autom jazdí tak raz za týždeň a aj to iba v rámci mesta. Ako môže takýto test dopadnúť? Hocako, hlavne určite nebude o testovaní produktu v prostredí na ktorý je primárne určený!
JBL Trip som si vyzdvihol v sklade v neveľkom balení. Celkom malá krabička, ale hmotnosťou prekvapila. Odhadom cca 300g. Cesta domov mi trvá necelých 30 min., takže to nemalo význam rozbaľovať a povedal som si že to otestujem až doma. Ale ako testovať reproduktor určený do auta v domácich podmienkach?

Samotný reproduktor okrem nabíjacieho konektora microUSB nedisponuje už žiadnym hardwarovým rozhraním, takže pripojenie k počítaču prebehlo cez rozhranie bluetooth. To je automaticky v párovacom režime pri prvom zapnutí. Nič komplikovaného aspoň pre počítačovo zdatných. Tak som to nechal na stole hrať zo streamovaného internetového rádia. Prekvapením bolo, že to vydržalo hrať na 1/3 hlasitosti celých 10 hodín. Až na druhý deň po pol hodine prehrávania začal reproduktor signalizovať nízku kapacitu zabudovanej batérie a po 15 minútach sa vypol. Za to dávam veľké plus, že výrobca už dodáva produkty prednabité a po rozbalení sa dajú okamžite použiť.

JBL Trip

Na druhý deň po krátkom (cca 2hodinovom) nabití do plna, čo indikuje vypnutím kontrolky som pristúpil k plnému simulovaniu použitiu v automobile. Pre vyvolanie hluku som pustil rádio na domácom kine a do toho ešte naprázdno vysávač. Po spárovani s telefónom som uskutočnil testovací hovor k nám na servisné oddelenie. Príjemca tieto rušivé zvuky nepočul, za čo sa vďačí zabudovanej technológii pre aktívne potlačenie okolitého hluku. Na rovnakom princípe pracujú aj slúchadla AKG N60NC, ktoré boli ocenené EISA ako najlepšie európske slúchadla pre rok 2015/2016.

Túto technológiu môžete využiť aj inak v prípade spojenia s PC. Napr. pre telefonovanie cez Skype, či online komunikáciu v PC hrách. Netreba žiadne dodatočné nastavovanie. Všetko sa deje automaticky a priamo v tele reproduktora. Dovolím si odhadnúť, aj keď to úplne všetky okolité hluky neodfiltruje ako keby ste sedeli v štúdiu ale tak približne 85% až na 90% to utlmí okolie.

JBL Trip

OK, to bol test základnej funkcionality, kvôli čomu na výstave IFA v Berlíne boli tak všetci nadšený. Ja osobne som nadšený kvôli inej vychytávke. Na tele reproduktora sa nachádzajú dva zapustené magnety, ktoré v domácnosti viete vynikajúco využiť v prípade že nebývate v nejakej drevenici :) Stačí začať rozmýšľať a pre tento reproduktor nájdete mnoho využití. Mne sa osvedčil ako kuchynský reproduktor, s tým že som ho uchytil daným magnetom priamo na digestor. Prípadne aj chladnička je dobrý priestor. Zárubne nemám kovové, takže tento prípad ma obišiel.

JBL Trip

Tieto magnety slúžia hlavne na fixáciu do spony ktorú máte mať v automobile na slnečnej clone. Ale aj táto poslúži ako ďalšia možnosť uchytenia v prípade že sa tam nenachádza kov. Ja osobne som si ho osadil na policu, ktorá je osadená nad pracoviskom a slúži mi tak ako stropný reproduktor. Možností je neúrekom, stačí popustiť uzdu fantázii a nevyužívať len reproduktor k čomu ho definoval výrobca. Je to vynikajúca alternatíva k prenosným reproduktorom toho istého výrobcu ako JBL Flip 3, Charge 2+ či Clip+ aj keď nie je vodeodolný. Cenou aj zvukovo je niečo medzi Flip 3 a Clip+, bližšie k Flip 3.

JBL Trip

Jedine čo mi zozačiatku nevyhovovalo je, že pri uchopení reproduktora som stláčal tlačidla. Tie sú totiž iba dotykové, ale dajú sa rýchlo zablokovať krátkym stlačením tlačidla vypínania.

A prečo si ho zaobstarať? Máte vlastne dva v jednom, ak oželiete sponu do domácnosti, a budete ju mať v aute, tak máte reproduktor na rôzne použitie. Navyše reproduktor bude aj trochu viac odolný oproti klasickým reproduktorom, aj keď sa to v špecifikácii nikde nespomína. Keďže výrobca definoval reproduktor pre použitie do auta, musí rátať s tým, že musí zniesť vyššie teploty v lete a mráz v zime so zakúrením po nastúpením. Tým sa tvorí vlhkosť na reproduktore. A voči tomuto musí byť odolný. Lenže, tak dlho nemám k dispozícii reproduktor na testovanie aby som takýto dlhodobý dopad mohol otestovať. Jediný test čo som urobil, bol, že bol v na digestore keď sa varilo a stúpala para od sporáku. A toto prežil bez ujmy!

Pošlite článok známemu